Rumień oraz rozszerzone naczynka – w tym wpisie dowiesz się jak sobie z nimi radzić. Rumień to zaczerwienienie się powierzchni skóry, które jest oznaką problemów dermatologicznych. To efekt miejscowego podrażnienia lub długotrwałego stanu zapalnego oraz infekcji skórnej. Rumień często towarzyszy innym problemom, ale potrafi również sam stanowić jednostkę chorobową, którą warto poddać leczeniu. W niektórych przypadkach jednak rumień może zniknąć samoistnie tak samo, jak się pojawił.

Rumień oraz rozszerzone naczynka – przyczyny występowania

Najczęstszą przyczyną występowania rumienia są cienkie naczynia krwionośne, które ulegają szybkiemu rozszerzaniu się poprzez wzmożony napływ krwi. Rumień to często skutek tak zwanego przekrwienia. Skóra nadmiernie wystawiana na promienie słoneczne może być bardziej narażona na jego wystąpienie. Innym powodem może być tak zwana histamina, a dokładnie substancja, która uwalnia się w organizmie w trakcie problemów na tle alergicznym.

Jest wiele rodzajów rumienia, ale każdy z nich charakteryzuje się podobnymi efektami skórnymi. To charakterystyczne sinoczerwone plamy, które mają wyraźnie zaznaczony kształt. Towarzyszy im podwyższona temperatura ciała, ale przede wszystkim miejsca, na którym występuje.

Rumień występuje nie tylko w trakcie ekspozycji skory na promienie słoneczne, ale również w trakcie wysiłku fizycznego czy przebywania przez dłuższy czas w dusznym pomieszczeniu. Wiele klientów skarży się również na niego w trakcie spożywania napojów wysokoprocentowych, a najczęściej wina. Powodują one podwyższenie temperatury ciała oraz podwyższają nam ciśnienie i przepływ krwi.

Rozszerzone naczynka to również problem, który występuje przy rumieniu, ale i indywidualnie.

Rumień oraz rozszerzone naczynka

Jak sobie radzić z rumieniem i rozszerzonymi naczynkami?

Wśród zabiegów, które mogą pomoc w walce z tymi zmianami jest zamykanie naczynek metodą laserową – ALMA HARMONY XL PRO specjalną głowicą DYE-VL.

Zabieg ten polega na naświetlaniu skory światłem lasera, które ma dostosowana długość fali. Zmiana stanu skupienia zmian powoduje zamykanie ich. Zaleca się regularność, chociaż już po pierwszym zabiegu można zauważyć pierwsze efekty. Dla długotrwałych i zapewniających satysfakcję klienta proponujemy serie od 2 do 4 zabiegów w odstępach 2/3 tygodniowych między seriami.

Zabieg laserem może kojarzyć się z bolesnymi strzałami lasera, ale cały proces wsparty jest technologia chłodzenia. To sprawia, że przebieg takiej usługi jest znacznie bardziej komfortowy. Po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona, ale jest to skutek niemożliwy do pominięcia. Każda ingerencja w naszą skórę zmusza ją jednak do szybkiej regeneracji.

Zabiegi wykonuje się co około 4-5 tygodni. Oprócz zabiegów laserowych, usuwanie naczynek warto wspomagać innymi zabiegami, które pozwolą nam uporać się z rumieniem czy właśnie rozszerzonymi naczynkami. Do takich zabiegów należy między innymi peeling kwasem azaleinowym, który znany jest w świecie kosmetologii i medycyny estetycznej. To substancja, która wspomaga walkę z niedoskonałościami oraz zmianami na tle chorobowym.

Kwas azaleinowy ma głównie działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Można go znaleźć w różnych kosmetykach, w których jest aktywnym składnikiem. Sam w sobie kwas oraz peeling nim pomaga zwalczyć problemy z trądzikiem, oraz powstającymi po nim przebarwieniami. To zabieg, który cieszy się ogromną popularnością. Wspomaga on normalizację procesów, które zachodzą w skórze. Nadmierne rogowacenie naskórka czy nadmierne produkowanie łoju to również problemy, z którymi borykają się klienci. W tych przypadkach kwas azaleinowy również znajdzie swoje zastosowanie.

Rumień oraz rozszerzone naczynka

Rumień oraz rozszerzone naczynka – kosmetyki

Jeśli zdecydujemy się używać na własną rękę kosmetyków do codziennej pielęgnacji, które zawierają w sobie kwas azaleinowy, należy pamiętać o odpowiednim wyborze kosmetyków współtworzących całą naszą pielęgnacyjną rutynę. Przede wszystkim powinny być to kosmetyki niekomedogenne, które mogłyby spowodować zatykanie porów i wystąpienie kolejnych problemów skórnych. Należy również w trakcie kuracji kwasem pozbyć się produktów na bazie alkoholu oraz silnymi substancjami czynnymi, które mogą działać podrażniająco. Sam kwas azaleinowy sprawdzi się jako uzupełnienie pielęgnacji oraz nie przeszkodzi cerze, która poddawana jest codziennym makijażom.

Ważną informacją jest to, że kwas można stosować przez cały rok. Nie powoduje on efektów niepożądanych po wystawieniu naszej skóry na słońce. Zaleca się jednak stosowanie takich zabiegów w okresie jesiennym czy zimowym, aby zminimalizować ryzyko nadmiernej ekspozycji na mocne słońce, bo jak wiadomo, to nie jest wskazane niezależnie od stanu skóry i jej kondycji.

Warto zaznaczyć, że ciąża nie jest przeciwskazaniem do stosowania zabiegu kwasem azaleinowym. Co więcej, nie trzeba bać się o efekty niepożądane po zabiegu. Może być to jedynie zaczerwienienie, większa wrażliwość miejsc poddanych zabiegowych lub chwilowe przesuszenie. Skóra musi przyzwyczaić się do nowego stanu i z każdą serią takich efektów jest mniej. Nie jest oczywiście powiedziane, że w każdym przypadku muszą one wystąpić.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą naszego Instytutu, w której znajdą Państwo nie tylko zabiegi, które wykonujemy wspomnianym wyżej laserem, ale i peelingi kwasowe.