Delikatny meszek występujący nad górną wargą jest przypadłością każdej kobiety i jest jej nieodłącznym naturalnym elementem. Niekiedy jednak owłosienie staje się gęstsze oraz bardziej widoczne. Zdarza się, że włoski występują także w okolicy ust, na brodzie, czy na policzkach. Pojawia się wtedy problem, ponieważ włoski wyglądają nieestetycznie i wpływają na obniżenie samooceny kobiet. Niechciane owłosienie może stać się jedną z głównych przyczyn kompleksów i braku akceptacji swojego ciała. Skutkuje to brakiem pewności siebie. Jak usunąć wąsik?

Przyczyn występowania kobiecego wąsika może być wiele. Często źródło tego problemu zapisane jest w naszych genach. Skłonność do powstawania ciemniejszych i grubszych włosków może być odziedziczona po członku naszej rodziny. Czynnikiem determinującym kolor naszego owłosienia jest także pochodzenie etniczne. Wiąże się to z tym, że osoby u których występuje pochodzenie z krajów południowych, bardzo często mają dużo ciemniejsze włoski nie tylko na twarzy, ale i całym ciele. Często jednak przyczyną problematycznego owłosienia są zaburzenia hormonalne. Występują one w przypadku, kiedy w organizmie kobiety istnieje duża liczba męskich hormonów. Burza hormonalna związana jest także z dojrzewaniem, wejściem w okres menopauzy i stosowaniem terapii hormonalnej. Niechciane owłosienie na twarzy pojawia się w przypadku chorób tarczycy i jajników.

Jak pozbyć się niechcianego owłosienia?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele metod i sposobów na pozbycie się damskiego owłosienia twarzy, dlatego posiadanie go nie powinno być dla nas ogromnym problemem. Sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia jest wiele, od użycia pęsety, kremy aż po techniki wykorzystywane w gabinetach kosmetycznym. Salony kosmetyczne oferują zabiegi pozwalające pozbyć się zbędnego owłosienia na dłuższy czas.

jak usunąć wąsik

Jednym ze sposobów jest depilacja woskiem. Depilacja ta jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Polega na wyrywaniu włosków razem z ich korzeniami za pomocą ciepłego wosku bądź pasty cukrowej. Podczas wykonywania zabiegu wosk nakładany jest na problematyczną okolicę przy użyciu szpatułki bądź specjalnych wkładów z woskiem w środku.  Metoda ta zawiera w sobie wiele korzyści. Pierwszą zaletą depilacji za pomocą wosku jest efekt, który utrzymuje się nawet do 4 tygodni. Za każdym razem, kiedy korzysta się z zabiegu woskiem odrastające włoski stają się zauważanie słabsze i cieńsze. Jest to sposób na pozbycie się wąsika w bardzo szybkim czasie, a co najważniejsze jest to metoda bardzo skuteczna. Po zabiegu depilowane okolice ust szybko regenerują się, a ryzyko podrażnień nie jest wysokie.

Po zabiegu woskiem skóra jest wypielęgnowana oraz gładka. W celu usunięcia resztek wosku z twarzy stosuje się specjalne płyny bazujące na olejku mineralnym. Usuwają one pozostałości po wosku, dodatkowo działają kojąco i nawilżająco. Dodatkowo wykonując zabieg w salonie kosmetycznym, poddajemy się doświadczonym osobom. Jak wiadomo, aby odpowiednio usunąć wąsik, konieczne jest doświadczenie oraz precyzja podczas pracy z woskiem.  Istnieją także przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu depilacji woskiem. Do przeciwwskazań należą między innymi : cukrzyca, stany zapalne skóry, obrzęki skórne, uczulenie na wosk.

Jak usunąć wąsik? Innym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia jest depilacja laserem.

Ten rodzaj depilacji polega na zniszczeniu macierzy włoska poprzez wiązkę lasera, przenikającą przez skórę bez żadnych uszkodzeń naskórka. Laser trafia dokładnie w mieszek włoska i wypala go. Światło skutecznie redukuje nawet 90% niechcianych włosków . Aby na dłużej pozbyć się owłosienia proponuje się serie od 6 do 8 zabiegów w odstępie czasowym około 4-6 tygodni. Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Zaczerwienienie skóry jest jednak normalnym objawem po wykonaniu tego zabiegu i znika po kilku godzinach. Metoda ta jest całkowicie bezbolesna . Uczucie dyskomfortu bo zabiegu niwelowane jest poprzez zastosowanie chłodzącego kompresu. Jak w przypadku każdego zabiegu istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Użycie lasera jest niewskazane w przypadku nowotworów, ciąży i karmienia piersią, infekcji wirusowych i bakteryjnych w danym miejscu, podczas przyjmowania leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry podczas kontaktu z laserem.

jak usunąć wąsik

Nitkowanie twarzy to również metoda stosowana w celu pozbycia się problematycznych włosków. Zabieg nitkowania usuwa wąsik, włoski na policzkach i precyzyjnie reguluje brwi. Aby wykonać zabieg potrzebna jest bawełniana nić oraz płyn do dezynfekcji. Może nim być woda utleniona bądź alkoholowy tonik do twarzy. Z nitki utworzona jest przesuwająca się po skórze pętelka, która działa podobnie jak depilator. Wyrywa wszystkie napotkane na swojej drodze włoski wraz z ich cebulkami. Jest to zabieg bezinwazyjny i ma dużo większą precyzję niż w przypadku wyrywania włosków przy użyciu pęsety. Dodatkowo do metody nitkowania twarzy nie istnieją żadne przeciwwskazania. Nitkowanie nie podrażnia ani też nie uczula.

Zabiegi usunięcia niechcianych włosków twarzy oferowane są przez salon kosmetyczny  J’adore Instytut, a placówki salonu znajdują się w Warszawie i Krakowie. Dokonaj rezerwacji za pomocą formularza