Kobieta przybiera średnio 1 kilogram w trakcie każdego miesiąca trwania ciąży. Są to oczywiście indywidualne zależności, niektóre Panie mogą przytyć tylko kilka kilogramów, a inne nawet kilkadziesiąt. Pewne jest to, że ciało kobiety spodziewającej się dziecka zmienia się wraz z rosnącym brzuszkiem oraz szalejącą gospodarką hormonalną. Pojawia się nie tylko nadmierna tkanka tłuszczowa, ale wraz z nią cellulit czy rozstępy. Już po porodzie skóra może być wiotka i mało elastyczna. Na szczęście są skuteczne sposoby na to, by nawet skóra po ciąży była napięta, z ograniczona ilością oraz jakością nieuniknionych niedoskonałości. Czasem zdrowa dieta, ćwiczenia oraz  seria zabiegów sprawiają, że młoda mama odzyskuje dawny wygląd i idealną sylwetkę. Poznaj najskuteczniejsze zabiegi pielęgnacyjne.

Endermologia

Jeśli szukasz skutecznego zabiegu, który po ciąży usunie powstały cellulit oraz nagromadzoną wodę, to endermologia jest strzałem w 10. Skóra po ciąży niestety w większości przypadków nie jest w dobrym stanie. Często jest wiotka, a nadmierna tkanka tłuszczowa nagromadzona jest nierównomiernie, tworząc dysproporcje ciała. Chcąc szybko uzyskać idealną sylwetkę i przywrócić kondycję skóry sprzed ciąży, warto skorzystać z masaży mechanicznych z podciśnieniem. To właśnie jest domeną  endermologii, która zdobyła popularność niemalże na całym świecie. Regularnie wykonywany masaż mechaniczny przy zastosowaniu specjalnej rolki, która w połączeniu z kombinezonem, który zakłada pacjentka, daje spektakularne efekty. Skóra jest wręcz zasysana, dzięki czemu procesy metaboliczne, rozbijania, spalania, ale też wydalania tkanki tłuszczowej działają we wzmożonym tempie.

Zabieg raczej odradzany jest w okresie wzmożonej laktacji. Jeżeli kobieta karmi piersią i zdecydowana jest na serię endermologii – powinna po zabiegu odciągnąć pokarm ponieważ mogą się w nim nagromadzić szkodliwe produkty przemiany materii. Warto wykonać serię zabiegów, a optymalne rezultaty widoczne są po średnio 10 zabiegach. Skóra pozostaje jędrna, idealnie napięta, a cała sylwetka wymodelowana i wyszczuplona.

Laseroterapia

Skóra po ciąży niestety nie jest idealna. Bardzo często pojawiają się na niej rozstępy powstałe w wyniku zbyt szybkiego przybierania wagi i za mało elastycznej tkanki skórnej. Co więcej, kobieta może też borykać się ze sporą blizną, jaka stanowi pamiątkę po cesarskim cięciu.

Odpowiedzią na te problemy jest laseroterapia, która szybko zwalczy powstałe niedoskonałości. Warto pamiętać, że do zabiegów z zastosowaniem lasera można podchodzić dopiero wtedy, gdy blizny są całkowicie wygojone (tj. nie wcześniej niż 6 miesięcy po porodzie), a kobieta nie karmi już piersią.

Co ważne, aby uzyskać najlepsze efekty wnikania laserowych wiązek światła w głąb skóry, należy wykonać co najmniej kilka zabiegów. Laser działa na skórę zbawiennie. Pobudza uszkodzoną tkankę do produkcji nowych, całkowicie zdrowych komórek.

Trilippo Maximus – trójpolarna fala radiowa

Kolejny skuteczny zabieg to ten, który wykorzystuje falę radiową. Dzięki niemu można skutecznie ujędrnić wybrane obszary ciała. Dodatkowo stymuluje pracę mięśni – co pomaga w wymodelowaniu sylwetki. Skóra po ciąży w obszarze brzucha zostaje w ten sposób pobudzona do pracy. Aby uzyskać najlepsze efekty należy skorzystać z serii min. 4 zabiegów powtarzanych regularnie. Pierwsze można realizować zaraz po okresie połogu, o ile kobieta nie karmi piersią. Bardzo skutecznym sygnałem dla ciała, który pobudza proces ujędrniania jest zbawienne w skutkach  połączenie zabiegów endermologii oraz fali radiowej. Zabiegi można połączyć w jedną sesję lub wykonywać naprzemiennie.

Bandaże Arosha – alternatywa dla endermologii

Bandaże połączone z preparatem wyszczuplającym wykazują działanie antycellulitowe. Dodatkowo, dzięki zawartości składników aktywnych wygładzają strukturę skóry. Zabieg warto połączyć z endermologią lub drenażem limfatycznym, który stymuluje gospodarkę wodną w organiźmie. Same bandaże są też świetną alternatywą dla zabiegu jakim jest endermologia. Na zabieg często decydują się klientki które mają skórę wrażliwą oraz tendencję do powstawania zmian naczyniowych.

Domowe zabiegi poprawiające jędrność skóry

Pielęgnację gabinetową warto uzupełniać domowymi zabiegami. Skutecznym narzędziem pomocnym w walce z cellulitem jest szeroka, bambusowa szczotka. Codzienny masaż pobudza krążenie skóry przez co cellulit jest redukowany. Regularne nakładanie preparatów nawilżających w trakcie ciąży może zapobiec rozstępom na powiększający. Skóra po ciąży, z niewielką pomocą może odzyskać jędrny, zdrowy wygląd.

Zanim zdecydujesz się na rozpoczęcie kuracji przeznaczonej dla skóry po ciąży – warto skorzystać z bezpłatnej konsultacji z kosmetologiem. Rezerwacja 24/7