Kiedy organizm zatrzymuje wodę dochodzi do powstawania tak zwanych obrzęków, warto wtedy wykonać drenaż limfatyczny. Najczęściej przyczyną obrzęków są zaburzenia hormonalne, nieprawidłowa funkcja nerek, utrudnienie odpływu krwi i limfy z tkanki podskórnej a często również alergie i reakcje zapalne. Jeśli więc mamy uczucie ciężkich nóg, czujemy obrzęki i opuchnięcia, a także gdy dochodzi do ogólnego zatrzymania wody w organizmie warto skorzystać z zabiegów, które pozwolą ponownie poczuć się lekko.

Drenaż limfatyczny manualny na poprawę krążenia.

Drenaż limfatyczny to specjalnie wykonywany masaż w którym stosowane są powolne, dokładne ruchy wykonywane zgodnie z kierunkiem przepływu płynów limfatycznych w kierunku serca. Stymulacja układu limfatycznego powoduje swobodny przepływ krwi z dolnych części ciała do serca, dzięki czemu woda nie zostaje w tkankach miękkich. Taka forma masażu powoduje usunięcie z organizmu nadmiaru płynów, toksyn, bakterii,  a także produktów ubocznych powstałych podczas przemiany materii. Drenaż limfatyczny jest zabiegiem polecanym zwłaszcza osobom prowadzącym stojący lub siedzący tryb życia, które nie poświęcają czasu na sport i zdrowe odżywianie. Masaż powoduje redukcję tkanki tłuszczowej, zmniejszenie cellulitu, zapobiega powstawaniu żylaków, zmniejsza obrzęk tłuszczowy i likwiduje uczucie ciężkich nóg. Aby drenaż przyniósł zamierzony efekt należy go powtórzyć co najmniej 10 – 15 razy w odstępach co 2 – 3 dni.

drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny BTL – specjalny system napowietrzania.

Zastosowanie drenażu limfatycznego BTL jest takie samo jak drenażu manualnego, różni się jednak metodą wykonania. Przed zabiegiem pacjent nakłada na siebie specjalny kombinezon, który podczas drenażu wypełniany jest powietrzem. Zastosowany system napowietrzania powoduje, że węzły limfatyczne są opróżniane ze złogów, w konsekwencji czego następuje oczyszczenie organizmu. Masaż powoduje poprawę metabolizmu i przyspiesza proces oczyszczanie organizmu z toksyn.

Zabieg doskonale redukuje cellulit, obrzęki i opuchnięcia spowodowane zatrzymaniem wody w organizmie. Jest też doskonały w leczeniu „ciężkich nóg”. Drenaż limfatyczny BTL polecany jest zwłaszcza kobietom chodzącym często w butach na obcasach, a także dla kobiet pracujących w pozycji stojącej. Dodatkową zaletą drenażu jest zapobieganie powstawaniu żylaków.

 

Endermologia LPG – masaż specjalnymi rolkami.

Endermologia LPG to nieinwazyjny masaż za pomocą specjalnych rolek, które umieszczone są w komorze hermetycznej. Taki sposób masażu stymuluje tkankę łączną i pobudza głębokie warstwy skóry, co powoduje usuwanie tłuszczu, redukcję cellulitu, obrzęków i opuchnięć, równocześnie powodując ujędrnienie skóry. Endermologia LPG umożliwia bardzo efektywną redukcję obrzęków limfatycznych. Efekty są widoczne szybciej niż w przypadku manualnego drenażu limfatycznego. Zabieg jest doskonały w przypadku zatrzymywania wody w organizmie, terapii przedoperacyjnej i pooperacyjnej, niewydolności naczyniowej i w przypadku obrzęków limfatycznych jak i zwykłych. Dzięki temu, że zabieg endermologii LPG nie jest przeprowadzany za pomocą żadnego rodzaju fal, może być stosowany u kobiet w ciąży. Jest to bardzo ważne, ponieważ to właśnie kobiety w ciąży często skarżą się na obrzęki nóg. Zabieg jest bezbolesny, bezinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla mamy i dziecka. Działa też relaksująco i od razu można wrócić po nim do codziennej sprawności.

drenaż limfatyczny

Masaż klasyczny – zmniejszenie obrzęku nóg.

Zmniejszenie obrzęku kończyn dolnych można uzyskać również za pomocą klasycznego masażu. Służy do tego masaż odprowadzający. W przypadku masażu odprowadzającego zabieg zaczyna się od uda , później masowane są staw kolanowy i podudzie. Na zakończenie masażu stosowane jest tak zwane głębokie głaskanie od stopy w kierunku bioder. Masaż odprowadzający wykonuje się zawsze w kierunku serca, zgodnie z kierunkiem przepływu limfy. Ten rodzaj masażu można również przeprowadzić przy obrzękach kończyn górnych.

Accent XL – jędrne i smukłe ciało.

Laser Alma Accent XL przy pomocy fal radiowych podgrzewa podskórne warstwy tłuszczu i przyspiesza krążenie krwi. Zastosowane w laserze fale radiowe pobudzają powierzchowne i głębokie tkanki, co powoduje ich odżywienie i dotlenienie. Dzięki zabiegom z użyciem Accent XL pozbędziemy się obrzęków, cellulitu, rozstępów, a jednocześnie poprawimy jędrność skóry. Ten nieinwazyjny i niemal bezbolesny zabieg skutecznie modeluje sylwetkę, odmładza skórę i redukuje tkankę tłuszczową. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie od 6 do 8 zabiegów. Wielką zaletą lasera Alma Accent XL jest jego wielozadaniowość, którą warto wykorzystać w walce o zdrowe i smukłe ciało.