Tatuaż jest nierzadko tzw. błędem młodości. Wzór, który jeszcze kilka lat temu niezwykle nam się podobał, dzisiaj jest powodem do wielkiego wstydu. Trwały malunek na ciele można jednak skutecznie usuwać. Dzisiejsze metody z zakresu laseroterapii pozwalają pozbyć się niechcianej pamiątki. Usuwanie tatuażu jest coraz bardziej  popularnym zabiegiem. Jeśli i Ty masz na swoim ciele tatuaż, który zamiast zdobić, szkodzi Twojemu wizerunkowi, dowiedz się więcej o zabiegach laserowych. 

Jak usunąć tatuaż? 

Znane są różne metody usuwania tatuażu. Okazuje się jednak, że najbezpieczniejszą, a przy tym najbardziej skuteczną jest ta przy wykorzystaniu lasera. Czy wiesz, że nawet 10% osób, na których ciele widnieje trwały malunek, chce się go pozbyć? Połowa z nich stawia właśnie na laser. Wszystko dlatego, że seria zabiegów skutecznie pomaga w pozbyciu się tego problemu. 

Pamiętajmy, by tatuaż usuwać jedynie przy zastosowaniu profesjonalnych i sterylnych technik. Domowe „metody” których opisy możemy znaleźć w Internecie (ścieranie skóry, wypalanie) nie są bezpieczne. W klinikach medycyny estetycznej oraz renomowanych salonach kosmetycznych można przywrócić dawny wygląd skóry bez żadnych powikłań, szybko i z zachowaniem pełnego zdrowia. 

usuwanie tatuazu, tattoo removal

Jakie tatuaże można usuwać? 

Usuwanie tatuażu za pomocą lasera jest możliwe w przypadku różnego rodzaju wzorów na ciele. Tego rodzaju innowacyjną technologię wykorzystać mogą osoby, które skusiły się na tatuaż czarnym. Bardziej problematyczne i nie zawsze możliwe do usunięcia są kolorowe malunki. Należy jednak mieć na uwadze, że laser nie usunie białego barwnika. Laserowe wiązki światła nie rozpoznają białego koloru, a więc go nie wybarwią. Znaczenia nie ma jednak rozmiar tatuażu, chociaż wiadomo, że cena usuwania tatuażu w przypadku tych dużych będzie wyższa. Klient będzie musiał również poddać się znacznie większej liczbie pojedynczych zabiegów, a te mogą wiązać się z większym dyskomfortem. Pamiętajmy, że laserowe usuwanie tatuażu powoduje ból podobny do tego, jaki odczuwalny jest podczas wykonywania tatuażu. 

 Usuwanie tatuażu – jak przebiega zabieg?

Osoby, które chcą usunąć niechciany tatuaż, muszą zdawać sobie sprawę, że nawet najlepszej generacji laser nie spowoduje wybarwienia skóry bez żadnego śladu. Oznacza to że zabieg wiąże się z ryzykiem powstania blizny. Specjalista dobiera serię indywidualnie według potrzeb klienta. To najczęściej od kilku do nawet kilkunastu zabiegów w równych odstępach czasu. Każdy zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, przy wcześniejszej aplikacji znieczulenia. Głowica lasera przykładana jest do skóry, po czym wiązki laserowego światła wnikają w jej głąb, oddziałując na wprowadzony barwnik, ale też naturalną melaninę. To dlatego po usuwaniu na skórze zawsze pozostają blizny – najczęściej nie są bardzo widoczne. 

usuwanie tatuazu, tattoo removal

Kto może usuwać tatuaż? 

Tatuaż można usunąć dopiero wtedy, gdy skóra po jego wykonaniu całkowicie się zregenerowała, nie występuje na niej stan zapalny, podrażnienie, obrzęk, opuchlizna, strupki. Z zabiegu nie może skorzystać osoba, której skóra jest opalona, podrażniona, zajęta uczuleniem, ranami. Na kilka tygodni przed pierwszym zabiegiem należy odstawić antybiotyki oraz leki światłouczulające. Usuwanie tatuażu nie jest dozwolone dla osoby ze skłonnością do tworzenia się bliznowców, która boryka się z łuszczycą, bielactwem, chorobą onkologiczną. Wstrzymać się muszą również kobiety w ciąży oraz te, które karmią piersią. 

Rozwój laseroterapii jest zbawieniem dla osób, które z różnych względów chcą usunąć tatuaż. Bardzo często na zabiegi zgłaszają się również osoby, które planują wykonać tzw. cover (pokrycie nowym tatuażem) niechcianego tatuażu. Często jest to  możliwe po skorzystaniu z kilku zabiegów usuwania, które znacznie rozjaśnią tatuaż.

Umów wizytę za pomocą formularza online