Jakie zabiegi przeciwzmarszczkowe pomogą w wieku 30 lub 40 lat? Poznaj skuteczne kuracje!

Która z nas nie marzy o gładkiej, idealnej cerze? Zmarszczki to oznaka mijającego czasu i niestety są one nieodłącznym elementem, który na nas czeka. Stres, uwarunkowania genetyczne, fizjologiczne czy właśnie starzenie się organizmu, powodują że zmarszczki prędzej czy później zaczynają się pojawiać. Czy można to zredukować? Czy możemy poprawić owal twarzy i zaradzić coś na ten widoczny proces? Na szczęście współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna są tutaj, by właśnie w tym nam pomóc. Dowiedz się, w jaki sposób można zatrzymać czas i zniwelować nawet zaawansowane procesy starzenia się skóry. Poznaj najskuteczniejsze sposoby na to, aby zapobiec zmarszczkom.

Starzenie się skóry, czyli rzecz która dotyczy nas wszystkich. 

O co właściwie chodzi w tym wszystkim? Zacznijmy więc od samego rozszyfrowania tego procesu. Starzenie łączy się z postępującym spowolnieniem metabolizmu skóry. Genetycznie i biologicznie zaprogramowanie nas sprawia, ze rozpoczyna się ono gdy jesteśmy w wieku około 25-30 lat, a wraz z upływem czasu rozwija się coraz bardziej. Niestety jest to rzecz nie do uniknięcia i czeka każdego z nas. Choć może to brzmieć nieprzyjemnie, to jest to całkowicie naturalne. Starzenie powoduje utratę równowagi w organizmie i jego zdolności do sam-naprawy, a uszkodzenia wewnątrzkomórkowe są właśnie początkiem pokazania się pierwszych oznak na wierzchu skóry w postaci zmarszczek.

zapobiec zmarszczkom

Zmarszczki, czyli rzecz spędzająca nam sen z powiek. 

Jedną z rzeczy, które powodują u wielu osób powstanie kompleksów, są właśnie zmarszczki. W momencie gdy się pojawiają, często myślimy że klamka już zapadła i od tego momentu będzie coraz gorzej. Pojawiają się one w wielu miejscach, najczęściej na twarzy w okolicach oczu. Powstają one w wyniku częstego poruszania się skóry w uwarunkowany sposób, jakim jest mimika naszej twarzy. Dlatego między innymi osoby palące posiadają tak zwane „zmarszczki palacza”, które pojawiają się dookoła ust i są następstwem wykonywania właśnie określonego ruchu skóry przez dłuższy okres czasu. Tak samo dopadają nas zmarszczki między brwiami, gdy je marszczymy, lub poziome na czole, powstające od unoszenia brwi.

Ale same uszkodzenia mechaniczne to nie wszystko. Dużo osób zapomina o tym, jak wielkie znaczenie na stan naszej skóry ma otaczające nas środowisko. Zanieczyszczenia czy słońce (a więc promieniowanie UV) odgrywają kluczową rolę w całym procesie. Naturalne zdolności naszej skóry do obrony ulegają zmniejszeniu, przez co staje się ona bardziej podatna na procesy starzenia się, powstaje również dysproporcja między tymi zdolnościami do obrony a podrażnieniami. W efekcie nasza skóra staje się cieńsza i sucha i jest bardziej narażona na wszelkie podrażnienia. Kolejnym dużym znaczeniem ma tutaj nasz tryb życia. Stres, niezdrowa dieta, siedzący tryb życia – to wszystko wpływa na nasz organizm.

zapobiec zmarszczkom

A więc co możemy zrobić? Jak zapobiec zmarszczkom?

Jeśli już posiadamy pierwsze zmarszczki, czy nawet te bardziej zaawansowane, to zapewne chcemy też zacząć działać konkretnie i z pełną mocą. Tutaj najlepszymi metodami są zabiegi z użyciem lasera. W gabinecie J’adore Instytut wykorzystujemy laser frakcyjny nieablacyjny – emerge lub laser ablacyjny iPixel. Wszelkie różnice między nimi oraz prawidłowy dobór do potrzeb Twojej skóry powinien zostać przedstawiony przez doświadczonego kosmetologa. Nasz zespół zajmuje się takimi zabiegami na codzień, więc możemy zagwarantować tutaj prawdziwe efekty. Największą zaletą wybrania tej metody jest zdecydowanie długotrwałość efektu.

Oczywiście zdarzają się sytuacje, gdy laser nie jest niestety dla nas. Przyczyny mogą być różne, ale nie ma powodu by się załamywać, bowiem istnieją oczywiście inne metody. Jedną z nich jest skorzystanie z mezoterapii igłowej i mikroigłowej. Obydwa te zabiegi polegają na wprowadzenia głęboko w skórę odpowiednio dobranych substancji poprawiającej jej stan za pomocą igły, która tworzy mikro kanaliki. Dzięki temu składniki te przedostają się w wewnętrzne warstwy naskórka, a użycie naprawdę cienkich igieł chroni nas przed powstaniem blizn po zbiegu. Ważne, aby wykonać odpowiednią ilość zabiegów a następnie powtarzać je co jakiś czas w celu utrwalenia efektów. Pomoże ci to zapobiec zmarszczkom.

Warte naszej uwagi są również zabiegi medycyny estetycznej, które cieszą się dużą popularnością. Wyróżnia je przede wszystkim szybki efekt. Stosuje się tutaj zabieg wypełniania zmarszczek z pomocą użycia substancji takich jak profhilo, nucleofill czy botox. Każdy z wymienionych tutaj wypełniaczy stosujemy w naszych gabinetach, a sam proces jest niezwykle szybki. Istnieje również możliwość wypełnienia zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego. Tutaj głównie wygrywa przystępna cena zabiegu oraz możliwość ujrzenia niemalże natychmiastowego efektu. Jest to też świetne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują poprawy gładkości skóry na wyjątkową okazję, jak przykładowo ślub.

zapobiec zmarszczkom

Zadbaj o swoją skórę już dziś!

Posiadając te wszystkie informacje, sprawa przedstawia się już nieco pozytywnej. Owszem, nie unikniemy oznak starzenia występujących na naszym ciele, ale dzięki dzisiejszej nowoczesnej medycynie istnieją sposoby, aby zatrzymać nieco czas i poprawić nie tylko nasz wygląd, ale również samopoczucie. Również profilaktyka pierwszych zmarszczek za pomocą odpowiednio dobranych kremów czy delikatniejszych zabiegów jest niezwykle ważna. Warto w tym temacie doradzić się specjalisty, który dobierze pielęgnację odpowiednią do naszej skóry, dlatego zachęcamy do skorzystania naszych z naszych usług. Pozwól, że zaopiekujemy się Twoją skórą i pozbawimy Cię zmartwień i pomożemy zapobiec zmarszczkom.