Jak głosi znany cytat – „Oczy są zwierciadłem duszy”. Między innymi dlatego jest to najchętniej podkreślana na co dzień część twarzy milionów kobiet. Sposobów jak podkreślić swoje spojrzenie jest obecnie bardzo wiele – każda kobieta znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy jest miłośniczką subtelnego efektu, czy też wyrazistego looku.

Przedłużanie rzęs

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod podkreślania spojrzenia jest przedłużanie rzęs. Polega ono na niezwykle precyzyjnym doklejeniu rzęs wykonanych z różnego rodzaju materiału do rzęs naturalnych. W taki sposób, aby nie zniszczyć własnych rzęs. Zabieg ten pokochało wiele kobiet, a przedłużonych rzęs nie zastąpi żaden, nawet wysokopółkowy tusz do rzęs. W zależności od tego jaki efekt na rzęsach chcemy uzyskać, do wyboru mamy wiele metod, między innymi: 1:1, 2:1 i więcej (czyli metody objętościowe), kocie oko, Kim Kardashian effect. W przedłużaniu rzęs zakochają się wszystkie kobiety. Nie tylko fanki naturalności, które chciałyby tylko delikatnie zagęścić swoje rzęsy, ale także zwolenniczki długich i gęstych wachlarzy. Aby cieszyć się pięknymi rzęsami, wystarczy uzupełniać je u swojej stylistki co ok.  3 tygodnie.

Jak podkreślić swoje spojrzenie Zabiegi na okolice rzęs i brwi

Jak podkreślić swoje spojrzenie – Trwała na rzęsy oraz laminacja rzęs

Oba te zabiegi cieszą się niesłabnącą popularnością, choć nieco się od siebie różnią. Zacznijmy od trwałej na rzęsy. Jak sama nazwa wskazuje, zabieg polega na trwałym kształtowaniu i podkręceniu rzęs przy pomocy specjalistycznych preparatów. Zabieg trwa mniej więcej 45 minut. Efekt utrzymuje się na rzęsach około 5-6 tygodni.

Laminacja oraz lifting rzęs  z kolei jest zabiegiem złożonym z kilku etapów. Nakłada się w tym przypadku nie tylko preparat który podkręca rzęsy, ale także keratynę oraz hennę/oliwkę nabłyszczającą i tzw. botox. Ze względu na to zabieg trwa nieco dłużej, ale za to jego efektami możemy cieszyć się aż do 6-8 tygodni.  Rzęsy są podkreślone, piękne i odżywione. Niektóre panie po trwałej bądź laminacji rzęs rezygnują nawet z używania tuszu – nawet bez niego rzęsy są niezwykle wyraziste.

Henna oraz laminacja brwi

Podkreślając swoje spojrzenie, wiele kobiet zapomina o brwiach, a to właśnie one są dla oczu niczym „rama dla obrazu”. Umiejętnie wystylizowane brwi potrafią nadać twarzy zupełnie inny wyraz a także odmłodzić. Wybierając się na stylizację brwi do profesjonalnego salonu, mamy do wyboru wiele metod, które zadowolą nawet najbardziej wymagających. Poczynając od regulacji brwi, którą do tej pory wykonywano jedynie przy pomocy pęsety, na farbowaniu brwi kończąc. Regulowanie brwi to niezwykle ważny proces, który pozwoli nam na nadanie im odpowiedniego, idealnego kształtu. Niezwykle popularne są dziś specjalne woski, którymi można usunąć niechciane owłosienie z okolic brwi w bardzo precyzyjny i szybki sposób. Ponadto, pozwala to cieszyć się niezwykle gładką skórą przez długi czas. Dzięki czemu nasze łuki jeszcze dłużej będą miały pożądany kształt.

Do zafarbowania brwi używana jest już nie tylko henna klasyczna, która powoli ustępuje „młodszym koleżankom”. Wielką furorę w ostatnim czasie zrobiła henna pudrowa, która dodatkowo pielęgnuje włoski i skórę brwi, ze względu na swoje składniki odżywcze. Oraz henna żelowa, która jest niezwykle prosta w użyciu, a daje równie świetne efekty. W zależności od indywidualnych preferencji klientki stylistka wybiera taki produkt, który będzie dla jej brwi idealny, biorąc pod uwagę ich grubość, gęstość, czy też ubytki w włoskach. Kolejnym zabiegiem, który szturmem wkroczył do salonów urody jest laminacja brwi. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest ułożenie brwi w pożądanym kształcie i odżywienie ich. Brwi wyglądają niesamowicie naturalnie, tak, jakby były ułożone żelem, a ponadto są odżywione i pogrubione. Zabieg ten pokochały szczególnie posiadaczki niesfornych brwi.

Jak podkreślić swoje spojrzenie Zabiegi na okolice rzęs i brwi

Jak podkreślić swoje spojrzenie – Makijaż permanentny brwi i oczu

Makijaż permanentny brwi oraz oczu wykonywany jest w salonach urody już od wielu lat, ale nadal ma mnóstwo fanek. Jego główną zaletą jest trwałość – poprawnie wykonany pozwala cieszyć się nim nawet przez dwa lata. Później wystarczy jedynie umówić się do swojej linergistki na jego „dopigmentowanie”. Obecnie istnieje bardzo wiele metod makijażu permanentnego brwi oraz oczu. Najpopularniejszymi metodami makijażu permanentnego brwi są: metoda piórkowa (microblading), włoskowa czy pudrowe ombre.

Pierwsza z metod polega na odwzorowywaniu wyglądu włosków przy pomocy tak zwanego piórka, które w sposób precyzyjny zaczesuje i układa włoski. Metoda ta wygląda niezwykle naturalnie i utrzymuje się około 12 miesięcy. Metoda włoskowa z kolei polega na odwzorowaniu wyglądu łuków brwiowych i włosków. Przy pomocy maszynki oraz jednorazowych igieł, którymi podobnie jak w poprzedniej metodzie wprowadza się barwnik pod skórę. Ta metoda jest nieco trwalsza – jej efekty utrzymują się nawet do 3 lat. Metoda pudrowego ombre to z kolei najdelikatniejsza i najsubtelniejsza metoda pigmentacji brwi. Brwi u nasady są jaśniejsze, a na końcach ciemniejsze. Dodatkowo granice brwi są wypudrowane, co czyni efekt niezwykle naturalnym. Decydując się z kolei na makijaż permanentny oczu, możemy wybrać różnego rodzaju kreski: od bardzo delikatnych, jedynie zagęszczających linię rzęs, przez grubsze, graficzne, z wyraźnie zaznaczoną jaskółką, aż do obecnie najmodniejszych, sprawiających wrażenie „roztartych” cieniem.

Decydując się na przytoczone wyżej zabiegi, należy mieć świadomość, że efekt zabiegu w dużej mierze będzie zależał od salonu, który wybierzemy. Warto więc wcześniej poczytać opinie i wybrać salon, w którym pracują wykwalifikowani specjaliści, używający jedynie preparatów o najwyższej jakości i pracujący w sterylnych warunkach, jak na przykład profesjonaliści z salonów J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie.