Najskuteczniejsze zabiegi przeciwzmarszczkowe po trzydziestce

Niewątpliwie każda kobieta marzy, aby jak najdłużej zachować gładką, jędrną skórę bez zmarszczek. Niestety, stres, geny, a przede wszystkim fizjologiczne starzenie się skóry, powodują, że zmarszczki pojawiają się prędzej czy później i są nieuniknione. Rozpoczyna się ono już około 20 roku życia.  Wiele pań zadaje sobie w takiej sytuacji pytania: Czy da się zredukować zmarszczki? Czy możliwa jest poprawa owalu twarzy? Odpowiedź brzmi: tak. Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna pozwalają na redukcję i zniwelowanie nawet bardzo zaawansowanych procesów starzenia się skóry.

Zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe są najbardziej skutecznymi i zdecydowanie najlepszymi metodami usuwania zmarszczek. W naszym gabinecie możemy wykorzystać dwa rodzaje laserów: laser frakcyjny ablacyjny – iPixel oraz laser frakcyjny nieablacyjny – Emerge. W kwestii wyboru jednego z nich, skonsultuj się z kosmetologiem. Na podstawie stanu skóry będzie w stanie doradzić najlepszą opcję.

zabiegi po trzydziestce

Zabiegi nielaserowe

W sytuacji, gdy ze względu na różne przeciwwskazania nie jesteś w stanie poddać się zabiegom laserowym, kosmetologia oferuje dla Ciebie wachlarz innych metod walki ze zmarszczkami. Wśród nich można wyróżnić mezoterapię igłową i mikroigłową. To zabieg, który dzięki kontrolowanemu uszkadzaniu skóry, pobudza ją do regeneracji i odbudowy.

W razie braku możliwości lub przekonania do zabiegów mezoterapii, możemy wykonać serię delikatniejszych zabiegów (tzw, peelingów chemicznych), z wykorzystaniem procedur zabiegowych mediderma, które wykorzystują kwasy chemiczne. Szczególnie polecamy PQ AGE, PRX-T33 i RETISES CT. W razie zaawansowanych oznak starzenia się skóry, warto zdecydować się na tzw. łączenia zabiegowe, dzięki którym efekty terapii będą lepsze i niekiedy szybsze.

Medycyna estetyczna – zabiegi po trzydziestce. które warto znać.

Obok kosmetologii, medycyna estetyczna również oferuje liczne zabiegi skuteczne w walce ze zmarszczkami. Są to zazwyczaj bardziej inwazyjne, aczkolwiek bardziej skuteczne działania w kierunku odwrócenia efektów starzenia. Warto pomyśleć o tego typu zabiegach jeśli jesteśmy po trzydziestce. Są to np.:

BOTOX – toksyna botulinowa wykorzystywana w zabiegu to najbardziej naturalna toksyna wytwarzana przez pałeczki Clostridium botulinum. Zastrzyki z botoxu to jedna z najskuteczniejszych, a zarazem najtańszych metod zwalczania płytkich zmarszczek. Zabieg nie wymaga żadnego przygotowania, trwa ok. 30 minut, a po nim można bezpośrednio wrócić do codziennych obowiązków.

zabiegi po trzydziestce

Stymulatory tkankowe – co to jest?

NUCLEOFIL to zabieg polegający na głębokiej biostymulacji i odnowy skóry. Stosuje się go jako profilaktykę lub stricte zabieg „anti-aging”. Bazuje na naturalnych polinukleotydach – niewielkich fragmentach kwasów nukleinowych DNA i RNA, które są całkowicie kompatybilne z organizmem.

Efektem zabiegu jest pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny (co unosi skórę), usunięcie wolnych rodników, antyoksydacja oraz długotrwałe nawilżenie i ujędrnienie skóry. Zabieg trwa ok. 1,5 h, a po jego wykonaniu, przez 2-3 dni utrzymywać może się zaczerwienienie, tkliwość, swędzenie i delikatny obrzęk. Stymulatory tkankowe to zabiegi, które warto wykonać po trzydziestce.

PROFHILO – zabieg polegający na uzyskaniu efektu liftingu i odzyskaniu dawnego owalu twarzy. W jego wyniku skóra odzyskuje nawilżenie, elastyczność i napięcie. Profhilo to na ten moment jedyny na świecie preparat wykorzystujący stabilizowaną termicznie molekułę hybrydową, tzw. molekułę młodości. Zaaplikowany preparat uwalnia sie powoli i długotrwale działa na skórę.

Jego działanie porównywane jest do „miliona sprężynek”, przywracających kontur twarzy i utraconą jędrność. W praktyce polega na wstrzyknięciu preparatu tylko w 10 miejsc twarzy pacjenta.  Zmniejszając tym samym czas spędzony w gabinecie, oraz dyskomfort spowodowany nakłuwaniem. Efekty zabiegu pojawiają się po około kilku tygodniach.

A może coś innego?

Kwas hialuronowy – zabieg polega na wstrzykiwaniu, a tym samym uzupełnianiu utraconego przez skórę kwasu hialuronowego. Rezultatem jest poprawa wiązania wody w komórkach, co skutkuje poprawą objętości skóry. Zabieg trwa od 30 do 90 minut. Efekt widoczny jest od razu. Pacjent może od razu wrócić do codziennych obowiązków. Do 2 dni może utrzymać się delikatny obrzęk miejscowy. Końcowy efekt zauważyć można po 2 tygodniac.  w ciągu których pacjent powinien unikać sauny, solarium, oraz pić więcej wody niż zwykle.

zabiegi po trzydziestce

Oprócz zmarszczek, efektami starzenia się skóry i działania na nią warunków atmosferycznych są przebarwienia. Możemy usunąć je za pomocą zabiegów laserowych z wykorzystaniem platformy Alma Harmony i głowicy Dye-VL lub zabiegów medierma. Najskuteczniejsze zabiegi przeciwzmarszczkowe po trzydziestce to te, które łączą wszystkie te technologie. Im, oraz wszystkim powyższym poddać można się w naszych salonach w Warszawie i Krakowie – J’adore Instytut.

Umów się na konsultację w naszym salonie kosmetycznym w Warszawie lub Krakowie