Zgodnie z obowiązującymi kanonami piękna, zwracamy uwagę nie tylko na wysportowaną i szczupłą sylwetkę lub gładką twarz- pozbawioną cienia niedoskonałości. Do symboli piękna należą również zadbane gęste i lśniące włosy. Puszące z rozdwojonymi końcówkami włosy powszechnie  uznaje się za nieestetyczne i zaniedbane. Innowacją w zakresie stylizacji włosów stał się zabieg  keratynowe prostowanie włosów. Zabieg keratynowego  prostowania włosów sprawia, że niezdyscyplinowane,  kręcące się i puszące włosy, po wykonanym zabiegu  będą bardziej proste oraz efektownie lśniące. Dowiedz się więcej jak przebiega zabieg  z keratyną oraz jakie możemy oczekiwać efekty.

CZYM JEST KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW? 

Zabieg keratynowy nazywany również  brazylijską keratyną  to procedura gwarantująca spektakularne efekty.  Włosy porowate, zniszczone, puszące się jak również matowe sprawiają, że włosy pozostają lśniące oraz gładkie. Keratyna jest głównym budulcem włosa, niedobór sprawia iż włosy stają się nieatrakcyjne.  Czynnikami powodującymi niedobór keratyny jest  między innymi:  nieprawidłowa dieta, nie właściwy wybór kosmetyków pielęgnacyjnych, nadmierna stylizacja włosów, farbowanie włosów, warunki atmosferyczne lub zbyt duża ekspozycja na promieniowanie słoneczne.  

KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW. FAKTY I MITY

Aktualnie  ubytki  keratyny można w łatwy  sposób uzupełniać.  Wystarczy jeden zabieg, aby efekty keratynowego prostowania włosów naprawdę zachwycały. 
Czas trwania zabiegu  keratynowego prostowania włosów to około 2-3 godziny. Wiele zależy przede wszystkim od gęstości  i  długości  włosów.  Tego  typu zabieg powinien być  przeprowadzany  przez osoby, które zostały specjalnie wyszkolone. Zabrania się samodzielnego  nakładanie preparatu, gdyż może grozić to do spaleniem  włosów.

Jak wygląda zabieg keratynowego prostowania włosów? 

W początkowym  etapie fryzjer dokładnie myje włosy specjalnym szamponem o działaniu oczyszczającym,  i otwierającym  łuskę  włosa. Następnie włosy zostają suszone. W kolejnym etapie zabiegowym fryzjer  nakłada na włosy  keratynę, najlepiej sprawdza się keratyna marki Inoar. Keratyna powinna zostać  utrzymana przez kilka minut na na włosach, następnie włosy ponownie są suszone.  Ostatnim  etapem zabiegu keratynowego prostowania włosów jest  dokładne wyprostowanie każdego pasma.  

KTO POWINIEN ZDECYDOWAĆ SIĘ NA ZABIEG? 

Efekt  zabiegu  keratynowego prostowania włosów zauważalny jest u Pań, które borykają się  z puszącymi , zniszczonymi oraz matowymi włosami. Keratyna wpływa na  odbudowanie struktury włosów, sprawia, że włosy stają się lśniące i proste.  Po zabiegu zauważalne jest  znaczne odżywienie, ogólna poprawa wyglądu włosa. Zabieg zalecany  jest  Paniom, które nie chcą już prostować włosów za pomocą prostownicy. 

KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW. FAKTY I MITY

NA JAKIE EFEKTY MOŻNA LICZYĆ? 

Włosy lśniące i proste -odbudowane, zdrowe – takie efekty są zauważalne po wykonaniu  keratynowego prostowania włosów. Warto podkreślić, że efekty zabiegu utrzymują się od 3 do 5 miesięcy, po czym  można ponownie umówić się na powtórzenie zabiegu.  Długość utrzymania się keratyny jest sprawą indywidualną, dość duży wpływ na trwałość procedury  ma sposób  pielęgnacji włosów po zabiegu. 

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONYWANIA ZABIEGU 

Keratynowe prostowanie włosów jest procedurą całkowicie bezpieczną. Nie poleca się jednak, wykonywać procedury w trakcie ciąży jak również u  osób  cierpiących  na choroby układu oddechowego.
Keratynowe prostowanie włosów można wykonać jeśli regularnie farbujesz  włosy, jednakże konieczne jest zachowanie  minimum 2 tygodnie  odstępu po ich farbowaniu. Jeśli planujesz zabieg rozjaśniania włosów to zaleca się wykonanie farbowania przed zabiegiem keratynowego prostowania. Istotne jest także właściwa  pielęgnacja włosów, aby  efekty zabiegu  keratynowego prostowania włosów mogły utrzymać się  dłużej.  Po zabiegu przez 24 h od procedury   nie należy ich moczyć ani wiązać włosów. Nie zaleca się korzystać z basenu, sauny czy  solarium.  Do pielęgnacji włosów po zabiegu  keratynowym należy korzystać ze  specjalnych  preparatów. Należy zwrócić uwagę, aby produkty do pielęgnacji włosów nie zawierały w swoim składzie takich substancji:  alkoholu, silikonu, soli, parabenów. Wymienione wyżej  składniki osłabiają finalny efekt zabiegu, przyczyniając się do szybszego wypłukania keratyny.

Sprawdź: wolne terminy na zabieg