Laserowe usuwanie tatuażu? Nieprzerwanie od kilku, a nawet kilkunastu lat trwa moda na tatuaże, to jednak niektórzy starają się trwałych malunków  pozbyć ze swojej skóry. To najczęściej osoby, które tatuaż wykonały w młodości, a teraz uznają, że ten szpeci ich ciało. Kolejnym powodem jest wykonanie tatuażu w wątpliwej jakości salonie, a co za tym idzie – brak większych umiejętności tatuażysty. Okazuje się, że tatuaż można dzisiaj skutecznie usuwać, a doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie zabiegów laserowych. Warto rozważyć w takim przypadku innowację – laserowe usuwanie tatuażu Qswitch. Tym, którzy zastanawiają się jeszcze nad najlepszymi metodami pozbycia się „błędu młodości”, przedstawiamy szczegóły dotyczące laseroterapii.

 

Laserowe usuwanie tatuażu Qswitch – jak wygląda zabieg?

Laserowe usuwanie tatuażu Qswitch jest bezpieczne dla skóry i prawidłowo przeprowadzone przynosi satysfakcjonujące efekty. Cena usuwania tatuażu jest zróżnicowana. Wpływ na nią ma wielkość malunku na ciele, ilość koniecznych zabiegów, ale również rodzaj zastosowanego lasera. Dzisiaj za prawdziwą innowację uznaje się laser Qswitch, który minimalizuje ryzyko pojawienia się blizn pozabiegowych. Przy zabiegach z jego zastosowaniem można również stosować znieczulenie miejscowe, dzięki czemu usuwanie tatuażu jest o wiele bardziej komfortowe dla osoby, która na taki krok się zdecydowała.

Sama laseroterapia polega na wnikaniu w głąb skóry wiązek laserowego światła. Ten wybawia barwnik, ale nie uszkadza komórek skóry. Z każdym kolejnym zabiegiem tatuaż staje się coraz jaśniejszy.

usuwanie tatuażu qswitch

Zabieg Qswitch – podstawowa charakterystyka

Jednym z najbardziej innowacyjnych zabiegów laserowych, dzięki którym niechciany tatuaż zostaje usunięty, jest ten z wykorzystaniem lasera Qswitch. Dzięki niemu w głąb skóry wydzielane są ultrakrótkie impulsy laserowego światła. Działają one jedynie na wprowadzony barwnik, a nie na komórki skóry. Dzięki temu powstawanie blizn pozabiegowych jest minimalizowane. Skracany jest również okres rekonwalescencji. Dzięki temu odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami są krótsze, a więc efekt finalny pojawia się szybciej.

Aby całkowicie wybawić tatuaż, konieczna jest realizacja co najmniej kilku – kilkunastu zabiegów. Każdy z nich rozjaśnia barwnik średnio o kilkadziesiąt procent.

Zaleca się przeprowadzanie laseroterapii w odstępach co ok. 6 tygodni. W tym czasie skóra może się łuszczyć i być nieco podrażniona. Może pojawić się zaczerwienienie oraz świąd skóry.

Metody usuwania tatuażu przy wykorzystaniu lasera Qswitch są zawsze takie same. Długość trwania każdego zabiegu, ich ilość w każdej serii są jednak dobierane indywidualnie. Pod uwagę bierze się miejsce tatuażu, rodzaj skóry, barwnik, jaki został wykorzystany do stworzenia niechcianego już malunku na ciele, czy wielkość tatuażu. Im rysunek jest większy, tym więcej zabiegów jest potrzebnych.

usuwanie tatuażu qswitch

Robienie czy usuwanie tatuażu – co bardziej boli?

Trzeba wyraźnie podkreślić, że usuwanie tatuażu nie należy do komfortowych kuracji – jest wręcz bolesne. Odczuwanie dyskomfortu zależy od progu bólu indywidualnych osoby. Ból jest podobny do tego, jaki odczuwa się podczas robienia tatuażu. To właśnie dlatego usuwanie dużych rozmiarów tatuaży rozkładane jest na partie. Warto również zaznaczyć, że usuwanie tatuażu boli o wiele bardziej w miejscach, w których skóra jest cienka, przez co bardziej wrażliwa.

Efekty, na jakie możesz liczyć

Osoby, które chcą pozbyć się nieudanego tatuażu, muszą liczyć się z tym, że nawet najlepszy laser Qswitch nie sprawi, że skóra pozostanie idealnie gładka, bez żadnych blizn i niedoskonałości. Oczywiście, na pewno będzie o wiele bardziej estetyczna niż z niechcianym tatuażem. Nie można oczekiwać stanu skóry który będzie jak sprzed wykonania trwałego malunku na ciele. Wszystko dlatego, że wiązki laserowego światła z jednej strony działają na barwnik tuszu, ale z drugiej ingerują w procesy produkcji naturalnej melaniny. To dlatego skóra w miejscu usunięcia tatuażu może być nieco jaśniejsza. Najbardziej widoczne ślady pozostaną na skórze o ciemnej karnacji.