Kto nie posiada wspomnienia z młodości, które wywołuje na twarzy rumieniec wstydu? Chyba trudno byłoby znaleźć taką osobę. Niestety, nie zawsze jest to tylko rumieniec. Tatuaże bywają pamiątkami, o których pragnie się jak najszybciej zapomnieć, ale niestety mają nam towarzyszyć już do końca życia. Cale szczęście, już nie muszą. Sprawdź jak są najskuteczniejsze metody! Pozbądź się niechcianego tatuażu!

Nieprzemyślana decyzja, a może kiepski fachowiec?

Tatuaże, to obecnie prawdziwe dzieła sztuki. Nikogo już nie dziwią całe nogi, ręce – a nawet twarz – pokryte barwnymi, nie dającymi się zmyć malunkami. Dawniej tatuaże były kojarzone raczej z subkulturami więziennymi lub mało przemyślanymi decyzjami z czasów młodości. Kiepskiej jakości rysunki w połączeniu z marnym tuszem (przybierającym po jakimś czasie siny kolor), to mało estetyczne pamiątki, które często za wszelką cenę staramy się ukryć. I, o ile, znajdują się w mało widocznym miejscu, może nie być z tym problemu.

Jeśli jednak jest to wątpliwej urody ozdoba ramienia czy łydki – latem czy wiosną trudno ją zakryć, chyba że nawet w upał nosisz długie koszulki. Obecnie wykonywane tatuaże również mogą nie być najlepszej jakości. Jeśli wybraliśmy choćby słabego tatuażystę lub też wykonany na naszym ciele napis stał się nieaktualny (jak na przykład imię byłej ukochanej).

Co z tym zrobić? Czas przestać się wstydzić i tłumaczyć wszystkim z malunku na swoim ciele. Jeśli tatuaż był w Twoim przekonaniu złym wyborem czy też przestał się zwyczajnie podobać – nie musisz już nosić go do końca życia. Wystarczy zdecydować się na jeden ze specjalistycznych zabiegów, które skutecznie pozbawią Cię niechcianej pamiątki. Pozbądź się tatuażu dzięki zabiegom laserowym!

Laser, który usunie problem raz na zawsze

Jeszcze do niedawna całkowite usunięcie tatuażu czy też makijażu permanentnego było nie tyle niemożliwe co wiązało się z ogromnym bólem i ryzykiem silnego uszkodzenia skóry oraz wystąpienia skutków ubocznych. Całe szczęście, najnowsze zdobycze technologiczne pozwalają na bezpieczne i skuteczne pozbycie się trwałych pigmentów ze skóry. Bolesność zabiegu jest znacznie ograniczona. Absolutnym hitem w dziedzinie usuwania tatuaży jest nieablacyjny laser frakcyjny Alma Harmony XL PRO o głowicy Nd:Yag QS 1064/534 nm. Co się kryje za tą skomplikowaną nazwą? Wiązka tego lasera nie uszkadza skóry, a jego działanie opiera się na rozbijaniu przez laser cząsteczek barwnika tatuażu na mniejsze.

Następnie organizm usuwa je z siebie przy pomocy fagocytozy – dzięki nanosekundowemu impulsowi. Z ciemnymi tuszami radzi sobie wiązka o długości 1064 nm, zaś z tymi jaśniejszymi (żółć, czerwień, pomarańcz) upora się wiązka 534 nm. Laser Alma Harmony może być stosowany nawet w miejscach o wysokiej wrażliwości. Przed każdym zabiegiem skóra jest znieczulana przy pomocy specjalnego kremu. Komfort jest o wiele większy, a ból znacznie mniejszy. Skuteczne usunięcie tatuażu wymaga przeprowadzenia całej serii zabiegów, najczęściej od 6 do 10 (zależy od skóry oraz intensywności pigmentów) co 6-8 tygodni. Przez ten czas organizm stopniowo wchłania rozbite cząsteczki barwnika, co przekłada się z kolei na rozjaśnianie tatuażu.Jest to metoda bezpieczna i mało inwazyjna, nie pozostawia na skórze żadnych blizn.

Pozbądź się tatuażu – wybierz najskuteczniejszą  metodę

 

Decydując się na usunięcie tatuażu, należy przede wszystkim mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo, a także to czy zabieg będzie skuteczny. Warto więc zorientować się, które dostępne na rynku metody, sprawdzają się najlepiej. Poza omówionym Alma Harmony XL PRO, na pewno warto przemyśleć usunięcie tatuaży przy pomocy lasera pikosekundowego: Picosure. Na czym to polega? Technologia zastosowana w laserze pikosekundowym pozwala na jeszcze krótszy czas wysyłania impulsu (trwa on tzw. pikosekundę). Dokładnie 100 razy szybciej od nanosekundy (stosowane w laserach typu Qswitch). Im szybszy impuls, tym większa energia wyzwala się podczas jego wyzwalania, co oznacza jeszcze silniejsze rozbijanie cząsteczek barwnika.

Kontakt lasera ze skórą jest na tyle krótki, że nie powoduje jej przegrzania. Laser pikosekundowy bez problemu poradzi sobie z każdym pigmentem, a do całkowitego tatuażu wystarcza najczęściej od 3 do 6 zabiegów wykonywanych co ok. 6 tygodni. Po usunięciu tatuażu, na skórze pozostaje jedynie odrobinę jaśniejsza plama, która jednak po jakimś czasie stapia się z naturalnym pigmentem skóry. Warto jednak niejednokrotnie najpierw wykonać zabieg Qswitch. Laser Pikosekundowy ze względu na swoją olbrzymią moc, może być dla wielu osób zbyt agresywny.

Następnym razem, zastanów się dwa razy

Która metoda usuwania tatuażu będzie najlepsze w Twoim przypadku? Najlepiej umówić się na konsultację do gabinetu wykonującego takie usługi na profesjonalnym, najwyższej klasy sprzęcie. W Krakowie i Warszawie można skutecznie usunąć tatuaż w J’adore Instytute. Pracujący tam specjaliści, fachowo doradzą odpowiednią metodę. Należy oczywiście pamiętać, że tego typu zabiegów nie wolno przeprowadzać w ciąży oraz podczas laktacji, jak też należy poinformować osobę przeprowadzającą dany zabieg o swoim stanie zdrowia oraz wszelkich dolegliwościach. A jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, nie ma sensu odkładać tej decyzji w nieskończoność. Najlepiej pozbyć się niechcianej pamiątki szybko i następnym razem zastanowić się nad tatuażem co najmniej dwa razy.