Zdrowa, promienna, oczyszczona skóra dodaje pewności siebie oraz jest niewątpliwym walorem estetycznym. Szczególnie w trakcie ważnych uroczystości, podczas imprez oraz spotkań towarzyskich korzystny wygląd jest dużym atutem. Aby zrewitalizować i rozjaśnić skórę, bardzo dobrze sprawdzi się zabieg bankietowy.

Zabieg bankietowy

 

To rodzaj pielęgnacji gabinetowej, w której chcemy uzyskać szybką, spektakularną poprawę wyglądu przy minimalnym lub zerowym podrażnieniu skóry. Jest to rodzaj zabiegu na tzw. „wielkie wyjścia”, należy go wykonać w tym samym dniu lub dzień wcześniej. Przykładem odpowiedniego zabiegu bankietowego jest Ferulac Peel Classic marki Mediderma.

Procedura zabiegu bankietowego Ferulac Peel Classic wykorzystuje wiele substancji aktywnych, przede wszystkim o działaniu antyoksydacyjnym. W produktach użytych do zabiegu znaleźć można 12% kwasu ferulowego, 5 % florentyny, witaminę C, ekstrakt z morwy białej, kwas hialuronowy, pantenol oraz 3-trójpeptyd palmitylu. 

Kwas ferulowy to substancja powszechnie występująca w wielu zbożach ( np. w pszenicy, w kukurydzy), w korze drzew (np. korze wierzby bądź korze drzew iglastych) oraz niektórych roślinach (np. w kapuście). Jest pochodną kwasu cynamonowego, wykazuje dobrą rozpuszczalność zarówno w wodzie jak i w etanolu.

Ferulac peel

Kwas ferulowyma bardzo silne właściwości antyoksydacyjne.


Chroni komórkowe DNA przed uszkodzeniami, wzmacnia działanie antyoksydacyjnych witamin A i E. Wykazuje również działanie fotoprotekcyjne oraz wzmacnia działanie innych produktów fotoochronnych. Kwas ferulowy stymuluje apoptoze komórek rakowych. Ponadto substancja ta działa przeciwzapalnie oraz kontroluje aktywność enzymu tyrozynazy. Dzięki temu kwas ferulowy zmniejsza ryzyko przebarwień oraz rozjaśnia już istniejące plamy pigmentacyjne.

W zabiegu Ferulac Peel Classic, obok kwasu ferulowego znaleźć można florentynę. Floretyna pomaga wchłaniać się substancjom aktywnym w preparacie. Wykazuje właściwości hamowania elastazy (czyli enzymu rozkładającego elastynę) oraz ma właściwości antyoksydacyjne. 

Kolejnym produktem wykorzystywanym w zabiegu Ferulac Peel Classic jest maska, powstała przez połączenie dodatku Gloving Powder oraz produktu C-peel Delivery serum. Powstała maska charakteryzuje przede wszystkim wysokie stężenie witaminy C. Witamina C to przeciwutleniacz najczęściej występujący w skórze. Kwas askorbinowy wykazuje działanie przeciwzapalne, hamujące powstawanie zmian pigmentowych, rozjaśniające, stymulujące powstawanie kolagenu oraz hamujące jego degradację.

Bogate działanie witaminy C powoduje, że jest to produkt uniwersalny stosowany przy większości problemów skórnych  m.in. w terapii przebarwień, w przebiegu trądziku, w terapii przeciwko chronostarzeniu i fotostarzeniu, jako przygotowanie do ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz jako profilaktyka starzenia się skóry.  Oprócz witaminy C, kolejną substancją zawartą  w masce jest pantenol działający łagodząco i zmiękczająco. Z kolei kwas hialuronowy działa nawilżająco, ekstrakt z morwy białej hamuje tyrozynazę, a 3-trójpeptyd palmitylu stymuluje skórę właściwą do produkcji kolagenu i elastyny.

 

zabieg bankietowy

Zabieg bankietowy Ferulac Peel Classic rozpoczyna się dokładnym demakijażem skóry oraz zabezpieczeniem bardziej wrażliwych obszarów skóry jak np. kąciki ust czy płatki nosa.

 

Kwas ferulowy działa w stosunkowo wysokim pH oraz nie ma właściwości złuszczających, dlatego też odtłuszczanie skóry przed zabiegiem nie jest wymagane. Następnie kosmetolog naklada peeling Ferulac Peel Classic na cały obszar zabiegowy. Następnie wmasuje roztwór po to, aby zwiększyć wchłanianie substancji aktywnych w skórę. Po wchłonięciu preparatu na powierzchni skóry może pojawić się delikatna biała maska. Proces nakładania peelingu można powtórzyć jeszcze do dwóch razy, pamiętając aby każda z warstw wyschła przed nałożeniem kolejnej dawki produktu. Następnie kosmetolog wykonujący zabieg przygotowuje maskę powstałą z dodatku Glowing powder oraz  C-peel Delivery serum i od razu nakłada na obszar zabiegowy.

 

Dzięki temu, że maska powstaje tuż przed aplikacją na powierzchnię skóry, kwas askorbinowy występujący głównie w formie proszku nie zdąży utlenić się i obniżyć swojego działania. Po 10 – 15 minutach od aplikacji maski,kosmetolog zmywa produkt ze skóry letnią bądź chłodną wodą. Zabieg kończy się nałożeniem kremu. Przed nałożeniem peelingu Ferulac Peel Classic można wykonać peeling kawitacyjny bądź mikrodermabrazję, aby zwiększyć penetrację składników aktywnych. Z kolei dodatkowe nałożenie ampułki rozbudowywuje zabieg oraz dostarcza skórze większej ilości składników aktywnych. Przykładami są ampułki Natuvalia dla cery naczyniowej i wrażliwej.

 

Ampułki Hylanses

 

Dla skóry wymagającej ujędrnienia i nawilżenia czy też ampułki, Ferulac aby zadziałać antyoksydacyjnie  i przeciw fotostarzeniu. Zabieg Ferulac Peel Classic może stanowić bazę długofalowego planu pielęgnacyjnego, opartego o specjalistyczną pielęgnację pozabiegową. Następnego dnia oraz przez  7 kolejnych dni tygodnia stosuje się ampułki Factor G Renew. Każda z ampułek posiada inny skład, oparty na czynnikach wzrostu. Jedna ampułka pozwala na aplikację dwa razy dziennie, rano i wieczorem, na obszar twarzy, szyi i dekoltu.

 

Pielęgnacja ampułkami Factor G Renew może być stosowana aby silnie regenerować, przywrócić jędrność i elastyczność skórze. Ponadto połączenie zabiegu Ferulac Peel Classic i ampułek Factor G Renew to świetna propozycja dla przyszłych panien młodych.

Zabieg Ferulac Peel Classic to skuteczny zabieg bankietowy, który może być wykonywany przez cały rok. W naszym Instytucie warto wykonać ten zabieg jednorazowo jako zabieg bankietowy bądź w serii w ramach terapii przeciwstarzeniowej oraz antyoksydacyjnej.

Wizytę można umówić poprzez nas formularz internetowy