Regularne stosowanie licznych płynów dezynfekujących i żeli antybakteryjnych, w połączeniu z częstym myciem rąk (na skutek, którego naskórek nie ma możliwości odpowiedniej regeneracji), sprawia, że skóra naszych dłoni ulega znacznemu wysuszeniu, odwodnieniu i podrażnieniu. Nie sprzyja także zimowe chłodne powietrze. Bowiem niskie temperatury wpływają równie negatywnie na ogólny stan naszych rąk. Dlatego w tym okresie, szczególnie warto skoncentrować się na odpowiedniej pielęgnacji. Sucha skóra dłoni może być powodem bólu oraz dyskomfortu. Istnieje wiele sposobów, które przyniosą ulgę Waszej skórze. Zanim zdecydujecie się na konkretny zabieg w gabinecie kosmetologicznym, możecie sami zacząć dbać o dłonie – w warunkach domowych i to na co dzień. Poniżej opisujemy kilka rekomendowanych przez nas metod.

Sucha skóra dłoni? Po pierwsze – kremy do rąk!

Pamiętajcie o ich regularnym stosowaniu, nawet kilka razy dziennie. Mają one zbawienne właściwości, jeśli chodzi o odpowiednie nawilżenie oraz natłuszczenie skóry. Obecnie na rynku dostępne są dziesiątki produktów. Przed zakupem warto zwracać uwagę na skład kosmetyku. Im wyżej dany składnik w opisie, tym go więcej w zawartości. Najlepiej, aby na jednej z pierwszych pozycji znalazł się, któryś z następujących składników: parafina, gliceryna lub aloes. Zabezpieczają one skórę przed utratą wody i mają właściwości łagodzące. Poza tym, upewnijcie się jeszcze czy nie ma akurat składnika, na który jesteście uczuleni. Jeśli już znajdziecie odpowiedni dla siebie produkt, to starajcie się go mieć zawsze przy sobie.

Po drugie – kremy z filtrem

Tak, znów krem. Wbrew powszechnej opinii, kremów z filtrem nie stosujemy tylko i wyłącznie latem, ale cały rok. Promieniowanie UV nie kończy się wraz z ostatnim dniem wakacji. Poza zabezpieczaniem skóry twarzy, pamiętajmy też o dłoniach właśnie. W tym celu możemy stosować ulubiony produkt z filtrem bądź kupić taki, który jest dedykowany specjalnie dla rąk, lecz nie jest to konieczne. Kremy z filtrem dodatkowo chronią naszą skórę przed jej przedwczesnym starzeniem.

sucha skóra dłoni

Po trzecie – peeling, enzymatyczny lub drobnoziarnisty, wystarczy raz w tygodniu. Ale! Ale nie stosujemy ich na skórze, która jest wysuszona i podrażniona. Robimy to dopiero, gdy odpowiednio się zregeneruje.

Po czwarte – rękawiczki, zwłaszcza w chłodne dni. Najlepsze będą bawełniane. Odpowiednio zabezpieczą skórę Twoich dłoni przed niskimi temperaturami. W skrajnych przypadkach zaleca się nawet spanie w rękawiczkach i uprzednio posmarowanie rąk grubą warstwą kremu nawilżającego.

Ponadto po każdym myciu rąk, należy je dokładnie wytrzeć, sucha skóra dłoni ma związek z wilgocią. W miarę możliwości unikajcie silnych detergentów i wybierajcie takie, które są jak najdelikatniejsze. Wasza skóra z pewnością odwdzięczy się Wam za to wszystko!

Jednak są przypadki, w których wszystkie powyższe kroki mogą okazać się niewystarczające lub po prostu nie będą przynosiły zadowalających efektów. Wówczas warto zdecydować się na wizytę w salonie kosmetologicznym. Oferta zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie jest naprawdę bogata!

sucha skóra dłoni

W naszych salonach do najczęściej wybieranych zabiegów przez klientki należą:

Zabieg parafinowy na dłonie z maską witaminową – jest to zabieg, który natychmiastowo wpływa na kondycję stanu skóry. Działa regenerująco, odżywczo i przede wszystkim nawilża suchą skórę. Cały zabieg trwa około 20-30 minut, a więc jest idealnym rozwiązaniem nawet dla kobiet, które żyją bardzo intensywnie i mają niewiele czasu dla siebie.

Zabieg ClearLift – jest to nieinwazyjny zabieg, przeprowadzany z pomocą lasera ClearLift. Określa się go jako delikatny lifting. Jest to jeden z niewielu tego typu zabiegów, który z powodzeniem stosowany jest również na dłoniach.

Zabieg rewitalizacji Hyalual – jedna z najnowocześniejszych metod w dziedzinie kosmetologii, która z założenia ma na celu regenerację skóry. Preparat ten uznawany jest w profilaktyce starzenia się skóry. Poza takimi partiami jak twarz, szyja, dekolt, stosowany jest również przy zabiegach na dłonie. Sprawia, że skóra staje się znacznie bardziej elastyczna.

Mezoterapia igłowa – czyli znów zabieg, który działa przeciwstarzeniowo i ujędrniająco. Warto go stosować już podczas (a nawet zanim), gdy zauważymy pierwsze oznaki starzenia się naszej skóry. Zabieg polega na przeprowadzeniu serii mikronakłuć za pośrednictwem cienkiej igły i strzykawki, w której znajduje się specjalna substancja aktywna. Prawidłowo wykonywana mezoterapia jest całkowicie bezbolesna, a jej efekty są widoczne od razu po zabiegu. Sucha skóra dłoni nie musi już sprawiać Ci dyskomfortu.

Dermapen (mezoterapia frakcyjna) – jest to zabieg takiego samego typu, jak opisywany powyżej. Przeprowadzany jest przy użyciu specjalnego urządzenia, a najlepsze efekty i tym samym, najbardziej trwałe są dostrzegalne po kilku seriach zabiegów.

Wszystkie wymienione zabiegi są przeprowadzane w naszych salonach J’adore Instytut w Warszawie oraz w Krakowie. Zachęcamy do umówienia się na wizytę w wybranym przez Państwa salonie. Nasza wyspecjalizowana kadra z przyjemnością doradzi w wyborze odpowiedniego zabiegu. Indywidualne podejście do klienta to nieodzowny element naszej pracy.

Dokonaj rezerwacji w naszym salonie w Warszawie. Zapraszamy!