Laminowanie rzęs  jest rewolucyjnym zabiegiem, który pozwala wzmocnić , uzdrowić, unieść  i podkręcić rzęsy. Efekt utrzymuje się od 5 do 8 tygodni. Po zabiegu można używać tuszu do rzęs oraz inne kosmetyki do oczu, korzystać się z sauny, basenu. Laminowanie rzęs jest polecane osobom, których rzęsy są rzadkie, cienkie, jasne, proste, pozbawione blasku. Po zabiegu włoski, dzięki farbowaniu  czarnym pigmentem, stają się ciemniejsze, wydają się dłuższe i zyskują wyrazistość. Keratyna pozostawia  na włoskach osłonkę, która oprócz dodania rzęsom objętości i twardości, chroni  je przed działaniem promieniowania UV, wilgocią   i składnikami podrażniający oraz zwiększa przyczepność tuszu. 

Laminowanie rzęs: Jak wygląda zabieg? 

Zabieg laminowania trwa około 60 minut. Rzęsy przykleja  się na wałki silikonowe, farbuje i czeka na wyschnięcie preparatów. 

Krok 1

Laminowanie zaczyna się od przygotowania rzęs i skóry do zabiegu: górne rzęsy razem z powieką odtłuszcza się, na dolną powiekę kładzie się wacik, który będzie chronił skórę przed kontaktem z preparatami. Dolne rzęsy trzeba ostrożnie oddzielić, żeby uniknąć sklejenia się z górnymi.

Krok 2

Na górną powiekę przykleja się silikonowy wałeczek, na który nakręca się górne rzęsy. Rozmiar wałeczka jest dobierany według oczekiwań klienta: im mniejszy wałeczek, tym mocniejszy skręt.

Krok 3

Następnie na rzęsy nakłada się preparat, który otwiera łuskę włosa.

Krok 4

Kolejny preparat zamyka łuskę włosa i utrzyma skręt.

Krok 5 

Dalej nakłada się  czarny pigment.

Krok 6

Ostatni krok laminowania to utrwalenie mieszanką, która zawiera keratynę, witaminy i olejki. 

 

Zalecenia po zabiegu laminowania 

Przez 24 godziny nie wolno moczyć rzęs, ponieważ  preparaty odżywcze potrzebują czasu żeby się wchłonąć.  Należy w tym czasie unikać siłowni, sauny, basenu, unikać wilgoci. Zaraz po zabiegu rzęsy są posklejane w kępki, czasami widać resztki kleju lub preparatów. Dopiero po pierwszym myciu można zobaczyć efekt końcowy. 

 

 

Laminowanie rzęs: przeciwwskazania

-jęczmień 

-alergie

-zapalenie spojówek

-zapalenie rogówki

-infekcje oczu 

-podrażniona skóra lub przerwanie ciągłości naskórka wokół oczu

-ciąża i okres laktacji

-leczenie chemioterapią

-operacje oczu i okolic przeprowadzone w czasie krótszym niż 6 miesięcy

 

 

 

Laminowanie rzęs: efekty

Laminowanie rzęs  to sposób na naturalne wzmocnienie rzęs, bez uczucia „przyklejonego” oka. Jeśli jednak ktoś spodziewa się spektakularnie  gęstych i długich rzęs, może poczuć się nie do końca zadowolony. Efekt laminowania   w dużej mierze zależy od materiału wyjściowego. Jeżeli rzęsy są bardzo krótkie, to po zabiegu będą jedynie mocniejsze i przyciemnione. Dla uzyskania wachlarzu rzęs, trzeba  jednak się zdecydować na zabieg przedłużania.

 

 

Laminowanie rzęs – zalety

-naturalność

-uniesienie rzęs  

– podkręcenie

-spektakularny wygląd

-odżywienie rzęs od środka

-poprawienie kondycji rzęs

-brak konieczności uzupełniania co 2-3 tyg. czy korekty, jak w przypadku przedłużania

-łatwa dostępność zabiegu w salonach kosmetycznych

-niska cena

 

Przedłużanie: czy warto?

 

Rzęsy 1 do 1

Rzęsy 1 do 1 to metoda, dla najbardziej  naturalnego efektu.  Polega na doklejeniu do jednej naturalnej rzęsy – jednej sztucznej, o tej samej długości lub dłuższej. 

 

Rzęsy 1 do 1 – efekty

Przedłużanie rzęs to jeden z najpopularniejszych zabiegów, na który się decydują kobiety. Polega na wykorzystaniu rzęs syntetycznych.  Jest to prosty sposób na zagęszczenie rzęs oraz wydłużenie. Zalecany  osobom, które mają jasną oprawę oka albo bardzo rzadkie, sztywne
i krótkie rzęsy. Zabieg ten wymaga uzupełniania. Rzęsy utrzymują się do od 4 do 6 tygodni, ale uzupełnianie najlepiej robić co 2-3 tygodnie.

Rzęsy 1 do 1 – zalety

– gęste, długie i podkręcone rzęsy

-nie trzeba się malować tuszem

-nie ma wpływu na naturalne rzęsy 

-spektakularny efekt utrzymuje się nawet 6 tygodni 

Czy rzęsy 1 do 1 są bezpieczne?

Decydując się na sztuczne rzęsy należy pamiętać o tym, że mogą one jednak obciążać nasze naturalne. Dużo zależy od tego, jak są aplikowane, jaki klej jest wykorzystywany oraz z jakiego materiału  są wykonane. Pielęgnacja rzęs   po zabiegu jest bardzo ważna – musimy dbać o rozczesywanie, a także o higienę.   Po założeniu sztucznych rzęs musimy omijać wrażliwe okolice oka. Dość mocne pocieranie może spowodować odklejanie się rzęs.

Rzęsy 1 do 1 – cena, czas trwania zabiegu

Pierwszy zabieg przedłużania rzęs metodą 1 do 1 trwa ok. 2-3 godzin. Trzeba   za niego także zapłacić zdecydowanie więcej niż w przypadku laminowania. Należy pamiętać, że nie jest to zabieg jednorazowy. Po 2-3 tygodniach musimy wrócić do gabinetu i albo zrobić korektę, albo ściągnąć rzęsy.

 

Inne metody przedłużania rzęs

Oprócz metody  1 do 1, można wypróbować inne metody objętościowe. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Popularne są rzęsy 2D, rzęsy 3D oraz jeszcze gęstsze. Jeżeli boisz się, że takie zagęszczanie i przedłużanie mocno obciąży twoje naturalne rzęsy możesz skorzystać z innych metod: np. „kociego oka”.  Metoda polega na tym, że zagęszcza się i wydłuża rzęsy wyłącznie   w zewnętrznym kąciku oczu. Dodatkowo możemy skorygować kształt  oczu.

Także można wykorzystać mniej popularną metodę: całe paski rzęs. Dokleja się  je kilka milimetrów wyżej od naturalnych rzęs, a później w całości zdejmuje. Mimo tego, że ta metoda nie obciąża naszych naturalnych rzęs, ale nie jest też tak trwała jak metody objętościowe. Nie sprawdza się, również, w przypadku bardzo opadających powiek i głęboko osadzonych oczu.

 

Umów wizytę za pośrednictwem formularza internetowego