Zastanawiasz się, jak wygląda profesjonalne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki krok po kroku? Interesuje Cię cena zabiegu, metody oczyszczania skóry i ich efekty? Przeczytaj nasz artykuł i rozwiej wszystkie swoje wątpliwości! Zachęcamy do lektury.

Oczyszczanie twarzy to zabieg przeznaczony nie tylko dla nastolatek, lecz dla wszystkich osób (również płci męskiej), których cera nie jest idealna. Zaskórniki, rozszerzone pory, przebarwienia, wypryski, a nawet miejscowe przesuszenie naskórka można łatwo wyleczyć, stosując zabiegi stricte oczyszczające. Na czym one polegają? Czy są bolesne? Ile kosztują? To podstawowe pytana każdego klienta, na które postaramy się opowiedzieć.

Na początku należy podkreślić, że istnieje kilka metod oczyszczania twarzy. Najpopularniejsze są jednak metody manualne i chemiczne, które można dodatkowo wzbogacić o inne zabiegi np. z użyciem specjalistycznych urządzeń lub o dodatkową pielęgnację w postaci maseczki kremowej lub z naturalnych alg.

 

oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

Zabieg oczyszczania u kosmetyczki

Oczyszczanie manualne polega na ręcznym oczyszczeniu zaskórników i rozszerzonych porów. Kosmetolog wykonuje zabieg w pełnej sterylności, a przy tym posiada niezbędne doświadczenie i umiejętności manualne, co przekłada się na doskonałe rezultaty, nieporównywalne do samodzielnego wyciskania zaskórniaków i pryszczy.

Doświadczony kosmetolog jest w stanie efektywnie oczyścić skórę, tak by wypryski ponownie nie powstały w tym samym miejscu. Do tego celu używa przede wszystkim swoich rąk, jak również igły lub specjalnego dłutka, które wykorzystuje się głównie do zaskórników (tzw. czarne punkty, które najczęściej występują w strefie T, obejmującej nos, czoło i brodę).

Kosmetolog przed wykonaniem zabiegu diagnozuje stan skóry. Może zalecić zastosowanie mikrodermabrazji, czyli zabiegu z użyciem specjalnego urządzenia z końcówką diamentową. Mikrodermabrazja złuszcza naskórek, „odsłania zaskórniki” oraz efektywnie zwalcza miejscowe przesuszenie skóry. Po wykonaniu oczyszczania twarzy można zastosować dodatkową pielęgnację w postaci maski kremowej lub algowej, dzięki której cera odzyska młodzieńczy blask i odpowiedni poziom nawodnienia.

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny może być wykonywany zarówno przez kosmetologa, jak i lekarza medycyny estetycznej. To, kto będzie do tego uprawiony, zależy od mocy peelingu, czyli siły złuszczania. Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę specjalnych preparatów, które rozpuszczają i złuszczają naskórek. W zależności od użytej substancji, naskórek może się złuszczyć od razu, w ciągu kilku dni lub dopiero po kilku tygodniach. W niektórych przypadkach zabieg należy powtórzyć, ale są też takie rodzaje preparatów, które okrzyknięto mianem „peelingów przedimprezowych”, czyli widocznie poprawiających skórę w zaledwie kilka godzin po jednej aplikacji.

oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy – opinie i ceny

Szukając opinii na temat oczyszczania twarzy, możesz się spotkać z różnymi, często sprzecznymi informacjami. Sposobów oczyszczania twarzy jest bardzo dużo. Są one przeznaczone do osób z różnorodnymi problemami skórnymi oraz rodzajami cery. Ich ostateczny rodzaj zabiegu dobiera kosmetolog po konsultacji z klientem. Ogólnie rzecz ujmując, dobrze przeprowadzone oczyszczane twarzy przynosi tak rewelacyjne efekty, że dla wielu osób staje się ulubionym zabiegiem, co tłumaczy jego popularność.

Należy jednak pamiętać o tym, że powodzenie zabiegu, jego ostateczny rezultat i w konsekwencji zadowolenie klienta jest zależne od tego, czy przeprowadza go wykwalifikowany specjalista.

Tylko doświadczony kosmetolog, jest w stanie dobrać sposób oczyszczania do potrzeb danej osoby. Niezwykle ważna jest praca na wysokiej jakości preparatach i sprzętach. Cena za oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest zależna od renomy salonu, miejsca wykonania zabiegu, zastosowanej metody oraz wykorzystywanych kosmetyków. Zazwyczaj waha się w granicy od 150 do 300 złotych.

Oczyszczanie twarzy – jakie kosmetyki?

Po wykonaniu zabiegu oczyszczającego, kosmetolog nakłada na twarz krem nawilżająco-odżywczy. Dodatkowo doradza klientowi, jakiego kosmetyku pielęgnacyjnego powinien używać w domu. Specjalista informuje czy w jego przypadku będzie lepszy lekki krem nawilżający, tłusty czy silnie odżywczy.

Oczyszczanie twarzy – jak długo się goi?

Większość klientów zastanawia się, czy zaraz po oczyszczaniu twarzy ich cera będzie wyglądała dobrze, czy może będzie potrzebowała kilku dni na regenerację. W zależności od przypadku, skóra może być idealna już po zabiegu lub będzie potrzebować kilku godzin lub dni na regenerację.

Zabieg oczyszczania u kosmetyczki. Jak wygląda skóra po zabiegu?

Najczęściej występuje tylko lekkie zaczerwienienie.

Można je jednak bez problemu zakamuflować fluidem lub nawet zwykłym kremem. W przypadku oczyszczania chemicznego, gojenie się naskórka może trwać dłużej.

Na przykład peeling TCA 35%, który gwarantuje dogłębną odbudowę skóry, a nie tylko zewnętrzne złuszczenie. Zabieg charakteryzuje się 15 dniowym okresem odnowy naskórka. (Obecnie pojawiły się pochodne kwasu TCA np. PRX lub Pq Age – które nie mają skutków ubocznych). 

Oczyszczanie twarzy, zarówno manualne, jak i chemiczne, jest przeznaczone dla każdego typu skóry, również wrażliwej. Istnieją specjalne preparaty, które nie podrażniają delikatnego i uwrażliwionego naskórka. Są także konkretne techniki manualne i kosmetyki, które przynoszą szybkie uczucie chłodzenia. Co ważniejsze, żaden z tych zabiegów nie boli. Niektóre z nich mogą powodować jedyne niewielki, prawie nieodczuwalny dyskomfort. Jeżeli więc chcesz szybko i profesjonalne poprawić stan swojej skóry, to nie czekaj ani chwili dłużej. Po prostu umów się na wizytę.

Zabiegi-Na-Twarz