Nie ma wątpliwości, że kobiety będące w stanie błogosławionym powinny szczególnie dbać o swoje ciało oraz samopoczucie. Rosnący brzuch i kolejne kilogramy, które pojawiają się w szybkim tempie, niestety z łatwością powodują cellulit oraz rozstępy. Kobieta w okresie ciąży  jest również narażona na problem pękających naczynek. Aby zrelaksować się w tym pięknym ale trudnym czasie, a także móc cieszyć się ciałem w dobrej kondycji i idealnie napiętą, bez jakichkolwiek niedoskonałości skórą zaraz po porodzie, każda Pani może skorzystać z nieinwazyjnych zabiegów w renomowanych salonach kosmetycznych. Te nie tylko będą wpływać na pielęgnację ciała, ale również dostarczą ogromną dawkę relaksu i odprężenia. O tego typu relaksie na pewno marzy niejedna kobieta spodziewająca się dziecka! 

Zabiegi kosmetyczne bez ryzyka – w ciąży 

Kobieta spodziewająca się dziecka, ze względu na hormony – ma spory problem w utrzymaniu dobrej kondycji swojej skóry i całego ciała. Z jednej strony ryzyko pojawienia się cellulitu oraz rozstępów jest ogromne, z drugiej jednak nie może korzystać z najbardziej skutecznych zabiegów kosmetycznych. W pierwszym trymestrze nie zaleca się stosowania nawet tych najbardziej łagodnych zabiegów pielęgnacyjnych. 

zabiegi kosmetyczne w ciąży

Dopiero na początku drugiego trymestru można zdecydować się na zabiegi kosmetyczne w ciąży. Masaż skóry głowy, stóp, dłoni, drenaż limfatyczny czy mikrodermabrazja, to jedne z tych, dzięki którym można nie tylko zadbać o skórę, ale też się odprężyć. 

Co ciekawe, w późniejszym okresie ciąży, przyszłe mamy mogą bez ryzyka korzystać z manualnego oczyszczania twarzy, delikatnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kobieta w stanie błogosławionym poczuje się zadbana, kiedy wybierze się do fryzjera. W salonie stylizacji fryzur może nawet farbować włosy – dobra farba do włosów nie jest toksyczna, zresztą żadna nie wnika w głąb skóry i nie przedostaje się do organizmu kobiety. Kobiety w ciąży w pełnym bezpieczeństwie mogą również wykonywać manicure oraz pedicure, również ten hybrydowy. 

Przyszłe mamy powinny pamiętać o swoim błogosławionym stanie, ale też nie muszą  rezygnować z drobnych zabiegów aż na 9 miesięcy. Nowoczesna medycyna estetyczna oraz zabiegi kosmetyczne pozwalają na zachowanie kondycji skóry w pełnej doskonałości. Aby tak jednak było wszelkie zabiegi kosmetyczne w ciąży, należy wykonywać w renomowanych salonach, w których pracuje wykwalifikowana kadra specjalistów. 

Zabiegi, z których lepiej zrezygnować 

Chociaż większość zabiegów kosmetycznych oraz tych z zakresu medycyny estetycznej jest bezpiecznych dla ludzkiego organizmu, to jednak kobiety w ciąży z niektórych z nich powinny na jakiś czas zrezygnować. Zabiegi kosmetyczne w ciąży najpewniej nie wywołują żadnych powikłań ani niepożądanych skutków ubocznych, ale mogą niekorzystnie wpływać na rozwój płodu. Pamiętajmy, że wiele zabiegów to nowatorskie rozwiązania, co do których skuteczności nie ma żadnych wątpliwości, jednak dla pełnego bezpieczeństwa dziecka lepiej ich nie wykonywać. 

zabiegi kosmetyczne w ciąży

Do zabiegów, co do których wykonywania przeciwwskazaniem jest między innymi ciąża, zaliczyć można zabiegi: 

wyszczuplające, takie jak endermologia (na partiach innych niż nogi), 

antycellulitowe, 

rozgrzewające, 

 zawierające kwasy chemiczne,

– wykorzystujące ultradźwięki (np. peeling kawitacyjny),

depilację laserową i laseroterapię w zakresie niwelowania innych niedoskonałości naszego ciała,

Należy pamiętać, że nawet stosowanie dobrze znanych i tylko naturalnych składników, może w ciąży skutkować podrażnieniem skóry, bądź silną alergią. Właśnie dlatego chcąc wykonać zabiegi kosmetyczne w ciąży, zawsze zakomunikuj specjaliście o swoim stanie. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie wykonania zabiegu, który mógłby zagrażać zdrowiu matki lub dziecka. W pierwszym trymestrze ciąży warto zrezygnować z zabiegów kosmetycznych, nawet tych, które nie wiążą się z żadnym ryzykiem. To najważniejszy okres dla rozwoju płodu. 

Rezerwacja zabiegów 24/7