Nasze dłonie są nieustannie narażone na czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, mróz, słońce czy nawet zanieczyszczone powietrze. Skóra dłoni jest również podatna na działanie chemii gospodarczej czy też kosmetycznej. Niekiedy niestety zapominamy o tym, że samo dbanie o paznokcie nie wystarczy. Manicure cieszy się obecnie dużą popularnością, niestety zapominamy niekiedy o właściwej pielęgnacji skóry dłoni, po których najczęściej widać pierwsze oznaki starości. Jakie są najlepsze zabiegi na dłonie?

Jak to jest z tą pielęgnacją dłoni?

Przy wielu reklamach czy promocjach zabiegów nasz wzrok zazwyczaj wędruje w stronę kolorowych, pięknych paznokci czy biżuterii okalającej ręce. To samo w sobie już sprawia, że zapominamy o istnieniu problemów związanych ze starzeniem się skóry na dłoniach, która jest dość wrażliwa. Nie dość, że toczy codzienną walkę ze wszelkimi czynnikami zewnętrznymi, to jeszcze zazwyczaj otrzymuje niewielką ilość pielęgnacji.

Negatywne czynniki i ich następstwa braku właściwej pielęgnacji dłoni

Nasze dłonie są szczególnie narażone na wysuszenie spowodowane między innymi wiatrem, mrozem czy nawet częstym myciem rąk nieodpowiednim mydłem. Mało kto z nas obecnie ma też czas na to, by kremować ręce po każdym umyciu. Kolejny problem, to przebarwienia. Potrafią się one pojawić po lecie lub wraz z wiekiem. Jest to również objaw często obecny przy różnych problemach zdrowotnych, jak na przykład niewydolność wątroby czy nerek. Najmniej korzystnym czasem dla naszej skóry w tych miejscach jest też zima. Przy mrozie często dochodzi do mikro uszkodzeń naskórka, czy jego popękania. Niestety popełniamy też dość często błąd, jakim jest brak rękawiczek, które stanowią ochronę przed takimi warunkami atmosferycznymi.

Kolejny problem to utrata elastyczności skóry, szczególnie u osób które posiadają dość kościstą budowę dłoni. Skóra wygląda mniej estetycznie, pojawiają się nawet żyły, które nie dodają całości uroku. W niektórych przypadkach ma się nawet wrażenie, że żyły odstają spod skóry. Powodem tutaj jest starzenie się, na które nie mamy już wpływu, gdyż taka jest nasza natura i każdego z nas to czeka.

Jak zacząć właściwą pielęgnację dłoni? Czy warto wykonywać zabiegi na dłonie ?

Najlepiej to zacznijmy od początku. Pamiętajmy, że najlepiej jest zapobiegać niż leczyć, a więc zgodnie z ą zasadą powinniśmy zająć się pielęgnacją dłoni już teraz i nie odkładać tego „na później”, gdzie często ten moment zanika w pamięci i w końcu nigdy nie nadchodzi, lub dopiero wtedy gdy stan naszych rąk będzie wręcz opłakany.

Ważną podstawą jest zakupienie kremu z dobrym składem i dostosowanie go do naszych potrzeb. W ciągu dnia najlepiej jest używać kremu który się szybko wchłania. Taki preparat nie będzie nam w żaden sposób przeszkadzał, nie będzie to wymagało oderwania się na dłużej od obecnie wykonywanych czynności. Poleca się również stosowanie kremu po każdym myciu rąk, a więc zakup niewielkiej tubki która zmieści się nam do torebki będzie bardzo praktyczną opcją. Chcemy sobie w końcu ułatwić to zadanie, a nie utrudnić. Krem na noc może mieć bogatszą konsystencję, a więc możemy wybrać o wiele bardziej tłustą wersję. Dodatkowo świetnym rozwiązaniem może być spanie w bawełnianych rękawiczkach, które też zapobiegają ubrudzeniu pościeli. Kolejnym krokiem ku zadbaniu o skórę jest ochrona przed tym, co na zewnątrz. Noszenie rękawiczek zalecane jest nie tylko w zimę na mrozie, ale równie ważne jest używanie ich w trakcie sprzątana czy zmywania.

zabiegi na dłonie

Dlaczego sama domowa pielęgnacja to za mało? Dlaczego tak istotne są zabiegi na dłonie?

Zbudowanie u siebie dobrych nawyków to świetny start, jednak sama pielęgnacja kremami dostępnymi w drogeriach to za mało. Nasze dłonie zasługują na więcej. Warto zainteresować się więc bardziej profesjonalnymi zabiegami. Będą miały wyjątkowo korzystny wpływ na ręce, ale także pozwolą nam na chwilę odpoczynku, zrelaksowanie się. Będą więc świetnym powodem żeby wyrwać się na moment z wiru pełnego obowiązków życia codziennego.

Profesjonalne zabiegi na dłonie

Tutaj medycyna estetyczna poszła naprawdę do przodu. Kiedyś takie zabiegi mogą nam się kojarzyć głównie z użyciem parafiny, a teraz możemy wybierać z całego wachlarza ciekawych opcji. Każdy mankament ma swoje rozwiązanie w kosmetyce, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Na wysoce często pojawiającą się wśród nas suchość dłoni poleca się zabieg mezoterapii igłowej. W zależności od potrzeb skóry, dobiera się odpowiednią ampułke w której znajdują się składniki stworzone do niwelowania właśnie tego problemu. Bardzo pozytywne opinie ma w tym zakresie firma Hyalual, która produkuje ampułki wysokiej jakości z zawartością kwasu hialuronowego i bursztynowego.

Na problem starzenia się skóry, a więc utraty jędrności może również pomóc niezawodna mezoterapia igłowa, już z innymi składnikami. Tutaj też warto stosować zabiegi nawet prewencyjnie, a nada się do tego też seria zabiegów z użyciem lasera z głowią ClearLift. 

Przebarwienia na skórze to rzecz, z którą genialnie poradzi sobie technologia światła pulsacyjnego oraz głowica DYE-VL, jednak nie jest ona skierowana do wszystkich. Z tego względu warto jest się zawsze dokładnie skonsultować ze specjalistą w celu dobrania jak najlepszej metody. Uniwersalna jest tutaj też metoda użycia mezoterapii igłowej i seria zabiegów Mediderma.

zabiegi na dłonie

Jeśli nie chcesz wykonywać zabiegów inwazyjnych, pomyśl przynajmniej o kompleksowym zabiegu spa składającym się z peelingu, maski czy parafiny. Ten zabieg również poprawi wygląd Twoich dłoni.

Na samym końcu warto dodać, że wszystkie opisane wyżej zabiegi wykonywane są w naszym gabinecie J’adore Instytut znajdującym się w Warszawie. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług.

Umów wizytę w naszym salonie i już dziś zadbaj o dłonie!