Jak regenerować paznokcie

Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety. Rzeczywiście, panie przykładają szczególną wagę do tego, jak prezentują się ich dłonie i paznokcie. Niezależnie od tego, czy preferujesz szalone kolory i bogate zdobienia na paznokciach, czy też jesteś zwolenniczką bardziej stonowanych, eleganckich paznokci, na pewno muszą być zadbane i schludne. Zniszczone paznokcie mogą być poważnym defektem kosmetycznym. Szukasz skutecznego sposobu na regenerację swoich paznokci? Poznaj kilka sprawdzonych rozwiązań!

Dlaczego Twoje paznokcie wymagają regeneracji?

Powody, dla których Twoje paznokcie są zniszczone i osłabione, mogą być różne. Warto pamiętać, że paznokcie, tak jak włosy, są przydatkami skóry. Ich stan zależy zarówno od czynników zewnętrznych, jak i biologicznych. Czasem kruchość i łamliwość paznokci warunkują  geny. Ich zła kondycja może być także wynikiem niewłaściwej diety. A co powiedzieć o tak popularnym manicure hybrydowym? To mit, że lakier hybrydowy niszczy paznokcie. Prawdą jest natomiast to, że nieumiejętnie wykonany i ściągnięty manicure może uszkodzić płytkę paznokci.

Zbyt intensywne zmatowienie paznokci przed aplikacją lakieru bądź agresywne usuwanie hybryd często jest przyczyną osłabienia paznokci. Negatywny wpływ na ich stan może mieć również używanie silnych detergentów, które wysuszają płytkę paznokciową. Lakiery na bazie formaldehydu, mocne kleje do tipsów, czy też zmywacze z acetonem to wrogowie zdrowych i pięknych paznokci. Sam aceton, będący głównym składnikiem wielu zmywaczy, rozpuszcza tłuszcze, które naturalnie znajdują się w ludzkich paznokciach. W ten sposób osłabia się ich bariera ochronna, przez co stają się bardziej podatne na rozmaite uszkodzenia. Wiele kobiet zmaga się też z nałogowym obgryzaniem paznokci. Taki nawyk ma zazwyczaj podłoże nerwowe i może bardzo głęboko naruszyć strukturę paznokci, przez co nie są w stanie samodzielnie się zregenerować.

Jak regenerować paznokcie

Jak możesz zadbać o swoje paznokcie?

Jeśli już wiesz, dlaczego Twoje paznokcie są zniszczone i wysuszone, możesz przystąpić do działania. Jak zatem skutecznie regenerować paznokcie i skórki? Wzmocnienie paznokci warto zacząć od zmiany diety. Jeśli ma wspomagać zdrowie Twoich paznokci, powinna być bogata w kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9, a także witaminy A, C, D oraz białko. Należy również regularnie nawilżać, natłuszczać i odżywiać paznokcie. Do tego celu możesz wykorzystać różne olejki, które każdego wieczora będziesz delikatnie wmasowywać w płytkę swoich paznokci. Specjaliści polecają chociażby olej jojoba, olej z awokado, olejek rycynowy, olej migdałowy, czy nawet zwykła oliwa z oliwek. Możesz sięgnąć także po specjalistyczne serum regeneracyjne do paznokci. Pamiętaj też o tym, by podczas pracy, na przykład sprzątania z użyciem silnych detergentów czyszczących, zawsze zakładać rękawiczki. W ten sposób ochronisz nie tylko skórę na swoich dłoniach, ale również same paznokcie.

Nieraz płytka paznokci jest tak mocno zniszczona, że domowe sposoby nie wystarczą, by ją odbudować. Czy to oznacza, że już nie ma żadnego ratunku? Wcale nie! W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym możesz skorzystać z zabiegów odżywiających osłabione paznokcie. Już po kilku tygodniach powinnaś zauważyć znaczną poprawę w ich wyglądzie.

Najlepsze zabiegi regeneracyjne- ratunek dla zniszczonych paznokci

W naszych salonach urody J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie wykonujemy różne zabiegi odżywcze, które pozwalają w krótkim czasie przywrócić zdrowy wygląd zniszczonym paznokciom. Jednym z zabiegów, które przyniosą ulgę osłabionym paznokciom, jest profesjonalny manicure japoński. Specjalna pasta z witaminami, minerałami i składnikami odżywczymi jest wcierana i wmasowywana w paznokcie. Po zastosowaniu preparatu na paznokcie aplikowany jest puder, który ma za zadanie zabezpieczyć składniki w nim zawarte oraz wzmocnić ich działanie. Po manicure japońskim paznokcie mają charakterystyczny, zdrowy połysk i są niezwykle odżywione. Aby uzyskać najbardziej spektakularny efekt, zabieg należy powtórzyć około 4-6 razy w dwutygodniowych odstępach.

Jak regenerować paznokcie

Innym sposobem na zregenerowanie zniszczonych paznokci jest maska parafinowa połączona z zabiegiem pielęgnacyjnym. Co istotne, zabieg ten można wykonywać zarówno na paznokciach u dłoni, jak i u stóp. Pierwszym etapem zabiegu jest aromatyczny, mocno złuszczający peeling. Dzięki niemu można pozbyć się martwych komórek skóry i oczyścić płytkę paznokci. Następnie na paznokcie jest aplikowana parafina, która tworzy na nich powłokę zamykającą wilgoć. Na dłonie należy nałożyć specjalne rękawiczki. Zastygnięta parafina pozostaje na paznokciach przez jakieś 15-20 minut. Później wykonywane są dalsze czynności pielęgnacyjne. Różnicę w wyglądzie paznokci można zauważyć natychmiast po zabiegu. Stają się bardziej odżywione i mają piękny, zdrowy blask, a skóra jest gładka i miękka.

Chcesz w krótkim czasie maksymalnie zregenerować swoje paznokcie? Wybierz manicure IBX. To specjalny system naprawczy, który jest idealnym ratunkiem dla uszkodzonych paznokci. Seria składa się zaledwie z 3 zabiegów, który należy powtarzać w odstępie 7-10 dni. Zadbaj o swoje paznokcie w najlepszy możliwy sposób!  Teraz juz wiesz jak szybko regenerować paznokcie! Pamiętaj również, aby zadabać o stopy – my polecamy szczególnie pedicure w Warszawie, w naszym salonie w centrum.

Umów się na konsultacje w jednym z naszych salonów kosmetycznych w Warszawie lub w Krakowie.