Widoczne, popękane naczynka krwionośne bezapelacyjnie nie są ozdobą naszej skóry. Niekorzystny wpływ na wygląd zewnętrzny to nie jedyny aspekt który powinien nas martwić. Okazuje się, że pękające naczynka należy zwalczać również ze względów zdrowotnych. Terapię najlepiej rozpocząć w początkowej fazie ich występowania. Najczęściej pojawiają się na dekolcie, udach, dłoniach czy twarzy. Przyczyny są różne, może to być po prostu cera wrażliwa, ale też zbytnia ekspozycja na słońce, mróz oraz ciąża. Naczynka mogą też pękać w wyniku złego krążenia krwi a także zmian hormonalnych. 

Jak zwalczać popękane naczynka laserem?

Dzisiaj tego rodzaju defekt można zwalczać różnego rodzaju sposobami. Jedną z nich jest elektrokoagulacja, czyli działanie prądem. Inną metodą jest laserowe zamykanie popękanych naczynek i trzeba przyznać, że to właśnie laser cieszy się dzisiaj największą popularnością oraz skutecznością. 

Przede wszystkim laserowe zamykanie naczynek na twarzy (oraz wszelkich innych partiach ciała) jest w pełni bezpieczne. Wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry i natychmiast prowadzą do zamknięcia naczyń, które uległy rozszerzeniu. Laserowe światło niszczy zmienione komórki, które zastępują zdrowe tkanki. Ich struktura się regeneruje.popękane naczynka

Laserowe zamykanie popękanych naczynek – opis zabiegu

Pamiętajmy, że laserowe zamykanie popękanych naczynek może być realizowane jedynie przez wykwalifikowanego specjalistę. Pacjent odbywa najpierw wstępną konsultację, podczas której specjalista wyklucza występowanie wszelkiego rodzaju przeciwwskazań.  Dobierana jest wstępna ilość koniecznych zabiegów laserem oraz odstępy czasu, w jakich będą one realizowane. Trzeba wiedzieć, że jednorazowy zabieg nie wystarczy, by popękane naczynka zniknęły. 

Każdorazowy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut – wiele zależy od ilości popękanych naczynek w obrębie każdej partii ciała. Opinie o zabiegu zamykania naczynek metodą laserową są jednoznaczne. Laseroterapia nie boli, w miejscu zabiegowym występuje natomiast uczucie ciepła. Zabiegi z wykorzystaniem najlepszych laserów, na przykład Dye-VL są w pełni bezpieczne. Pacjent od razu może wrócić do dotychczasowej aktywności, przez kilka godzin skóra, która została potraktowana laserem, może być jedynie zaczerwieniona. 

Kto może korzystać z laserowych zabiegów? 

Zabiegi laserowe to jedne z bezpieczniejszych, jakie dzisiaj wykorzystuje się nie tylko w medycynie, ale też kosmetologii. Jeśli są wykonywane w sposób profesjonalny, pacjent ma gwarancję, że żadne skutki uboczne ani powikłania nie wystąpią. 

Wstępna konsultacja ze specjalistą wyklucza ewentualne przeciwwskazania do wykonywania zabiegu. Okazuje się, że takie istnieją. To między innymi ciąża i okres karmienia piersią. Z laseroterapii nie mogą korzystać też osoby, które borykają się z chorobami krwi oraz żył, bielactwem, łuszczycą albo mają podrażnioną skórę. Przeciwwskazaniem są również choroby onkologiczne. Zażywane leki (a nawet herbatki ziołowe) zawierające światłouczulające składniki również są czynnikiem na który szczególnie należy zwrócić uwagę.

dye-vl krakow,popękane naczynka

Z laseroterapii powinny zaś korzystać wszystkie osoby, których skóra nie wygląda korzystnie właśnie poprzez widoczne popękane naczynka. Pamiętajmy, że o ile defekt ten powstaje w niewidocznych partiach ciała, problem nie jest duży. Zmorą są jednak popękane naczynka na policzkach czy dekolcie – czyli tam gdzie nasza skóra jest odsłonięta przez przeważającą ilość czasu. Cena zamykania naczynek laserem jest z całą pewnością warta tego, by odzyskać piękny i zdrowy wygląd. Przecież popękane naczynka bardzo trudno kamuflować, nierzadko nie udaje się ich zakryć nawet mocno kryjącym makijażem – są przyczyną wielu kompleksów. 

Jak postępować po laseroterapii? 

Co ważne, zabiegi laseroterapii nie wymagają żadnej rekonwalescencji. Pacjent może od razu wrócić do dotychczasowej aktywności. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, ale w przeciągu kilku/kilkunastu godzin  zaczerwienienie powinno ustąpić.

Specjaliści zalecają,  aby 4 tygodnie przed oraz po zabiegu nie opalać skóry ani nie podrażniać jej peelingami czy szorstkimi ręcznikami. Można za to traktować skórę łagodzącymi balsamami na bazie naturalnych składników. 

Aby całkowicie usunąć popękane naczynka, należy wykonać całą serię zabiegów w ustalonych odstępach czasu. Trzeba realizować je zgodnie z wytycznymi specjalisty, który daje indywidualne zalecania każdemu pacjentowi. Pod uwagę bierze nie tylko partię skóry, ale też jej stan i zaawansowanie powstałych defektów. 

Umów się na konsultację i dowiedz się więcej o przebiegu laseroterapii.