Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym ciele. Jest to zatem całkowicie bezpieczna i naturalna substancja. Kwas hialuronowy odpowiada nie tylko za optymalne nawilżenie skóry. Wraz z kolagenem i elastyną wpływa na jędrność i napięcie skóry. Dziś jest z powodzeniem stosowany w ramach zabiegów medycyny estetycznej. Zabiegi kwasem hialuronowym są bardzo popularne. Wpływa to nie tylko na odżywianie skóry lub eliminację pierwszych oznak starości. Dzisiaj kwas hialuronowy powiększa usta, podkreśla policzki, modeluje twarz, a nawet eliminuje niedoskonałości, takie jak guz na nosie lub asymetryczny podbródek. Odkryj właściwości kwasu hialuronowego i przekonaj się, że zabiegi z jego użyciem są naprawdę bezpieczne.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy nazywany jest eliksirem młodości. I nie ma w tym nic dziwnego, jeśli pod uwagę weźmiemy jego właściwości. Okazuje się, że kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie. Jest obecny w tkance skórnej, gdzie odpowiada za jej optymalne nawilżenie i ujędrnienie. Występuje też w mazi stawowej, tkance łącznej, naczyniach krwionośnych. Głównym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody, jednak wraz z wiekiem ten proces zmniejsza się. To dlatego dochodzi do zwiotczenia skóry, powstawania zmarszczek, degeneracji tkanek. Zabiegi z kwasem hialuronowym mają nawilżać i wypełniać, ale również modelować, powiększać, uwypuklać poszczególne partie ciała. Nie bez powodu wszechstronny kwas hialuronowy dostępny jest dzisiaj w kosmetykach w postaci żelu, kremu, serum, tabletek oraz najbardziej efektownej formule tj. zastrzyków. 

zabiegi z kwasem hialuronowym

Pamiętajmy, że jeśli kwas hialuronowy jest stosowany w odpowiednim stężeniu, a aplikacja preparatu zajmuje się specjalista – nie może wywołać niepożądanych skutków ubocznych. Jest to substancja w pełni bezpieczna dla ludzkiego organizmu, bo przecież jest to preparat pochodzenia naturalnego. 

Kwas hialuronowy a botoks

Zabiegi z kwasem hialuronowym oraz wypełnienia botoksem to dzisiaj najczęściej wykorzystywane sposoby na ekspresowe poprawienie urody i likwidowanie rozmaitych mankamentów. Okazuje się jednak, że pomiędzy kwasem hialuronowym a botoksem występują ogromne różnice. Warto je poznać. 

Kwas hialuronowy jest substancją naturalną, która też w sposób nieinwazyjny wpływa na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Wykorzystując go w zakresie kosmetologii i medycyny estetycznej nie ma mowy o wystąpieniu niepożądanych skutków ubocznych. Same zabiegi z kwasem hialuronowym nie wpływają w żaden sposób na upośledzenie tkanek. Efekty są w pełni naturalne. 

Botoks to natomiast nienaturalna substancja. To tzw. jad kiełbasiany, czyli toksyna, która podana w optymalnej ilości, w odpowiedni sposób – przez specjalistę, nie wywołuje niekorzystnych powikłań. 

Efekty stosowania botoksu są nieco inne od kwasu hialuronowego. Botoks głównie stosuje się w celu minimalizowania zmarszczek. Działa na te mimiczne, a efekty jego działania są tymczasowe. Botoks paraliżuje mięśnie, to dlatego bruzdy zostają wygładzone. Ten wypełniacz może jednak wywołać skutki uboczne i powikłania. Botoksem nie udaje się również modelować wyglądu twarzy w sposób który sprawia iż skóra wygląda całkowicie naturalnie. Botox natomiast jest świetnym rozwiązaniem dla osób których problemem jest nadpotliwość czy zgrzytanie zębami.

zabiegi z kwasem hialuronowym

Zabiegi z kwasem hialuronowym 

Zabiegi z kwasem hialuronowym wykorzystywane są najczęściej w celu udoskonalenia wyglądu twarzy. Najczęściej ich efektem jest odbudowa przestrzeni międzykomórkowej, poprawa nawilżenia oraz ujędrnienia skóry, redukcja zmarszczek, odżywienie skóry poprzez jej optymalne nawilżenie. 

Do najczęściej wykorzystywanych zabiegów, których istotą jest wprowadzenie w głąb tkanki kwasu hialuronowego, zaliczyć można mezoterapię, która polega na mikro nakłuciach i iniekcjach kwasu hialuronowego w poszczególne fragmenty skóry, wypełnianie zmarszczek, w tym bruzd nosowo-wargowych, powiększanie ust, modelowanie owalu twarzy, korekcję niedoskonałości, w tym likwidowanie garbka na nosie.

Zabiegi z kwasem hialuronowym dają naturalny efekt, ale tak jak w przypadku większości zabiegów – efekt nie jest trwały. Po mniej więcej 6 – 12 miesiącach (kiedy rezultat zabiegu nie będzie już widoczny) należy go powtórzyć. Z zabiegów nie mogą korzystać kobiety w ciąży, osoby z aktywną opryszczką czy stanem zapalnym skóry.

Już teraz możesz wygodnie umówić się na zabieg poprzez nasz formularz internetowy!