Natura nie zawsze obdarza nas idealnymi brwiami. Okazuje się jednak, że ten element naszej twarzy ma duży wpływ na atrakcyjność zewnętrzną. Zgodnie z kanonami piękna, linia brwi powinna być długa, do wysokości zewnętrznego kącika oka. Same brwi powinny być gęste i nieco przyciemnione. Na szczęście istnieje świetny i skuteczny sposób na to, by właśnie taki efekt móc osiągnąć w trwałej wersji. Makijaż permanentny brwi to zabieg który można wykonać w renomowanych gabinetach kosmetycznych i najlepszych klinikach medycyny estetycznej. Dowiedz się więcej o tym fenomenalnym zabiegu.
Czym jest makijaż permanentny brwi?
Nie ma wątpliwości, że właściwa oprawa oczu nadaje odpowiedni charakter całej twarzy. Nareszcie skończyły się czasy, kiedy codzienny makijaż wymagał traktowania brwi kredką, pomadą czy żelem utrwalającym ich kształt. Nastała era, w której hitem stał się makijaż permanentny brwi i właśnie z tej metody upiększania okolic oczu kobiety korzystają dzisiaj najchętniej.
Makijaż permanentny to nic innego jak tatuaż kosmetyczny, czyli wprowadzenie trwałego barwnika w miejscu brwi. Efektem końcowym jest rekonstrukcja pojedynczych włosków. Odpowiednio dobrane oraz wykonane brwi permanentne wyglądają estetycznie i naturalnie, bez efektu karykaturalnego przerysowania.
Jak przebiega zabieg?
Trwały makijaż permanentny brwi może przeprowadzić tylko specjalnie wyszkolona linergistka. W pierwszej kolejności specjalistka przeprowadza wywiad z klientem, dobierany jest kolor „nowych” brwi oraz odrysowywany jest ich pożądany kształt, a także wielkość. Po zaakceptowaniu „szkicu” – włosek po włosku malowane są nowe brwi permanentne. Nie da się ukryć, że ten kosmetyczny tatuaż wymaga ogromnej precyzji oraz wytrwałości. Należy jednak dodać, że jest wart poświęconego czasu.
Cały zabieg trwa 2-3 godziny i odbywa się w idealnie sterylnych warunkach. Osobom, które mają małą tolerancję na ból, linergistka aplikuje preparat przeciwbólowy (tj. znieczulenie) do stosowania miejscowego w formie żelu/ kremu. Najczęściej nie jest on jednak potrzebny. Po zabiegu okolice brwi mogą pozostawać przez kilka dni zaczerwienione. Brwi wyglądają bardzo intensywnie. W pierwszym tygodniu gojenia się skóry, pod którą został wszczepiony kolor, można odczuwać swędzenie. Zabrania się natomiast uporczywego drapania oraz odrywania mikro strupków, które mogą się pojawić po zabiegu. Po kilku dniach znikną samoistnie, pozostawiając trwały efekt idealnej linii gęstych brwi.
Korekta zabiegu – na czym polega i czy zawsze jest potrzebna?
Pierwszy zabieg mikropigmentacji najczęściej nie jest wystarczający, by osiągnąć końcowy, zadowalający rezultat. Wszystko dlatego, że kolor „wszczepiany” jest pod skórę, ale nie na każdym odcinku może się idealnie przyjąć. Właśnie dlatego brwi permanentne zazwyczaj wymagają korekty. Ta wykonywana jest przeważnie po 2-3 tygodniach od pierwszego zabiegu, kiedy strefa brwi dokładnie się już zagoi. Korekta jest bezpłatna, ponieważ wykonuje się ją standardowo u każdego klienta, a jej koszt wliczony jest już w ogólną cenę zabiegu.
Warto dodać, że korekta makijażu permanentnego powoduje nie tylko poprawienie miejsc, w których tusz nie do końca dobrze się przyjął, ale sprawia także, że brwi stają się jeszcze ciemniejsze i bardziej wyraziste. Brwi po całkowitym zagojeniu wyglądają naturalnie, efekt zabiegu doskonale sprawdza się na co dzień i jest świetną alternatywą dla konieczności codziennego malowania tej okolicy twarzy.
Efekt, na jaki możesz liczyć
Brwi permanentne wykonane przez doświadczoną specjalistkę to zabieg, którego efekty są trwałe przez około 2-3 lata. Oznacza to tak długi czas pełnej swobody w kwestii dbania o ich idealny wygląd. Po tym czasie kolor brwi zaczyna naturalnie blaknąć, aż w końcu te zanikają całkowicie. Aby uniknąć takiej sytuacji, zaleca się powtarzanie zabiegu.
Makijaż permanentny brwi zalecany jest przede wszystkim osobom, które natura obdarzyła rzadkimi i cienkimi włoskami oraz niesymetryczną linią brwi. To też idealny zabieg dla wszystkich tych, którzy nie chcą tracić czasu na codzienny makijaż brwi oraz ich konturowanie