Co wiesz o możliwościach medycyny estetycznej? Jest ona doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą w ekspresowym tempie poprawić swój wygląd. Nie są przekonane do zabiegów chirurgicznych, więc wolą skorzystać z bezpieczniejszych i mniej inwazyjnych metod.

Medycyna estetyczna daje wiele możliwości. Począwszy od redukcji zmarszczek mimicznych i głębokich bruzd, poprzez zmianę owalu twarzy, odmłodzenie spojrzenia, aż po poprawę kształtu ust, eliminację cellulitu i wzmocnienie witalności skóry. Który z zabiegów medycyny estetycznej zagwarantuje najszybsze otrzymanie powyższych efektów? Na czym dokładnie polega każdy z nich? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.

7 najbardziej pożądanych efektów medycyny estetycznej

1. Redukcja zmarszczek oraz korekta szyi i dekoltu

Jednym z najlepszych zabiegów redukujących zmarszczki i poprawiających jakość skóry szyi oraz dekoltu jest Sculptra, polegająca na wprowadzeniu pod skórę zawiesiny kwasu mlekowego. W efekcie następuje szybkie i długotrwałe pobudzenie skóry. Produkcja kolagenu i elastyny zostaje wzmożona, dzięki czemu uzyskujemy bardzo naturalny efekt odmłodzenia.

2. Uzyskanie bardziej młodzieńczego spojrzenia dzięki zabiegom medycyny estetycznej

Zmarszczki pod oczami, opuchliznę i nieestetyczne cienie można usunąć za pomocą kwasu hialuronowego lub Plasmy IQ. Kwas hialuronowy wprowadza się w formie iniekcji podskórnych. Efekt widoczny jest po pewnym czasie, gdy kwas zdąży związać wodę w komórkach i tym samym wypełnić zmarszczki. Natomiast Plasma IQ to nowoczesne, bezpieczne urządzenie, które wykorzystuje mikrowiązki plazmy i daje natychmiastowe efekty w postaci ujędrnienia, podniesienia i wypełnienia skóry.

medycyny estetycznej

3. Kompleksowa rewitalizacja skóry

Całościowa regeneracja skóry również jest możliwa. Wbrew pozorom nie trzeba od razu decydować się na lifting chirurgiczny. Doskonałą alternatywą dla tego inwazyjnego zabiegu jest bezpieczniejsza i nieinwazyjna mezoterapia igłowa. Zabieg polega na wprowadzeniu w skórę specjalnie opracowanych koktajli złożonych ze składników aktywnych, które walczą z konkretnymi problemami dermatologicznymi. Mezoterapia doskonale sprawdza się w kompleksowej regeneracji skóry. Najczęściej stosuje się ją na twarz, dekolt, szyję i zewnętrzną powierzchnię dłoni. Efekty mezoterapii igłowej są porównywalne do zabiegów chirurgicznych.

4. Pozbycie się bruzd nosowo-wargowych

Bruzdy na twarzy są wyjątkowo niepożądanym efektem starzenia się skóry. Nawet niewielkie bruzdy, zlokalizowane przede wszystkim w okolicy nosa i warg, potrafią dodać kilku dodatkowych lat. Na szczęście można je bardzo szybko wypełnić. Do tego celu najczęściej używa się kwasu hialuronowego, który zapewnia otrzymanie naturalnego efektu. Wprowadzany pod skórę kwas ma podobną budowę do tego, który naturalnie występuje w skórze.

5. Powiększenie i wymodelowanie ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest jednym z najefektywniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Piękne, duże i jędrne usta są synonimem seksapilu i tym elementem kobiecej urody, który dla mężczyzn nie jest obojętny. W dzisiejszych czasach ponętne usta można wymodelować w zasadzie w ciągu jednej godziny. Pierwsze widoczne efekty są zauważalne od razu, ale po około 2-3 tygodniach, gdy kwas hialuronowy zdąży się odpowiednio ułożyć w skórze, powstaje właściwy kształt ust. Powiększanie ust kwasem hialuronowym daje efekty, które nie utrzymują się do końca życia, a przez pewien czas. Osoby, które po raz pierwszy decydują się na powiększenie ust, powinny wybrać właśnie tę metodę. Dzięki niej będą w stanie sprawdzić m.in. jaki kształt warg im najbardziej odpowiada.

6. Eliminacja cellulitu

Wiele kobiet zastanawia się, jak zwalczyć cellulit. U większości z nich stosowanie kremów i maseczek nie przynosi oczekiwanych efektów. W takiej sytuacji warto sięgnąć po medycynę estetyczną. Doskonałą metodą jest karboksyterapia, bardzo szybko usuwająca tzw. skórkę pomarańczową.

7. Wzmocnienie witalności skóry, wytworzenie nowego kolagenu

Działanie kolagenu jest nieocenione. Skóra bogata w kolagen jest jędrna, doskonale nawilżona, gładka i młoda. Niestety, wraz z biegiem czasu ilość naturalnego kolagenu w skórze spada, dlatego trzeba go dostarczać z zewnątrz. Jednym z najefektywniejszych zabiegów dostarczających kolagen jest Regeneris – osocze bogatopłytkowe. Znany również pod nazwą „wampirzy lifting”. Jak przebiega taka odmładzająca terapia? Najpierw pobiera się osocze z krwi pacjenta, a następnie wstrzykuje się je w skórę twarzy. W ten sposób nie tylko pobudzamy skórę do naturalnej produkcji kolagenu, przyspieszamy proces regeneracji tkanek i tworzymy więcej naczyń krwionośnych, ale również otrzymujemy gwarancję, że wstrzykiwane osocze będzie doskonale tolerowane przez organizm. Efekt zabiegu jest spektakularny, a jednocześnie niezwykle naturalny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Umów się na wizytę poprzez nasz system online

medycyny estetycznej