Piękne, zalotne spojrzenie… która z nas – kobiet o takim nie marzy? W dzisiejszych czasach ciągłej gonitwy, pośpiechu, nawału obowiązków zawodowych i rodzinnych, nie zawsze jednak mamy czas aby rano spędzić godziny przed lustrem… Często nasze rzęsy są proste, rzadkie, krótkie, a malowanie ich tuszem trwa całą wieczność. Z pomocą przychodzą nam wtedy stylistki rzęs. Dobiorą dla nas taką metodę stylizacji, która całkowicie odmieni nasze spojrzenie i będzie idealnie dopasowana do naszej twarzy i oczu. A rano… będziemy mogły pospać trochę dłużej i cieszyć się pięknym wyglądem.

Skorygowanie kształtu oka przy pomocy stylizacji rzęs

Przede wszystkim, zanim wybierzemy się do salonu, warto zastanowić się jakiego efektu oczekujemy. Metody na przedłużanie rzęs są bowiem praktycznie dla każdego – wielość metod sprawia, że z przedłużonymi rzęsami doskonale będą czuć się zarówno fanki naturalności, jak i zwolenniczki mocnego, wyrazistego looku. Wykwalifikowana stylistka rzęs do każdego typu oczu dobiera indywidualnie długość, grubość, a także skręt rzęs. Posiadaczki oczu o regularnym kształcie są szczęściarami – stylizacja ich oczu należy do najprostszych i każda metoda będzie dla nich odpowiednia. W przypadku innych kształtów należy skupić się na tym, co chcemy wydobyć, a co skorygować.

Klientki o małych oczach nie mogą nosić stylizacji ze zbyt długimi rzęsami, które byłyby zbytnim obciążeniem dla oka – stawia się tu raczej na metody mocno zagęszczające. Przy oczach dużych i okrągłych warto jest stawiać na delikatne wydłużenie i zagęszczenie rzęs, aby nie przyćmić ich urody. Posiadaczki oczu wąskich i podłużnych, tzw. „migdałów” najchętniej wybierają stylizację „kocie oko”, która podkreśla ich piękny kształt – wykonuje się tutaj delikatne zagęszczenie rzęsami o naprzemiennej długości. Dla klientek o oczach wypukłych wybiera się zazwyczaj stylizacje, które mocno zagęszczają rzęsy, ale nie bardzo je wydłużają.

Przy oczach głęboko osadzonych/z opadającą powieką stosuje się zwykle metody, podczas których mocno zagęszcza się rzęsy. Warto również postawić na wysoki skręt rzęs, co sprawi że oczy będą optycznie bardziej otwarte, a opadająca powieka zatuszowana. Przy oczach szeroko rozstawionych stosuje się dość krótkie rzęsy w zewnętrznym kąciku oka, a także zagęszcza je, od wewnątrz do środka oka. U posiadaczek oczu wąsko rozstawionych stawia się głównie na wyciągnięcie rzęs na zewnątrz.

Metody na przedłużanie rzęs

Metody na przedłużanie rzęs…którą wybrać?

Zabieg przedłużania rzęs polega na przyklejeniu do rzęsy naturalnej rzęs wykonanych z różnego rodzaju materiału specjalnym klejem. Ilość przyklejanych rzęs zależy od wybranej metody i ma wpływ na efekt końcowy, a także czas trwania zabiegu. Aby cieszyć się pięknymi, zadbanymi rzęsami, należy je uzupełniać u stylistki co 2-3 tygodnie. Do wyboru mamy obecnie wiele metod.

Najbardziej znaną z nich, od której wszystko się zaczęło, jest metoda 1:1. Jak sama nazwa wskazuje, podczas przedłużania stylistka przykleja jedną rzęsę sztuczną do jednej naturalnej. Pozwala to na uzyskanie niezwykle subtelnego efektu. Rzęsy są wyraźnie zagęszczone i podkręcone, bez efektu sztuczności. Metoda ta najbardziej ze wszystkich przypomina rzęsy, które są podkręcone zalotką i mocno wytuszowane. Bez wątpienia spodoba się to fankom naturalności.

Kolejną metodą, obecnie najchętniej wybieraną przez klientki, jest metoda objętościowa. Tutaj do wyboru mamy stylizacje 2:1 i 3:1 czyli lekkie objętości, a także 4:1 do 8:1 czyli mocne objętości, zwane inaczej Hollywood lub Russian Volume. Pomimo tego, że są to już o wiele bardziej wyraziste stylizacje, wcale nie muszą wyglądać sztucznie. Wszystko zależy od tego, jaką grubość oraz długość doklejanych rzęs wybierze stylistka. Metoda objętościowa bez wątpienia skradnie serce fankom spektakularnych i wyrazistych rzęs. Aby uwydatnić to, co w oczach najpiękniejsze i idealnie podkreślić ich kształt, stylistka dodatkowo wybiera poza grubością i długością także skręt rzęs. Sprawia to, że nie ma dwóch jednakowych stylizacji i w przypadku każdej klientki, efekt na oku będzie unikatowy.

Metody na przedłużanie rzęs

Dbanie o przedłużone rzęsy

Aby przez długi czas cieszyć się pięknymi, zadbanymi rzęsami, należy pamiętać o ich higienie. Najważniejsze jest 48 godzin po zabiegu – przez ten czas nie wolno korzystać z sauny, basenu czy też brać długich i gorących kąpieli, bo dochodzi wtedy do wiązania spoiwa. Po upływie tego czasu warto jest zakupić szampon do rzęs lub delikatny płyn micelarny – płyny i żele na bazie olejów mogą bowiem rozpuścić klej. Warto również przeczesywać rzęsy specjalną szczoteczką, aby wyczesywać z nich puder, cień do powiek czy kurz osiadający w ciągu dnia. Należy o tym pamiętać, bowiem higiena oczu jest niezwykle ważna i pomaga uniknąć infekcji. Zastosowanie się do powyższych wskazówek pozwoli nam cieszyć się długo pięknymi i zadbanymi rzęsami.

Decydując się na różne metody na przedłużanie rzęs należy pamiętać, że warto wybrać się do salonu, w którym pracują wykwalifikowane stylistki rzęs. To da nam gwarancję, że stylizacja zostanie wykonana poprawnie – precyzyjnie, z dbałością o każdy detal i będzie doskonale dobrana do naszego kształtu oka. To również gwarantuje nam najwyższej jakości materiały oraz sterylność. Jest niezwykle istotna, zwłaszcza przy wykonywaniu zabiegów w obrębie naszych oczu.