Wybierz miasto:

Skąd się biorą cienie pod oczami? Jak się ich pozbyć?

Skąd się biorą cienie pod oczami? Jak się ich pozbyć?

Cienie i sińce pod oczami to zmora wielu kobiet. Podkrążone oczy nadają twarzy smutny, zmęczony wygląd i znacznie ją postarzają. Nic więc dziwnego, że kobiety od dawna szukają skutecznego i długotrwałego sposobu na cienie pod oczami. Cienie oczywiście można zamaskować makijażem, warto jednak zagłębić się w problem i postarać się go wyeliminować.

Skąd się biorą?

Cienie pod oczami pojawiają się z niewyspania, z długiej pracy przed monitorem, często występują u palaczy, a także mogą być odziedziczone genetycznie. Pojawiają się również wówczas kiedy skóra zaczyna się starzeć, staje się delikatniejsza, a naczynia krwionośne są bardziej widoczne. Skuteczne metody na zniwelowanie cieni pod oczami proponuje medycyna estetyczna. Warto je poznać i dać sobie możliwość na szybką likwidację niedoskonałości.

Kwas hialuronowy na cienie pod oczami.

Kwas hialuronowy to bardzo ważny składnik skóry, który czyni ją jędrną i elastyczną. Proces starzenia a także niekorzystne czynniki zewnętrzne powodują utratę kwasu hialuronowego, co od razu jest widoczne na zmęczonych, szarych twarzach i w pozbawionych blasku spojrzeniach. Zabieg usuwania cieni pod oczami przy pomocy kwasu hialuronowego polega na wstrzyknięciu kwasu w okolice oczu i rozmasowanie go tak, aby wypełnienie było jednolite. Kwas ma zdolność zatrzymywania wody przez co powoduje, że skóra nabiera świeżego wyglądu, cienie pod oczami są rozjaśnione, a na twarzy nie jest już widoczny efekt przemęczenia. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego należy co pewien czas powtórzyć.

cienie pod oczami

Kwas mlekowy – korzystne działanie na skórę wokół oczu.

Zabieg z użyciem kwasu mlekowego, który jest składnikiem naturalnym i delikatnym, jest prosty, bezbolesny i bezpieczny. Kwas nakładany jest cienką warstwą na okolice oczu i pozostawiany tak na 30 minut. Po tym czasie skóra jest dokładnie oczyszczana i masowana, a następnie wciera się w nią kremy nawilżające. Poza rozjaśnieniem cieni pod oczami kwas wpłynie również korzystnie na uelastycznienie i wzmocnienie skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek, a także regenerację. cienie pod oczami

Kwas lactobionowy – delikatne działanie.

Kwas lactobionowy otrzymywany z laktozy jest wyjątkowo przyjazny dla delikatnej skóry pod oczami. Jako bardzo silny antyoksydant zapobiega degradacji kolagenu, powoduje, że skóra staje się elastyczna, a drobne zmarszczki wygładzone. Zabieg z użyciem kwasu lactobionowego wygląda tak jak przy użyciu kwasu mlekowego. Kwas lactobionowy działa delikatnie, nie powoduje podrażnień, zaczerwienień i pieczenia skóry. Poza rozjaśnieniem cieni pod oczami spowoduje również silne nawilżenie skóry i stymulację procesu odnowy komórkowej.

 

Karboksyterapia, czyli terapia medyczna dwutlenkiem węgla

„Cudowny gaz” – tak nazywany jest dwutlenek węgla, który w medycynie estetycznej został ogłoszony największym objawieniem. Ilość zastosowań i skuteczność karboksyterapii jest wciąż zaskakująca. Ten mało inwazyjny zabieg stosowany jest do odmłodzenia skóry, walki z rozstępami, cellulitem, bliznami, łysieniem, zwiotczeniem skóry i oczywiście z cieniami pod oczami. Karboksyterapia wykorzystywana do pozbycia się zasinień pod oczami polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla w okolice oczu. W ten sposób zwiększony zostaje przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych, a komórki szybciej się odnawiają. Pod działaniem dwutlenku węgla skóra staje się bardziej sprężysta i napięta, cienie i zasinienia zostają rozjaśnione. W porównaniu z innymi metodami zabieg karboksyterapii powoduje zdecydowanie skuteczniejszą poprawę wyglądu okolic oczu, niweluje worki i cienie pod oczami, spłyca zmarszczki statyczne wokół oczu, a także redukuje poduszeczki tłuszczowe okolic oczu. Cykl zabiegowy to zazwyczaj od 8 do 12 zabiegów, z częstotliwością 1-2 na tydzień. Zabieg jest stosunkowo krótki i trwa od kilku do kilkunastu minut. Karboksyterabia jest skuteczną alternatywą dla innych metod rozjaśniania cieni pod oczami. Jest wysoce skuteczna, nie wymaga znieczulenia i nie pozostawia żadnych śladów, a co za tym idzie, pacjent od razu może powrócić do codziennej aktywności.

Wróć do listy
Powrót