Codzienne malowanie brwi i rzęs jest uciążliwe i daje krótkotrwały efekt. Jeśli chcesz podkreślić oprawę oczu, bez konieczności nakładania makijażu, to idealnym rozwiązaniem dla ciebie jest henna brwi i rzęs. Ten znany od wieków środek,  który utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż tradycyjne kosmetyki,  jest  w stanie nadać spojrzeniu wyjątkowego charakteru.

Czym jest henna?

Henna to naturalny barwnik, pozyskiwany z lawsonii bezbronnej, rośliny występującej na obszarach tropikalnych. Mieszkańcy Bliskiego i Dalekiego Wschodu, znali właściwości henny już siedem tysięcy lat temu. Używana była ona w Egipcie do zdobienia ciał zmarłych faraonów, w Indiach do malowania kostek u nóg kobietom w ciąży, co miało zapewnić zdrowie przyszłej matce i dziecku. Po narodzinach, noworodkowi nakładano na pępek i ręce pastę z henny. Uważali, że taki rytuał zagwarantuje malcowi wieczne piękno i bogactwo. Jednak,  przede wszystkim, henna była stosowana przez kobiety do zdobienia włosów, skóry i paznokci. Właśnie te praktyki zostały zaaprobowane przez mieszkanki Europy.

Środki ostrożności oraz przeciwwskazania

Produkty do farbowania włosów, brwi i rzęs, produkowane zgodnie z przepisami są całkowicie bezpieczne. Henna –  to nieskomplikowany zabieg, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań. Nie możemy wykonać zabieg osobom uczulonym na lawsonię lub PPD (p-fenylenodiamina  – sztuczny barwnik, alternatywa dla naturalnej henny). Zawsze przed każdym farbowaniem trzeba wykonać test alergiczny na własnej skórze. Test przeprowadzamy dzień przed planowanym farbowaniem henną. Niewielką ilość mieszanki nakładamy na wewnętrzną stronę przedramienia lub za uchem, pozostawiamy na 10-20 minut, a następnie zmywamy wodą. Jeśli w ciągu doby nie wystąpiło żadne podrażnienie, zaczerwienienie  lub pieczenie – można skorzystać z tej usługi. Kolejna ważna przeszkoda – to wszelkiego rodzaju infekcje w okolicach oczu oraz przerwanie ciągłości naskórka. Zapalenie spojówek, jęczmień, choroby zakaźne (wirusowe, bakteryjne, grzybicze),  opuchnięcia powiek czy otarcia naskórka, świeże rany również są przeciwwskazaniem. Uważać też muszą właścicielki skór atopowych i bardzo wrażliwych.

stylizacja brwi i rzęs, eyebrows and eyelashes styling

Zalety henny brwi i rzęs

Prawidłowo przeprowadzona stylizacja brwi i rzęs i dobrze dobrany kolor może poprawić wygląd brwi i rzęs, nadając im blasku, wyrównać asymetrię, zmienić kształt brwi. Osoby posiadające bardzo jasną oprawę oczu oraz niewidoczne, krótkie włoski są w stanie podkreślić swoją urodę i zachować naturalny efekt.

Rodzaje henny 

Proszkowa henna na brwi i rzęsy

Proszkowa henna farbuje zarówno skórę jak i włosy. Do jej wykonania wykorzystuje się specjalny drobny proszek.  Zalecana jest osobom, które chcą uzyskać efekt „tatuażu”. Idealnie nadaje się do wyrównania bardzo asymetrycznych brwi. Zalecana jest w przypadku skór bardzo tłustych, ponieważ henna żelowa jest delikatna i czasami utrzymuje się tylko do pierwszego mycia. Zabieg trwa 5-7 minut. Uzyskany efekt utrzymuje się od 4 do 6 tygodni.

Żelowa henna brwi i rzęs

Ma gęstą, kremową konsystencję, a sam zabieg koloryzacji włosów trwa dłużej niż w przypadku metody proszkowej. Najczęściej stosuje się ją do barwienia brwi, ale jak najbardziej, nadaje się też do rzęs. Zalecana jest osobom które nie chcą farbować skóry, zależy im wyłącznie na delikatnym przyciemnieniu włosków. Najlepiej się sprawdza na dość grubych  i gęstych brwiach, które nie wymagają mocnej regulacji czy zmiany kształtu. W zależności od rodzaju skóry pigment utrzymuje się na włoskach od 2 do 4 tygodni. 

Pudrowa henna brwi

Henna pudrowa to naturalny preparat oparty na roślinnych składnikach. To jedna z najnowszych metod stylizacji brwi, która nie tylko farbuje włoski, ale także skórę. Dzięki temu łuk wydaje się pełniejszy, a wszelkie ubytki i nierówności zostają skutecznie zamaskowane. Wielkim plusem jest szeroka gama kolorystyczna.  Ta metoda pozwala uzyskać kolor o różnych odcieniach i tonacjach, dzięki czemu  z zabiegu będą zadowolone nie tylko brunetki, ale również blondynki  i osoby posiadające włosy rude. Stylizacja brwi i rzęs trwa około godziny. Efekt utrzymuje się nawet do 7-8 tygodni.

stylizacja brwi i rzęs, eyebrows and eyelashes styling

Jak przebiega zabieg?

Najpierw stylistka ocenia kolor włosów klientki. Robi krótki wywiad, pyta o oczekiwania i na podstawie tej informacji dobiera odpowiednią metodę. Zabieg zaczyna się od dokładnego demakijażu. Dalej obszar zabiegowy trzeba odtłuścić i zdezynfekować.

Przed aplikacją mieszanki koloryzującej, skórę w okolicach łuku i oczu trzeba zabezpieczyć wazeliną. Następnie hennę równomiernie rozprowadza się na brwiach i rzęsach. Po 10 – 15 minutach resztki kosmetyku zmywane są ciepłą wodą.

Dla kogo henna?

Barwienie henną jest metodą polecaną kobietom w każdym wieku, aczkolwiek osoby poniżej 16 lat, powinny skonsultować swoją decyzję z rodzicem. Ważne,  aby dobrać hennę zgodnie z typem swojej urody oraz oczekiwaniami. Nie zawsze warto się sugerować modą, ponieważ trendy szybko się zmieniają. Jeśli jesteś jasną blondynką, nie powinnaś farbować brwi na czarno. Osoby posiadające włosy rude muszą unikać zimnych grafitowych kolorów. Stylizacja brwi i rzęs podkreśla rysy twarzy oraz dodaje wyrazistości twarzy. 

 

 

Umów wizytę poprzez nasz formularz internetowy!