Procesy starzenia się skóry rozpoczynają się już po 20 roku życia. To wtedy należy wprowadzić jej intensywną pielęgnację w której pomoże renomowany salon piękności. Wiele zależy oczywiście od predyspozycji genetycznych, typu cery, stylu życia, a nawet stosowanej diety. Pierwsze problemy z cerą mogą pojawić się już w okresie dojrzewania. Okazuje się, że borykać się z nimi mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni i to bez względu na wiek. Przedstawiamy najczęściej realizowane w salonach piękności zabiegi kosmetyczne, te, które są dzisiaj nie tylko sezonowym trendem, ale rzeczywiście pozwalają osiągnąć spektakularne efekty. 

Cera problematyczna kobiet w różnym wieku 

Około 20 roku życia proces naturalnej produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za idealne napięcie skóry, ulega spowolnieniu. Oczywiście pierwsze bruzdy nie pojawiają się od razu, ale to właśnie w tym czasie należy wdrożyć intensywną kurację, dzięki której cera będzie przez długi czas w optymalnej kondycji, a pierwsze oznaki jej starzenia pojawią się możliwie najpóźniej. Bo chociaż tego procesu całkowicie zahamować się nie da, to skutecznie możemy go spowalniać. 

 

Należyta dbałość o skórę twarzy zależy od jej predyspozycji oraz związanych z nią problemów… Tylko nieliczne z nas mogą cieszyć się cerą normalną, czyli optymalnie nawilżoną, bez tendencji do podrażnień czy występowania trądziku. Ten z kolei jest zmorą w okresie dojrzewania i wpływ na to ma szalejąca gospodarka hormonalna. Już nastolatki mogą spokojnie odwiedzać salon piękności, by w pełni profesjonalnie zadbać o stan swojej skóry. Z trądzikiem poradzi sobie oczyszczanie manualne lub odpowiednio dobrane peelingi medyczne. Przebarwienia potrądzikowe i płytkie blizny zwalczy zaś laser frakcyjny, który użyty w odpowiedni sposób – jest całkowicie bezpieczny.

Pamiętajmy, że zarówno preparaty do domowego użytku, jak i zabiegi w profesjonalnych gabinetach, muszą być dobrane odpowiednio do typu cery, wieku ale i kondycji skóry oraz niedoskonałości, jakie chcemy niwelować. Cera młoda boryka się z trądzikiem, ale ta dojrzała będzie raczej wymagać optymalnego nawilżenia i odmłodzenia. W Doświadczony specjalista dobierze zabiegi indywidualnie, patrząc na oczekiwania każdej klientki odwiedzającej salon piękności. salon piękności

Najczęściej wybierane zabiegi

Salony beauty nie są już dzisiaj azylem tylko tych najbardziej zamożnych. Dokładnie tak samo, jak kliniki medycyny estetycznej, które oferują innowacyjne, skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne zabiegi na nasze ciało w przystępnych cenach. Jeszcze do niedawna z zabiegów, których efektem była idealnie gładka cera bez zmarszczek czy wyszczuplenie sylwetki korzystały tylko gwiazdy światowego formatu. Dzisiaj zadbane ciało może mieć każda z nas. Wraz z obowiązującym kanonem piękna – decydujemy się na regularne zabiegi w salonach piękności. Najnowsze rozwiązania umożliwiają spektakularne efekty. 

Dobór konkretnych zabiegów zależy od potrzeb i preferencji klientów. Do tych najbardziej popularnych zaliczają się zabiegi oczyszczające, takie jak peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja oraz peelingi medyczne, zabiegi odmładzające, w tym Clearlift bądź zabiegi pielęgnacyjne anti-ageing, np. PQ Age. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się też serie zabiegów wyszczuplających, w których skład wchodzi między innymi  endermologia i kriolipoliza. Hitem jest laseroterapia, którą wykorzystuje się w walce z różnego rodzaju dysfunkcjami.

Salony kosmetyczne również dla mężczyzn 

Warto podkreślić, że salon piękności to dzisiaj już nie tylko azyl kobiet. Coraz częściej do profesjonalnych gabinetów uczęszczają także mężczyźni. To również oni chcą zadbać o cerę, pragną zlikwidować zmarszczki czy pozbyć się niechcianych włosków z określonej partii ciała przy zastosowaniu laseroterapii. 

salon piękności

Na jakie zabiegi najczęściej decydują się mężczyźni? Rzadziej od kobiet stawiają na botoks czy kwas hialuronowy. Likwidacja przebarwień bądź blizn za pomocą peelingów chemicznych czy laseroterapii jest już standardem. Panowie decydują się też na  mezoterapię i oczyszczanie twarzy – manualne bądź przy zastosowaniu kawitacji. Popularnym zabiegiem (wykonywanym zwłaszcza przed ważnymi wydarzeniami) jest również męski manicure – który polega na dokładnym opracowaniu płytki paznokcia.

Zabiegi możesz rezerwować o dowolnej godzinie  poprzez wygodny formularz rezerwacji 24/7