Każda dziewczyna zna Anię Shirley. Jej cechy charakterystyczne, a zarazem jej przekleństwo, to rude włosy i piegi. Gdyby Ania żyła w dzisiejszych czasach na pewno chciałaby zmienić jakoś swój wygląd. Włosy można zafarbować, ale co zrobić z piegami?

Piegi – powstawanie

Piegi pojawiają się w wyniku nadmiernej produkcji barwnika skóry zwanego melaniną.

Należy pamiętać, że posiadanie piegów jest niejednokrotnie uwarunkowane genetycznie. Zaś szczególnie często występuje u osób o jasnej czy wręcz bladej karnacji oraz jasnych włosach. I choć te na twarzy są najbardziej widoczne, to mogą pojawić się także na innych częściach ciała, np. na ramionach, dekolcie, plecach.

Niestety nie można ich całkowicie usunąć. Jednak by zdecydowanie zmniejszyć ich widoczność warto zastosować, którąś z poniższych technik medycyny estetycznej:

Jak usunąć piegi – Dye-VL

Dye-VL to terapia polegająca na nieinwazyjnym działaniu na skórę wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła.

Celem terapii jest termicznego uszkodzenie tych komórek skóry, w których zgromadził się nadmiar melaniny.

Niezwykle ważnym jest użycie światła o długości fali między 500 a 600 nm, jest to bowiem przedział najbezpieczniejszy dla skóry z przebarwieniami.

Zabieg Dye-VL okazuje się skutecznym również w leczeniu trądziku różowatego oraz stanów zapalnych skóry.
Po zabiegu przebarwienie ciemnieje i po kilku dniach złuszcza się. Im ciemniejsze jest przebarwienie tym skuteczniejszy będzie zabieg.

W większości przypadków zabieg należy powtarzać dla uzyskania optymalnych efektów, najczęściej będzie to seria od 4 do 6 zabiegów, powtarzanych co 3 tygodnie.

Ważne jest by w trakcie terapii oraz miesiąc przed i po z filtrem SPF 50.

Jak usunąć piegi

Jak usunąć piegi – peelingi kwasowe

Peelingi kwasowe są dobrym rozwiązaniem nie tylko dla posiadaczek piegów czy przebarwień, ale również dla osób męczących się ze zmarszczkami w okolicach ust i oczu, zbyt rozszerzonymi porami czy niezmiernie widocznymi bliznami po trądziku. Przykłady peelingów kwasowych: kwas traneksamowy, kwas askorbinowy (witamina C), retinol (witamina A), arbutyna.

Uwaga! Wykonywanie peelingów kwasowych przez osoby nieumiejętne (np. w domu) może doprowadzić do trwałego odbarwienia skóry. Dlatego też bardzo ważne jest uprzednie upewnienie się czy nie istnieją żadne przeciwwskazania dla zastosowania tej terapii.

Peelingi kwasowe powodują złuszczanie naskórka oraz hamują proces tworzenia się przebarwień, równocześnie rozjaśniając te już istniejące.

W trakcie przeprowadzanie zabiegu kosmetolog dobiera preparaty do wyjątkowych potrzeb Twojej skóry.

Efekty często widać już po kilku dniach od pierwszego zabiegu, poleca się jednak robienie peelingów co 3-4 tygodnie, dla osiągnięcia optymalnych efektów.

Jak usunąć piegi – iPixel

i – Pixel to wyjątkowy laser, który zamiast standardowej pojedynczej wiązki laserowej składa się z grupy kilkudziesięciu mikrowiązek.

Technologia pozwala na dokładniejsze wnikanie w głąb skóry, co daje efekt wygładzenia i wyrównania kolorytu poprzez złuszczanie się zrogowaciałej warstwy naskórka. Skóra po zabiegu niezwykle szybko regeneruje się, ponieważ nie zostaje naruszona jej struktura.

Laser iPixel cechuje się długością fali rzędu 2940nm. Dzięki temu pozwala przeprowadzić bardzo skuteczne zabiegi również dla innych niedoskonałości skóry, takich jak rozstępy, blizny pourazowe czy potrądzikowe.

Zabieg wykonuje się co 3 lub 4 tygodnie, w zależności od stanu skóry.

By zapobiec tworzeniu się przebarwień, w tym też piegów, polecamy unikania słońca w godzinach zwiększonej ekspozycji (między 10 a 15) oraz obowiązkowo stosować kremów z filtrem SPF 50+.

Wszystkie z wymienionych zabiegów realizujemy w naszych salonach J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie.

Gwarantujemy kompleksowe podejście do Twojego ciała i potrzeb!

Dysponujemy doskonałymi medycznymi urządzeniami do m.in. depilacji laserowej, laserami do usuwania przebarwień, naczynek, zmarszczek, laserem frakcyjnym iPixel, plazmą IQ, endermologią LPG i wieloma innymi.

Jak usunąć piegi

Usunięcie piegów – czy to możliwe?

100% usunięcie piegów jest niemożliwe, ale aby znacznie zredukować nieestetyczne piegi można zastosować następujące techniki:

Dye-VL – intensywne źródło światła, które pochłaniane jest przez komórki barwnikowe. Po zabiegu przebarwienie ciemnieje i złuszcza się po kilku dniach. Im ciemniejsze przebarwienie tym skuteczniejszy zabieg. Częstotliwość 4-6 zabiegów co 3 tygodnie. Miesiąc przed, po oraz w trakcie terapii konieczne zastosowanie kremów z filtrem SPF 50
Peelingi kwasowe – złuszczają naskórek, hamują proces powstawania przebarwień, rozjaśniają już istniejące przebarwienia. W trakcie zabiegu kosmetolog dobiera preparaty do potrzeb skóry. Częstotliwość zabiegów co 3-4 tygodnie Np. Peeling TRX kwas traneksymowy, Witamina C, retinol, arbutyna
i- Pixel – pośrednio wpływa na wyrównywanie kolorytu skóry, poprzez złuszczanie zrogowaciałego naskórka. I-Pixel wykonuje się w częstotliwości co 3-4 tygodnie. Obowiązuje bezwzględna fotoprotekcja

Jeżeli skóra ma tendencje do powstawania przebarwień, np. piegów, zrezygnuj z silnej ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz stosuj krem SPF 50+.