Brwi od zawsze były ważnym elementem codziennego makijażu. Dobrze wykonana regulacja brwi  podkreśla włoski , co doskonale komponuje się z resztą twarzy
i podkreśla urodę. Odpowiednio wystylizowane brwi mogą zmniejszyć duże czoło, zmiękczyć ostre rysy, otworzyć spojrzenie, wysmuklić  nos i odwrócić uwagę od mankamentów twarzy, takich jak mocna linia żuchwy. W doborze łuków trzeba się kierować kształtem twarzy, karnacją i typem urody. Z kolei, nieprawidłowo dobrany kształt lub zbyt ciemny kolor może dodać lat, podkreślić asymetrię lub spowodować efekt „smutnych oczu”.

 

Dobór kształtu brwi do rysów twarzy

 

Twarz owalna. Łuki powinny być naturalne i w miarę miękkie, zwężające się wyraźnie ku końcom.

Twarz okrągła. Trzeba ją wyostrzyć i wizualnie wydłużyć. Brwi należy ukształtować nieco trójkątnie: wyraźnie zaznaczyć i zaostrzyć najwyższy punkt łuku. Wyszczupli to twarz. Zaokrąglone brwi dałyby efekt zdziwionego spojrzenia.

Twarz kwadratowa. Tu postępujemy odwrotnie niż w poprzednim przypadku: łuki powinny być lekko zaokrąglone, subtelne, bez kantów, co pozwoli odwrócić uwagę od geometrii twarzy oraz wizualnie złagodzi mocno zarysowaną szczękę.

Twarz podłużna. Potrzebuje wizualnego skrócenia, dlatego idealnie pasują do niej brwi proste i gęste, bez wyraźnego załamania. Zbyt cienkie brwi jeszcze bardziej wydłużą twarz.

Twarz trójkątna. Należy zmniejszyć szerokie czoło. Tutaj najlepszy kształt łuku to klasyczna jaskółka – początki dobrze do siebie zbliżyć i zagęścić, a końce nieznacznie unieść.

Dopasowując kształt brwi do twarzy, nie trzeba się sugerować chwilową modą. Brwi powinny pasować do owalu twarzy, a nie sprawiać wrażenie dorysowanych.

 

 

Najczęstsze błędy popełniane przy regulacji brwi w warunkach domowych:

  • Gruby początek, cienki koniec – to najczęściej popełniany błąd. Początek brwi jest szeroki i mocno zaznaczony, bliżej skroni brew robi się bardzo cienka. Dysproporcja pomiędzy grubym początkiem, a cienkim końcem brwi jest tak duża, że twarz nabiera nienaturalnego wyrazu,  zaburza się jej geometria.      

 

  • Bardzo cienkie brwi – niebywale cienkie, mocno wydepilowane. W wersji wyjątkowo niekorzystnej, dodatkowo podkreślone czarną kredką. Takie brwi wizualnie postarzają, nie pasują do żadnego kształtu twarzy.
  • Zarośnięte brwi – sprawiają, że twarz wygląda groźnie, a rysy stają się ostre i uwydatnione. O ile zbyt nadgorliwa regulacja nie jest wskazana, o tyle zarośnięte brwi niemal stanowiące jedność także nie wyglądają dobrze. Mimo tego, że przez ostatnie kilka sezonów trwa moda na mega naturalne
    i szerokie brwi, lepiej zostawić ten trend dla modelek na wybiegach.

 

  • Zbyt mocno wydepilowana przestrzeń między brwiami – przeciwieństwo poprzedniego błędu, również nie wygląda to elegancko i zaburza proporcje twarzy. Nierzadko panie tak się rozpędzają w depilacji brwi, że ich linia zaczyna się dużo dalej niż wskazywałaby na to metoda trzech linii. Błąd ten często wynika przez bardzo intensywne poprawianie już skończonego zabiegu. Włosek po włosku i okazuje się, że brwi zaczynają się dużo dalej niż zakładaliśmy,  nos wydaje się dużo większy, czoło staje się nieproporcjonalnie duże.

 

 

Idealny kształt brwi może być substytutem operacji plastycznej. Precyzyjnie wymodelowane, odżywione i zadbane brwi mogą optycznie zmniejszyć lub wysmuklić nos, zrównoważyć czoło, wyrównać asymetrię twarzy, „zliftingować”, powiększyć i podnieść oko. Właśnie dlatego warto pierwszą regulację zrobić w gabinecie u doświadczonej stylistki.

 

Jak znaleźć odpowiedni kształt brwi?

 

Wyznaczając początek brwi  trzeba przyłożyć pędzelek lub ołówek wzdłuż skrzydełek nosa i wewnętrznych kącików nosa w linii prostej ku górze. Jeśli  nozdrza są szerokie, odległość pomiędzy brwiami będzie zbyt duża. W takim przypadku linia lekko się przesuwa ku środkowi, co wizualnie zmniejszy odległość pomiędzy brwiami.

 

Łuk wzniesienia brwi jest najważniejszym elementem w uzyskaniu idealnego kształtu brwi. Znajduje się w odległości 2/3 od początku brwi i jest ich najwyższym punktem. Powinien on być dopasowany do kształtu twarzy. Łuk nie może być zbyt ostry. 

 

Koniec ustalamy posługując się znowu pędzelkiem. Prowadzimy linię prostą od skrzydełka nosa przez zewnętrzny kącik oka. Nazywamy to łukiem łagodnego opadania. Tu brew powinna być już cieńsza, delikatnie ciemniejsza i zajmować 1/3 długości.

 

Niestety niewiele osób ma symetryczną twarz. Zaznaczeniem łuku brwiowego można  doskonale skorygować asymetrię, optycznie unieść którąś z partii twarzy, wydłużyć ją lub poszerzyć. W tej sytuacji brew cieniujemy ciut wyżej niż rosną włoski, w ten sposób wyrównamy proporcję i zrobimy „lifting”. 

 

PRZECIWWSKAZANIA:

-dermatozy w miejscu regulacji

-mechaniczne uszkodzenia skóry w miejscu zabiegowym

-zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze okolicy okołozabiegowej

-stan po zabiegach chirurgicznych wokół oczu lub brwi

 

Regulacja brwi – jak to wygląda?

Zabieg zawsze się rozpoczyna z demakijażu. Później stylistka ocenia ilość włosów do usunięcia. Jeżeli nie jest ich dużo, to regulację można wykonać pęsetą. Jeśli włoski są grube i zajmują duży obszar, to lepiej wykonać depilację woskiem. Opcjonalnie można też zrobić hennę, ponieważ duże ubytki włosów w żaden sposób nie da się ukryć.