Jeżeli pragniesz poprawić kondycję swojej skóry twarzy, to warto zastanowić się nad zabiegiem obejmującym oczyszczanie manualne. Widoczne niedoskonałości cery jak zaskórniki – otwarte i zamknięte, prosaki, pryszcze, nadmierne wydzielanie się łojotoku czy sebum, zostaną skutecznie zwalczone. Nie będą więcej psuć wyglądu Twojej twarzy. W zależności od indywidualnych potrzeb, zaleca się profilaktyczne wykonywanie zabiegu oczyszczania skóry.

Specyfika działania metody

Metoda, polega na ręcznym oczyszczaniu niedoskonałości. Najpierw zmywa się makijaż, potem złuszcza się skórę, aby na końcu nakierować strumień gorącej pary na wybrane miejsca – otwierając zatkane pory i zwiększając skuteczność zabiegu. Zanim Twoja skóra zostanie potraktowana ciepłą parą, zwykle jest nakładany specjalny środek zmiękczający, który wzmaga działanie i chroni przed ewentualnymi, większymi, podrażnieniami. Personel przeprowadzający zabieg, za pomocą nacisku palców – zabezpieczonych rękawiczkami hipoalergicznymi – usuwa niechcianą zawartość porów oraz zrogowaciały naskórek. Po kilku minutach, na twarz nakłada się preparat – maska, krem lub balsam. Koją działanie gorącej pary i pozbywania się niedoskonałości.

Końcowy etap, to aplikacja maski, która jest dostosowana do charakterystyki skóry pacjenta – udanie odżywia i chroni. Oczyszczanie manualne, jest przeznaczone dla prawie wszystkich typów skóry. Wyjątek stanowi typ włośniczkowy, który nie reaguje dobrze na gorącą parę, a także obecność stanów zapalnych, opryszczki, trądziku ropowniczego i różowatego. Unika się także oczyszczania manualnego u kobiet w ciąży i tych, które są w trakcie karmienia piersią.

Dopełnij metodę innymi zabiegami – zwiększ jej skuteczność działania.

Żeby wzmocnić efekty wybranej metody, można zastanowić się nad dobraniem kompleksowego dopełnienia procesu. Suplementami oczyszczania manualnego mogą być, na przykład produkty Dermaquest. Warto zaznajomić się z ofertą producenta i przedłużyć działanie zabiegu. Dobrym wyborem może być rozjaśniający żel do mycia twarzy – wspomaga rozświetlanie przebarwień i ujednolica koloryt skóry. Terapeutyczny olejek do mycia twarzy i okolic oczu – udanie oczyszcza, nie uszkadzając bariery hydrolipidowej skóry. Warto zaznajomić się także z ofertą peelingu medycznego Dermaquest. Za pomocą unikalnej receptury, wykorzystywanego w całym procesie płynu, produkt skutecznie niweluje najczęstsze niedoskonałości skórne. Zastanów się nad podkreśleniem efektu kuracji, za pomocą wykorzystania światłoterapii, wykonywanej poprzez lampy led pdt. Efektem działania urządzenia, jest pobudzenie komórek skóry oraz ich dogłębnej regeneracji. Pomaga także peeling kawitacyjny, który złuszcza martwy naskórek oraz odsłania młodsze warstwy skóry.

oczyszczanie manualne

 

Kolejna metoda, to oczyszczanie wodorowe. Polega na kuracji skóry za pomocą, nakierowanego na nią, strumienia wody wzbogaconego o aktywny wodór. Wnika głęboko w tkanki i rozluźnia mięśnie. Do podkreślenia działania oczyszczania manualnego, sugeruje się także użycie oksybrazji i mikrodermabrazji diamentowej. W pierwszym wypadku, za pomocą kuracji tlenowo-wodnej, zredukujesz trądzik i występujące zmarszczki. Decydując się na drugą opcję, pomożesz sobie zwalczyć zmarszczki, ewentualne rany i przebarwienia – za pomocą złuszczenia i usunięcia głębokich warstw naskórka.

Oczyszczanie manualne – efekty

Zastosowanie oczyszczania manualnego, pomoże Ci pozbyć się nieestetycznego, martwego naskórka. Poprawi jędrność i sprężystość skóry twarzy. Uwydatni jej zdrowy kolor. Profilaktyczne stosowanie, pozwoli Ci na skuteczne wykluczenie nadmiernego wydzielania się sebum, rogowacenia mieszków włosowych i tworzenia się prosaków – przezroczystych pęcherzyków pojawiających się wskutek uszkodzeń naskórka.

Decydując się na oczyszczanie manualne, wybierasz ręczną technikę, która momentami może być lekko bolesna. Aby skutecznie pozbyć się otwartych i zamkniętych zaskórników oraz prosaków, należy użyć odpowiedniej siły nacisku. Zabieg, jest jednak przeprowadzany przez doświadczony personel, który dba o odpowiednie dostosowanie intensywności. Skóra Twojej twarzy, zaraz po zakończeniu głównej części, wycisza się, za pomocą maski oraz kremu, łagodzących wymagający zabieg.

oczyszczanie manualne

Oddaj się w dobre ręce

Jeżeli spodobał Ci się opis zabiegu i chcesz dokonać rezerwacji na oczyszczanie manualne Twojej twarzy, zapraszamy do skorzystania z oferty J’adore Instytut. Konsekwentnie podnosimy jakość usług i inwestujemy w szlifowanie naszych umiejętności. Oprócz profesjonalizmu oferujemy przyjazną obsługę, dzięki której poznasz szczegóły danego zabiegu – pozbędziesz się ewentualnych wątpliwości. Zapewniamy bezpieczeństwo podczas czynności obejmujących pielęgnację skóry. Personel regularnie dba o stan sprzętu. Każdorazowo czyści go po zabiegach oraz przechowując go zgodnie z zaleceniami producentów. Nasza kadra to profesjonaliści: lekarze medycyny estetycznej, stomatologii, dermatologii, a także zawodowi kosmetolodzy, dietetycy i styliści paznokci oraz fryzjerstwa. Zapraszamy do skorzystania z oferty J’adore Instytut.