Każdy kto śledzi życie polskich i światowych gwiazd, o wampirzym liftingu słyszał już dawno. To właśnie znane celebrytki bardzo chętnie pokazują swoje zdjęcia wykonane tuż po zabiegu i chwalą się jego wspaniałymi efektami. Chcąc nie chcąc, to właśnie dzięki nim, wampirzy lifting cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem. Czy faktycznie zachwyt nad zabiegiem do którego wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe ma uzasadnienie?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Swą krwawą nazwę zabieg zawdzięcza krwi, z której pozyskiwane jest osocze bogatopłytkowe wykorzystywane podczas terapii. Osocze jest odwirowywane z krwi pobranej od osoby, która jest poddawana zabiegowi. W osoczu znajdują się naturalne składniki odżywcze, które przez stymulacje komórek regenerują tkanki w organizmie. Osocze już od  dawna wykorzystywane jest w ortopedii, stomatologii, czy też okulistyce. Dzięki swoim właściwościom zabieg z wykorzystaniem osocza został doceniony również w medycynie kosmetycznej. Cieszy się wielkim powodzeniem w terapiach odmładzających i regeneracyjnych. Fenomen osocza bogatopłytkowego polega na hamowaniu procesów starzenia. Powoduje zwiększenie ilości kolagenu, odnowę skóry i tkanki łącznej, może także naprawiać powstałe z wiekiem zmiany, blizny, czy też uszkodzenia słoneczne. Odmładzające właściwości świetnie działają na skórę zwiotczałą i cienką. W związku z tym, że osocze pozyskiwane jest z krwi pacjenta ma on całkowitą pewność, że jest ono preparatem w pełni bezpiecznym, naturalnym i niepowodującym żadnych chorób ani infekcji (nie jest niczym wzbogacane, samo w sobie jest wystarczająco nasycone wszelkimi składnikami odżywczym)i.

Na czym polega wampirzy lifting?

Na początku zabiegu od pacjenta pobierana jest niewielka ilość krwi, która następnie zostaje odwirowana w specjalnej wirówce. W ten sposób uzyskuje się osocze bogatopłytkowe wykorzystywane w dalszej części zabiegu. Bezpośrednio po przygotowaniu, osocze wstrzykiwane jest w odpowiednie struktury skórne. Widoczne na po zabiegowych zdjęciach celebrytów „zakrwawione” twarze, to właśnie efekt licznych nakłuć przez które osocze dostaje się w wybrane miejsca. Przed zabiegiem twarz jest znieczulana specjalnym kremem, aby ograniczyć ból do minimum. Zabieg nie jest więc bolesny, jest tylko trochę nieprzyjemny i powoduje uczucie dyskomfortu. Wampirzy lifting może być zastosowany na takie obszary jak: cała twarz lub jej wybrane części, dekolt, dłonie, i inne części ciała, które chcemy poddać regeneracji.

osocze bogatopłytkowe

A efekty?

Efekty nas zaskoczą już po pierwszym zabiegu. Osocze wpływa na poprawę kolorytu i napięcia skóry, odbudowuje ją i zwiększa jej gęstość, leczy blizny pozostałe po trądziku, sprawia, że skóra staje się gładka, wyrównana i wyraźnie odmłodzona. Jednak dla uzyskania jak najlepszego efektu zabieg warto powtórzyć 2 – 3 razy w kilkumiesięcznych odstępach. Poprawa stanu skóry wynika z głębokiej regeneracji, więc jest to inwestycja w swój wygląd, który z biegiem czasu będzie się poprawiał. Warto tu zaznaczyć, że zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego nie zmienia rysów twarzy ani mimiki. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym tworzy na skórze pewnego rodzaju ochronę. Zadowalający wygląd to przede wszystkim dobre samopoczucie, większa pewność siebie i zwiększone poczucie własnej wartości a wampirzy lifting pozwala osiągnąć te wszystkie efekty.

Jak często powtarzać zabieg?

Chociaż nie obowiązuje jeden standard terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, to zazwyczaj stosuje się pewne ramy czasowe uzależnione od wieku. Tak więc u osób poniżej 35 roku życia osocze stosowane jest jako profilaktyka starzenia się skóry i wystarczy jeden zabieg na 12 – 24 miesiące. Dla osób między 35 a 45 rokiem życia zaleca się powtórzenie zabiegu po 9 – 12 miesiącach. Im pacjent jest starszy, tym zabiegi powinny być wykonywane częściej, aby zachować młody wygląd na dłużej. I tak po 60 roku życia osocze podaje się po 3, 9 i 18 miesiącach od pierwszego zabiegu.

Śmiało można stwierdzić, że wampirzy lifting to nie tylko tymczasowa moda. W rzeczywistości, osocze bogatopłytkowe jest fenomenalnym narzędziem zarówno do poprawy urody, jak i do poprawy zdrowia. Jego uwielbienie przez celebrytów jest więc w pełni uzasadnione. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to najlepsza, najskuteczniejsza, a przy tym w pełni naturalna i bezpieczna forma poprawy wyglądu. Niewątpliwie więc, na stałe zagoszczą w gabinetach medycyny estetycznej, zyskując sporą rzeszę zadowolonych pacjentów.