Twoja cera, pomimo rozlicznych starań i prób, nie zadowala? Jest skłonna do zanieczyszczeń, wyprysków, a pory zdają się nigdy nie zamykać? Masz rozszerzone pory, trądzik i wypryski? A może po prostu czujesz się zagubiona wśród setek produktów, zabiegów i kuracji dostępnych na rynku? Jeśli tak, ten krótki, ale za to treściwy poradnik jest stworzony właśnie dla Ciebie. Pożegnaj się z problematyczną cerą i pieniędzmi wyrzuconymi w błoto na nieskuteczne, słabej jakości produktu. Przywitaj gładką, pozbawioną trądziku skórę i satysfakcjonującą, spełniającą Twoje oczekiwania pielęgnację. 

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka przepisów na zdrową, świetlistą skórę, dostosowanych do Twoich potrzeb. Niech nie przerazi Cię mnogość zabiegów i produktów, jakie lada moment Ci przedstawimy! Wierzymy, że wybierzesz metody idealne dla Ciebie — współmierne do Twojego trybu życia, czasu i finansów. 

Rozszerzone pory, trądzik, wypryski – polecane metody

Zalecaną metodą na pozbycie się niepożądanych zmian trądzikowych jest, rzecz jasna, odpowiednie złuszczanie cery. Aby właściwie oczyścić skórę z martwego naskórka, sugerujemy stosowanie zabiegów wykorzystujących peelingi chemiczne. W tych zadaniach specjalnych znakomicie spisują się, rekomendowane przez naszą klinikę, peelingi marki Mediderma i Dermaquest. Wyróżniamy peeling salicylowy firmy Mediderma o nazwie salipeelic, peeling Ferulowy firmy Mediderma, peeling pirogronowy firmy Mediderma oraz peeling dyniowy Dermaquest, a także peeling azelainowy.  Szeroka paleta produktów sprawia, że łatwo można dopasować konkretny peeling do Twoich problemów.

Po terapii peelingami Mediderma i Dermaquest skóra staje się rozjaśniona, pozbawiona przebarwień, bardziej napięta, nawilżona, odświeżona. Wydzielanie sebum zostaje ograniczone. Zabiegi te są jednak niewskazane dla kobiet w ciąży, osób borykających się z opryszczką, a także w przypadku uszkodzeń czy stanów zapalnych skóry. 

Rozszerzone pory trądzik wypryski

Kuracja LED na problematyczną cerę

Kolejną propozycją jest oczyszczanie wodorowe połączone z kuracją Led. Skóra po zabiegu staje się zdecydowanie bardziej napięta i na pierwszy rzut oka odmłodzona (jeśli chcesz się poczuć znowu jak osiemnastka, to opcja stworzona dla Ciebie), dogłębnie oczyszczona, a także o poprawionym i wyrównanym kolorycie. Zabieg polecany jest szczególnie wówczas, gdy nasza cera jest skazana na oddziaływanie zanieczyszczeń zewnętrznych. A także dla osób poszukujących silnego oczyszczenia i redukcji zmarszczek. 

Godnym uwagi zabiegiem jest mikrodermabrazja diamentowa oraz korundowa. Ta pierwsza wykorzystuje głowice diamentów, sumiennie ścierających naskórek. Skóra po zabiegu jest znacząco bardziej napięta, wyraźnie gładsza, świetlista, a na dodatek pobudzona do pracy. 

Z kolei mikrodermabrazja korundowa odbywa się za pomocą zmikronizowanych kryształków korundu, będącego odmianą tlenku glinu, które wyrzucane są pod ciśnieniem z dyszy. Dzięki temu uzyskuję się tzw. efekt piaskowania. Mikrodermabrazja korundowa silniej złuszcza naskórek od mikrodermabrazji diamentowej, dlatego należy mieć świadomość, że po zabiegu przez kilka godzin mogą występować delikatnie zaczerwienienia bądź podrażnienia, co jest jednak zupełnie naturalnym skutkiem ubocznym, który nie powinien budzić żadnego niepokoju. Osoby o szczególnie wrażliwej skórze podobnych, drobnych i krótkotrwałych dolegliwości mogą doświadczyć także po mikrodermabrazji diamentowej. 

Podstawowymi, wspólnymi celami dla wszystkich powyższych zabiegów są zmniejszenie rogowacenia około mieszkowego i łojotoku skórnego, zabicie bakterii beztlenowych, rozjaśnienie skóry, a także zwężenie ujścia mieszka włosowego potocznie nazywanego ,,porami”. Zazwyczaj serie zabiegowe są przeprowadzane co siedem do dwudziestu jeden dni i obejmują cztery zabiegi. Odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi seriami zależny jest od tego, jakiego peelingu użyje kosmetolog w trakcie wizyty. 

Rozszerzone pory trądzik wypryski

Rozszerzone pory, trądzik, wypryski – pielęgnacja domowa

Istotnym elementem na drodze dążenia do czystej, rozświetlonej cery jest rozsądna pielęgnacja domowa. Zazwyczaj zalecamy kremy producentów stosowanych peelingów, aby były one dopełnieniem efektów wywołanych zabiegami. Co więcej, po samych zabiegach trzeba szczególnie troszczyć się o swoją skórę, aby nie zaprzepaścić starań kosmetologa i działania produktów. Koniecznie pamiętaj o fotoprotekcji! Minimalizuj swoje narażenie na promieniowanie UV za pomocą kremu z filtrem SPF 50. Taki filtr będzie dla Twojej cery najlepszy, bo ochroni ją przed niepożądanym promieniowaniem. Swoją drogą, o używaniu kremów z filtrem UV powinnaś pamiętać nie tylko po zabiegach, ale generalnie, na co dzień. Jest to istotny etap codziennej pielęgnacji. 

Mamy szczerą nadzieję, że któraś z powyższych możliwości walki z trądzikiem trafiła właśnie do Ciebie. Liczymy, że jeśli wdrożysz wybrane z powyższych rad i sposobów do swojego życia i pielęgnacji, już w najbliższym czasie zobaczysz piorunujące zmiany. Twoja skóra podziękuje Ci za zasłużony odpoczynek i oczyszczenie. Decyduj się na zabiegi u zaufanych, znających się na swoim fachu specjalistów. Zabiegi, które dziś Ci zaproponowaliśmy, możesz odbyć w naszym salonie, mieszczącym się na terenie Krakowa i Warszawy

Niech piękna cera będzie z Tobą!