Starzenie okolic oczu – jak spowolnić ten proces?

Według przysłowia oczy są “odbiciem duszy”. To jedno z najistotniejszych narzędzi w kontakcie z drugim człowiekiem, pierwszy element twarzy, na który zwracamy uwagę. Aby odpowiednio je podkreślić, nie wystarczy zadbać o brwi, rzęsy czy pomalowane powieki. Przede wszystkim powinniśmy szczególną uwagę poświęcić skórze, która je otacza.

Skóra okolic oczu ma tendencje do szybkiego starzenia się, z uwagi na to, że jest cienka i praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych. Każdego dnia narażamy ją także na wiele niekorzystnych dla niej czynników tj. promienie słoneczne, stała praca mięśni mimicznych czy używanie kosmetyków kolorowych. Z wiekiem tracimy jej cenny budulec – kolagen, co skutkuje opadaniem powiek i pogłębieniem tzw. “kurzych łapek”. Z uwagi na ścieńczenie się skóry bardziej widoczne stają się cienie pod oczami. Dodatkowymi powodami pogarszania się wyglądu okolicy oczu mogą być choroby, duża ilość stresu czy nadmierne zmęczenie. Starzenie okolic oczu ma różne źródła. Przyczyny są różne. Czasami jest to po prostu zaawansowany wiek, czasami błędna pielęgnacja i ekspozycja na słońce. Czasem po prostu  typ urody, fototyp czy geny. Na szczęście istnieje wiele sposobów, które są w stanie tę urodę zdecydowanie poprawić!

Starzenie okolic oczu

Kwas hialuronowy 

O jego zbawiennym działaniu na skórę można się rozpisywać w nieskończoność. To główny składnik wykorzystywany podczas wykonywania zabiegu Redenisty, mającego na celu zredukować cienie pod oczami, rozświetlić i wygładzić “dolinę łez” oraz nawilżyć i zregenerować skórę. Zawartość dodatkowych składników tj. antyoksydanty powoduje spowolnienie starzenia się tkanek, a aminokwasy są odpowiedzialne za zwiększanie namnażania nowych włókien kolagenu i elastyny.

Mezoterapia igłowa 

Jeśli zmagamy się z sińcami i obrzękami propozycją na rozwiązanie tego problemu, jest niezastąpiona w działaniu mezoterapia igłowa. Dla długotrwałego i zadowalającego efektu istotne jest, aby wykonywać ją regularnie i bazując na odpowiednio dobranych produktach. Poza tym, że pozwoli pozbyć się wyżej wymienionych niedoskonałości, dodatkowo odpowiednio nawilży, odmłodzi i zahamuje starzenie okolic oczu .

Starzenie okolic oczu

Karboksyterapia 

Istnieje również możliwość skorzystania z terapii dwutlenkiem węgla zwanej karboksyterapią. Polega ona na wypełnianiu CO2 przestrzeni tuż pod powierzchnią skóry, co ma wywołać reakcję organizmu i tym samym przyspieszyć przepływ krwi i zwiększyć czynniki wzrostu w celu dodatkowej produkcji tlenu. Dotleniona i wzbogacona o składniki odżywcze skóra ulega procesowi regeneracji przez co staje się jędrna, elastyczna i   napięta.

Laseroterapia 

Zmarszczki to problem dotyczący nas wszystkich, przed którym nikt nie ucieknie. Skuteczna w ich usuwaniu jest laseroterapia. W redukcji tych niedoskonałości świetnie sprawdzi się laser Palomar Energe, który zwalczy drobniejsze defekty i zniweluje widoczność kurzych łapek. Rozległe i głębokie zmarszczki też nie stanowią przeszkody, której nie da się pokonać. W takim przypadku najlepiej skorzystać z botoksu.

Starzenie okolic oczu

Plasma IQ

Sposobem na starzenie okolic oczu i odmłodzenie skóry wokół oczu są również zabiegi wykorzystujące technologię plazmy. Ich działanie uznaje się za tak efektywne, że aż porównywalne do operacji plastycznych. Zdecydowanie przyniosą one wspaniałe skutki w walce z opadającymi powiekami i kurzymi łapkami. Polegają na wykorzystaniu powstałej w wyniku wysokiej temperatury plazmie, która sprawia, że skóra pod jej dotykiem, natychmiast odparowuje. Warto wspomnieć, że zabieg ten nie narusza głębszych warstw skóry i nie wpływa na znajdujące się blisko tkanki.

Po przeczytaniu tego tekstu kłopoty ze starzeniem się skóry wokół oczu nie powinny być już aż tak straszne. W końcu z każdym z nich można szybko się uporać, wystarczy zadbać o siebie i znaleźć nieco czasu na wizytę w salonie kosmetycznym J’adore Instytut w Warszawie lub Krakowie. Czy piękne i zadbane oczy mogą kłamać? Chyba nie!