Nie da się ukryć, że włosy są wizytówką i ogromnym atutem kobiet. Nierzadko to właśnie one znacząco wpływają na atrakcyjność zewnętrzną. Z całą pewnością warto więc o nie odpowiednio dbać. Jednym z zabiegów, który nie tylko optymalnie odżywi włosy, ale znacznie poprawi także ich wygląd, jest prostowanie keratynowe. Czym charakteryzuje się ten popularny zabieg? Jakich efektów można się spodziewać i komu jest szczególnie dedykowany?

Czym jest tzw. prostowanie keratynowe?

Zabieg keratynowy ma na celu przede wszystkim umożliwianie wnikania keratyny w głąb struktury włosa (keratyna naturalnie występuje w naszych włosach). Prostowanie keratynowe włosów jest niezwykle popularnym zabiegiem wśród miłośniczek zdrowo wyglądających kosmyków. Na rynku występują różne rodzaje keratyny, każdy salon może pracować na innym produkcie. W naszym Instytucie wykorzystujemy preparat marki Inoar, który nie jest bardzo szkodliwy dla włosów a przynosi efekty, które spotykają się z ogromną aprobatą.

Prostowanie keratynowe optycznie odżywia i odbudowuje strukturę zniszczonych, puszących się włosów. Samo ich wyprostowanie jest efektem ubocznym, z którego dodatkowo cieszą się klientki salonów fryzjerskich. Najważniejsze jest jednak dostarczenie keratyny, która regeneruje oraz dociąża włosy i doskonale je wzmacnia.

keratyna wlosy Prostowanie keratynowe włosów – pożegnaj puszące się kosmyki

Na czym polega zabieg keratynowy?

Stylistka – fryzjer z wieloletnim doświadczeniem przeprowadza zabieg keratynowy zgodnie z ustalonym schematem. Usługę można opisać w kilku krokach:

1. Włosy są dokładnie myte silnie oczyszczającym szamponem, który ma na celu  oczyszczenie ich z wszelkich zanieczyszczeń oraz nagromadzonych środków kosmetycznych.

2. Na włosy nakłada się specjalny preparat z keratyną i pozostawia na włosach.

3. Następnie włosy są suszone.

4. Ostatni etap to wykorzystanie prostownicy nagrzanej do min. 230 stopni. Włosy są rozdzielane na wąskie pasma a następnie prostowane ok. 10 razy.

Cały zabieg trwa około 3 godziny. Prostowanie keratynowe w cenie regularnej wynosi nawet ok. 700 zł, w naszym Instytucie można skorzystać z czasowej promocji  na zabieg – cena wynosi 399 zł niezależnie od długości oraz gęstości włosów.

Efekty prostowania keratywego włosów

Zabieg rekomendowany jest osobom, które narzekają na puszenie się włosów, zbytnie rozdwajanie końcówek czy też pozbawione blasku włosy. Efekty prostowania włosów najbardziej zadowolą osoby, których włosy są wysoko porowate, kręcone, zniszczone, grube, trudno poddające się stylizacji.

Zabieg keratynowy wystarcza na kilka a nawet kilkanaście tygodni. Pod wpływem mycia włosów preparat keratynowy stopniowo wypłukuje się, natomiast stosując odpowiednie szampony oraz odżywki przeznaczone do stylizacji włosów po tym zabiegu – trwałość zabiegu może zostać znacznie wydłużona.

prostowanie Prostowanie keratynowe włosów – pożegnaj puszące się kosmyki

Przeciwwskazania

Okazuje się, że chociaż keratyna jest naturalnym budulcem włosów, to styliści nie zalecają tego zabiegu wszystkim.

Zabieg nie może zostać wykonany przede wszystkim u kobiet w ciąży oraz u osób mających problemy z oddychaniem (astma).  Usługę odradza się również osobom, które często pływają na basenie – ponieważ preparat zostanie szybko wypłukany przez chlor. Zabieg nie jest przeznaczony dla osób, których włosy są bardzo łamliwe albo przeszły niedawno koloryzację, głównie rozjaśnianie (odstęp między zabiegiem keratynowym oraz koloryzacji powinien wynosić min. 2 tygodnie)

Warto pamiętać, że decyzję o realizacji zabiegu keratynowego może podjąć jedynie doświadczony fryzjer. To on sprawnie oceni kondycję włosów i zaleci bądź odradzi keratynę. Właśnie dlatego nie powinno się wykonywać takiego zabiegu samodzielnie w warunkach domowych. Usługa ma na celu odżywienie i wzmocnienie włosów,  przeprowadzana w sposób amatorski  może wyrządzić więcej szkody włosom aniżeli korzyści.