Okolice oczu starzeją się najszybciej. Jako, że z wiekiem ubywa kolagenu w skórze i ta zaczyna się starzeć najlepiej widać ten proces w najdelikatniejszej i wrażliwszej części skóry. Najczęstszymi problemami jakie pojawiają się tym obrębie są cienie pod oczami, worki i sińce. Sprawia to, że często wyglądamy jakbyśmy byli niewyspani i cały czas zmęczeni. W związku z takim obrotem sprawy warto zastanowić się nad tym jak pomóc naszej skórze wokół oczu. Co należy zrobić, aby przywrócić blask spojrzeniu oraz ujędrnić i odżywić te okolice skóry. Naprzeciw takim problemom wychodzi medycyna estetyczna. Oferuje ona szereg zabiegów, dzięki którym zmęczone spojrzenie pójdzie w nie pamięć.

Przyczyny starzenia się skóry w okolicach oczu

Okolice oczu

Ze względu na budowę skóry w tej okolicy, skóra zaczyna się szybko starzeć, a dodatkowy wpływ na ten proces ma zły tryb życia, używki, przewlekłe zmęczenie i problemy ze snem. Silny wpływ ma również wypłukiwanie się z organizmu witamin i elektrolitów. Dodatkowo wpływ na starzenie się skóry w tym obszarze ma również osłabienie organizmu, cukrzyca, choroby tarczycy. Negatywny wpływ ma też nadciśnienie tętnicze, odwodnienie organizmu, czy też nadmierne opalanie. Nadmierne stosowanie soli , niedobór żelaza w diecie, choroby serca i nerek. Również zmiany hormonalne i predyspozycje genetyczne, są również uważane za przyczynę starzenia się skóry w okolicach oczu.

Jak sobie radzić z takim problemem?

W przypadku występowania sińców i obrzęków pod oczami skuteczną metodą może okazać się mezoterapia igłowa, która nie tylko poprawi ukrwienie, ale pomoże w mikrokrążeniu krwi. Regularne wykonywanie mezoterapii igłowej przy doborze najlepszych produktów, może przynieść naprawdę zadowalające i widoczne efekty. Drugim zabiegiem, który również warto zastosować jest karboksyterapia, czyli inaczej terapia dwutlenkiem węgla której głównym zadaniem jest zwiększenie i polepszenie ukrwienia w okolicach oczu, a także wygładzenia drobnych zmarszczek. Pomocna okazuje się również laseroterapia przy wykorzystaniu lasera firmy Palomar Emerge, jak również lasera Clearlift, który wyrównuje koloryt skóry wokół oczu i przywraca jędrność skóry w miejscu, w którym został zastosowany. Przy większych problemach możemy wykorzystać botoks, który uzupełni ubytki w strukturze skóry i odmłodzić okolice oczu.

Okolice oczu

Można również zastosować zabieg z wykorzystaniem plazmy, który powoduje obkurczanie się nadmiaru skóry wokół oczu. Warto również wziąć pod uwagę takie zabiegi jak peelingi chemiczne. Zabiegi te rozjaśniają i wyrównują koloryt skóry, drenaż limfatyczny, czyli specjalny rodzaj masażu poprawiający jędrność i ukrwienie okolic oczu. Dobrym rozwiązaniem, ale już bardziej ingerującym jest przeszczep własnego tłuszczu. Jest to bardzo skuteczny zabieg, a do tego niezwykle trwały, który polega na odessaniu małej ilości tłuszczu, z miejsca w którym jest go nadmiar i przeszczepienie go w miejsce, w którym występuje jego niedobór. Można również zastanowić się nad wykorzystaniem zabiegów z kwasem hialuronowy.  Zabiegi polegają  na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w miejsce występowania cieni. Dzięki temu  istnieje możliwość wyrównania kolorytu oraz zatrzymania wody w miejscu pod oczami. Tzw. „kurze łapki”   zmarszczki skutecznie zniweluje botox. 

Przeciwwskazania do zabiegów

Przeprowadzenie tego typu zabiegów zmniejszających lub likwidujących cieni pod oczami jest przeprowadzone po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Ważne jest, żeby nie było przeciwwskazań. Zabiegi nie są  wykonane jeśli występują: ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, czy też przeziębienie i grypa. Nie będzie można również wykonać zabiegu jeśli występuje opryszczka. Przeciwskazaniem są widoczne zmiany wirusowe, grzybiczne i bakteryjne wokół oczu, czy też przerwanie ciągłości skóry.

Okolice oczu

Jak przeciwdziałać starzeniu się skóry w okolicach oczu?

W celu opóźnienia procesów starzenia się skóry w okolicach oczu należy pamiętać o kilku kluczowych i prostych sprawach. Po pierwsze jeśli to możliwe należy zrezygnować z różnego rodzaju używek, jeśli to zrobimy skóra zacznie się sama regenerować i wydalać szkodliwe substancje. Zdrowia dieta i zwiększony wysiłek fizyczny są również naszymi sprzymierzeńcami. Dobrym pomysłem jest odpowiednie nawilżenie skóry. Możemy zadbać o to wypijając co najmniej 2 litry wody dziennie. Dodatkowo zadbajmy o odpowiednią suplementację i dostarczenie dużej ilości witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odpoczynek, odpowiednia ilość snu i unikanie sytuacji sterowych również przyniesie dobry efekt. Ważne jest również stosowanie odpowiednich kremów nawilżających i ujędrniających. Pamiętajmy, że kosmetyki powinny być dostosowane do rodzaju skóry jaki posiadamy i do miejsca na które zamierzamy je nakładać. Zadbaj o okolice oczu !

Umów się na konsultacje w naszym salonie kosmetycznym w Warszawie