Skóra to największy narząd w naszym ciele, który m.in. ochrania organizm przed środowiskiem zewnętrznym. Aby chronić, nawilżać i natłuszczać naszą skórę, wydzielina gruczołów potowych (pot) i łojowych (sebum) tworzą płaszcz hydrolipidowy. Sebum produkowane jest przez gruczoły łojowe, które wydzielane są z kolei przez kanał łojowy na powierzchnię skóry.Jeżeli skóra przy kanałach wyprowadzających sebum zacznie rogowacieć, to sebum będzie miało utrudnione wydzielanie na powierzchnię skóry. Skutkuje to powstaniem mikrozaskórnika, a następnie zaskórników.

 

Wyróżnia się dwa rodzaje zaskórników: zaskórniki otwarte oraz zaskórniki zamknięte. Zaskórnik otwarty umożliwia częściowe wydzielanie sebum przez ujście gruczołu łojowego. Na skórze zaskórniki otwarte są widoczne w postaci czarnych punkcików o wielkości dziurki od igły. Czarny kolor świadczy o utlenieniu keratyny, składnika zrogowaciałego naskórka. Z kolei zaskórnik zamknięty ma białawy kolor i jest lepiej widoczny w skórze po jej naciągnięciu. Z zaskórnika zamkniętego może powstać grudka, a następnie zapalna krostka bądź guzek. Zaskórniki są wykwitami, z którymi zmaga się większość nastolatków oraz osób dorosłych.

 

Na jakie zabiegi oczyszczające warto się zdecydować?

 

Wiele klientów szuka w gabinetach zabiegów oczyszczających skórę z martwego naskórka oraz zabiegów , które zredukują ilość zaskórników w skórze. W ofercie naszego Instytutu mamy wiele zabiegów na zaskórniki, dzięki którym można skutecznie zniwelować ten problem. Pierwszym z nich jest mikrodermabrazja diamentowa, która polega na złuszczaniu warstwy rogowej i górnych warstw naskórka za pomocą specjalnej głowicy z opiłkami diamentu. Jednocześnie skóra zasysana jest przez podciśnienie, dzięki czemu złuszczany naskórek oraz sebum pochłania maszyna. Zabieg ten sprawdzi się nie tylko jako prewencja zaskórników – ale również jako odrębny  zabieg. Może być również idealnym jwstępem do innych procedur zabiegowych, np. oczyszczania manualnego. 

 

Oczyszczanie manualne to zabieg, w którym pierwszym etapem jest złuszczanie martwego naskórka (za pomocą peelingu dostosowanego do typu cery, np. mikrodermabrazji, peelingu kawitacyjnego). Kolejnym krokiem jest nałożenie na skórę maski rozpulchniającej oraz skierowanie w stronę obszaru zabiegowego strumienia pary wodnej z wapozonu. Kosmetolog wykonujący zabieg po kilkunastu minutach wyłącza strumień pary wodnej.   Następny etap jest kluczowy. Dochodzi w nim do manualnego usunięcia treści sebum z rozszerzonych ujść gruczołów łojowych. Ostatnią fazą jest nałożenie wyciszającej maski zmniejszającej podrażnienie i regulującej  wydzielanie sebum. Po zmyciu maski następuje nałożenie odpowiedniego kremu. 

 

 

zaskórniki

Wśród zabiegów na zaskórniki kolejną grupę stanowią peelingi medyczne.

 

Za właściwości peelingów medycznych odpowiadają przede wszystkim substancje aktywne zawarte w preparacie. 
W zabiegach na zaskórniki z użyciem peelingów medycznych będziemy szukać substancji, które działają złuszczająco (np. kwas glikolowy, kwas trójchlorooctowy), które zmniejszają wydzielanie sebum (np. kwas migdałowy, kwas azelainowy), które działają przeciwzapalnie (np. kwas salicylowy, kwas mlekowy) czy działają rozjaśniająco (np. kwas kojowy, azeloglicyna). Peelingi medyczne mają formę żelową bądź wodno-alkoholową. W swoim składzie zawierają takie mieszanki kwasów i innych
substancji czynnych, które będą działały nie tylko na zaskórniki, ale również na inne problemy skóry
(np. na przebarwienia, suchość skóry czy teleangiektazje).

Kolejnym zabiegiem na zaskórniki, który możemy zaproponować w naszym Instytucie jest peeling laserowy iPixel. iPixel wykonywany jest w celu złuszczenia zrogowaciałego naskórka, usunięcia zaskórników, wyrównania struktury skóry i redukcji rozszerzonych ujść gruczołów łojowych. Po oczyszczeniu skóry z makijażu i zabrudzeń następuje dezynfekcja. Następnie Klient ma zakładane okulary, które chronią oczy przed działaniem lasera. Osoba wykonująca zabieg  na zakończenie nakłada specjalistyczny krem na skórę, który ma działanie przyspieszające gojenie się skóry.

W trakcie wizyty kosmetolog dobiera indywidualne zalecenia pielęgnacyjne skóry po wykonanym zabiegu

 

Do zaleceń specjalisty  należy m.in. silna fotoprotekcja i szczególna higiena miejsca zabiegowego. iPixel jest zabiegiem ablacyjnym, frakcyjnym, co oznacza, że dochodzi do częściowego odparowania wierzchnich warstw naskórka.  Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, a po kilku dniach dochodzi do miejscowego zbrązowienia naskórka. Średni okres gojenia się skóry
to dwa tygodnie. Po tym czasie skóra staje się bardziej miękka, gładka i oczyszczona.
IPixel działa również na głębsze warstwy skóry, dlatego oprócz oczyszczenia wierzchnich warstw naskórka, zostaje zasymulowana skóra właściwa. Dochodzi do przebudowy i ujędrnienia skóry w ciągu trzech miesięcy od wykonania zabiegu.

Zabiegi mikrodermabrazji, peelingu medycznego oraz peelingu laserowego iPixel najlepiej wykonać w serii. Jest to gwarancja bardziej satysfakcjonujących efektów po zabiegowych. Ponadto niektóre procedury zabiegowe można ze sobą łączyć (np. mikrodermabrazję z kwasami lub peelingami medycznymi), wtedy też działanie całej terapii jest większe. Zabiegi na zaskórniki można wykonywać
w odstępach od dwóch do czterech tygodni, w zależności od problemu
i zastosowanych procedur.

Klienci w naszym Instytucie  traktowani są  indywidualnie. Przed zabiegiem i w trakcie serii ustala się przebieg terapii.

 

 

Umów wizytę poprzez formularz internetowy