W dzisiejszych czasach, depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna. Jest to niezwykle skuteczny sposób, na całkowite wyeliminowanie owłosienia w danym miejscu lub jego znaczne zmniejszenie. Z powodzeniem można usunąć włosy z twarzy, pach, klatki piersiowej, pleców, brzucha, okolic intymnych, nóg, czy dłoni. Warto jednak dobrze się przygotować do zabiegu, aby sobie nie zaszkodzić i uzyskać w pełni pożądany efekt. Dowiedz się co należy koniecznie zrobić przed zabiegiem laserowym.

1. Upewnić się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań

Podczas depilacji laserowej, używa się medycznego lasera, który uwalnia specjalne światło na około 0,5 cm pod skórę. Zabieg jest w pełni bezpieczny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania, w przypadku których nie powinno się go przeprowadzać. Przede wszystkim z depilacji laserowej, powinny zrezygnować kobiety w ciąży, osoby borykające się z infekcjami wirusowymi, grzybiczymi i bakteryjnymi oraz posiadające rozrusznik serca. Przeciwwskazaniem mogą być także niektóre choroby skóry. Dlatego, w razie jakichkolwiek wątpliwości, warto przed zabiegiem laserowym skonsultować się z kosmetologiem lub lekarzem. Warto także zaznaczyć, że depilacji laserowej nie można przeprowadzić na świeżo opalonej skórze.

2. Zadbać o skórę

Aby zabieg przebiegał prawidłowo, trzeba także zwrócić uwagę na odpowiednie przygotowanie skóry. Mniej więcej 6 tygodni, przed wizytą w salonie, nie powinno się wyrywać włosków, w miejscu, które będzie podlegało depilacji, można je jedynie golić. Natomiast miesiąc przed zabiegiem laserowym, trzeba zrezygnować z opalania i przebywania na słońcu czy w solarium. Opalenizna może doprowadzić do oparzeń podczas depilacji lub do przebarwień. Tydzień przed zabiegiem, nie wolno złuszczać skóry w żaden sposób, przeprowadzać peelingów. Należy zadbać o stan skóry i obchodzić się z nią bardzo delikatnie.

przed zabiegiem laserowym

3. Zadbać o swoje wnętrze

Bardzo ważne jest także, zadbanie o nasze wnętrze. Trzy tygodnie przed zabiegiem laserowym, nie należy przyjmować herbatek ziołowych, które działają fotouczulająco, czyli np. z arniki, dziurawca, rumianka, nagietka czy skrzypu polnego. Nie można też, przyjmować antybiotyków, środków przeciwbólowych oraz leków antydepresyjnych.

4. Zgolić włoski przed zabiegiem laserowym

Przed samym zabiegiem, trzeba ogolić maszynką miejsca, które będzie depilowane. Dzięki, temu czas zabiegu będzie dużo krótszy. Idąc pierwszy raz na zabieg, warto pozostawić kępkę włosów, żeby specjalista przeprowadzający zabieg, mógł oceni jakie parametry zastosować, żeby zabieg był maksymalnie skuteczny. Dobrze jest także, umyć skórę delikatnym żelem lub mydełkiem, laser najlepiej działa w miejscu czystym. Natomiast nie należy stosować antyperspirantów, kremów, balsamów i innych produktów.

Jeżeli skóra, będzie odpowiednio przygotowana, można mieć pewność, że zabieg przebiegnie w pełni bezpiecznie, bez żadnych powikłań, a efekt będzie satysfakcjonujący. Aby całkowicie pozbyć się owłosienia, w danym miejscu, trzeba wykonać kilka serii laserów.

Chcesz skorzystać z laseroterapii? Zapisz się przy pomocy wygodnego formularza – 24/7!