Ślub z ukochanym mężczyznom, biała suknia, piękna sala, uśmiechnięci goście, to marzenie każdej Panny Młodej. W tym wyjątkowym dniu to właśnie ona jest w centrum uwagi. I choć musi przygotować całe przedsięwzięcie, to przede wszystkim musi też zadbać o siebie, o swój wygląd i samopoczucie. Najważniejszy jest jednak spokój i odpowiedni plan, a z nim krok po kroku wszystko się uda. Ostatnie miesiące przed ślubem warto maksymalnie wykorzystać na zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne poprawiające wygląd cery, skóry. Dwa miesiące przed ślubem to idealny czas aby rozpocząć wizyty w gabinecie kosmetycznym. Jakie zabiegi warto wybrać, aby w dniu ślubu zachwycić pięknem i blaskiem?

Accent XL i endermologia – zabiegi ujędrniające.

Accent XL to zabieg polegający na niechirurgicznym modelowaniu sylwetki i ujędrnianiu skóry za pomocą fal radiowych. Dzięki kontrolowanemu, głębokiemu podgrzewaniu warstw podskórnych tłuszczu i przyspieszania krążenia krwi skutecznie modelują sylwetkę i poprawiają jakość skóry. Przy pomocy Accent XL można wymodelować ciało i twarz, pozbyć się cellulitu, rozstępów, a jednocześnie ujędrnić skórę. Natomiast endermologia, czyli masaż podciśnieniowy, oddziałuje na tkankę łączną skóry. Taki masaż, ma działanie odchudzające, oczyszczające i odmładzające. Doskonale wyszczupla i modeluje sylwetkę, a także poprawia elastyczność skóry. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty zabieg należy powtórzyć od 10 do 20 razy dwa/trzy razy w tygodniu.

zabiegi przed ślubem

Mezoterapia – szybka regeneracja skóry.

Podczas zabiegu mezoterapii w głąb skóry wstrzykiwane są substancje aktywne, które wpływają na jej przebudowę. Dzięki temu w szybki sposób można pozbyć się zmarszczek, zminimalizować wszelkie niedoskonałości, odmłodzić i zregenerować skórę. Preparaty używane do mezoterapii zawierają kwas hialuronowy i witaminy A, C, E. Taka „bomba witaminowa” wstrzyknięta w skórę odżywia ją i nadaje jej elastyczności. Zabieg wykonany dwa miesiąc przed ślubem sprawi, że skóra nabierze blasku, niedoskonałości znikną a ślubny makijaż będzie pięknie się prezentował.

Rewitalizacja kwasem hialuronowym lub osocze bogatopłytkowe – nawilżenie i regeneracja.

Kwas hialuronowy i kolagen to zawarte w skórze substancje odpowiedzialne za jej młody wygląd. Niestety z czasem jest ich coraz mniej. Zabieg rewitalizacji kwasem hialuronowym stymuluje odbudowę włókien kolagenowych, dzięki czemu daje efekt głębokiego nawilżenia, a skóra staje się gładka i sprężysta. Efekt jest natychmiastowy, jednak po zabiegu pozostają widoczne grudki, które zostaną wchłonięte po kilku godzinach lub kilku dniach. Dlatego też takiego zabiegu nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Warto wykonać zabieg kiedy ślub ma odbyć się nie wcześniej niż dwa miesiące po zabiegu.

Osocze bogatopłytkowe to preparat pozyskiwany z własnej krwi pacjenta. Przed zabiegiem zostaje pobrana krew, która w specjalnej wirówce zostaje odwirowana  w taki sposób, aby otrzymać to co najcenniejsze, czyli osocze bogatopłytkowe. Wstrzykiwane w skórę osocze stymuluje komórki do namnażania i pobudza wytwarzanie kolagenu. Zabieg jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Jego główne zalety to rewitalizacja zmęczonej, pozbawionej blasku skóry, wygładzenie zmarszczek, poprawa napięcia i kolorytu skóry. Tak jak w przypadku rewitalizacji kwasem hialuronowym, zabieg można wykonać minimum na dwa miesiące przed ślubem.

Czas przed tym najważniejszym w życiu dniem kurczy się bardzo szybko, dlatego tak istotne jest kierowanie się konkretnym planem, aby o niczym nie zapomnieć. Kiedy ślub ma odbyć się za miesiąc jest to idealny moment na zadbanie o odpowiednie oczyszczenie skóry. Możemy tutaj skorzystać z kwasów medycznych, mikrodermabrazji albo peelingu kawitacyjnego.

ślub

Mikrodermabrazja – oczyszczenie i regeneracja.

Zabieg polega na ścieraniu zewnętrznych warstw naskórka, co w efekcie prowadzi do oczyszczenia skóry twarzy. Przeznaczony jest zwłaszcza dla osób z przebarwieniami, bliznami, drobnymi zmarszczkami, czy też zmianami potrądzikowymi. Mikrodermabrazja poza dokładnym oczyszczeniem skóry wpływa na procesy regeneracyjne.

Peeling kawitacyjny – oczyszczanie za pomocą wibracji.

Oczyszczenie skóry podczas peelingu kawitacyjnego przeprowadzane jest za pomocą wibracji ultradźwiękowych. Dzięki temu usuwany jest martwy naskórek a komórki zostają pobudzone do regeneracji. Zaletą peelingu kawitacyjnego jest również wygładzenie drobnych zmarszczek i blizn. Po zabiegu przez około 3 dni skóra może być zaczerwieniona, należy więc używać łagodnych kremów które odpowiednia ja nawilżą.

Kwasy medyczne – dogłębne oczyszczenie skóry.

Kwasy medyczne złuszczają naskórek wnikając w głębsze warstwy skóry. Stężenie kwasu dobierane jest indywidualnie do pacjenta i w zależności od tego jakie efekty chcemy uzyskać. Po zabiegu z użyciem kwasów medycznych zostają zlikwidowane nierówności na skórze, znikają zaskórniki i drobne zmarszczki, naskórek jest wygładzony, a przebarwienia są znacznie rozjaśnione.

Ślub to wielkie wydarzenie, aby czuć się w tym dniu pięknie i wyjątkowo, warto zadbać o swój wygląd już na kilka miesięcy wcześniej i wykonać zabiegi, które dodadzą nam blasku i pewności siebie.