Weź do ręki kalendarzyk lub skorzystaj z aplikacji

Umówienie się na zabieg depilacji woskiem nie jest problemem w naszym salonie urody. Jednak pamiętaj, że Twoje ciało musi być przygotowane na ten zabieg. Depilacja tuż przed krwawieniem miesiączkowym czy w jej trakcie może nie być najlepszym rozwiązaniem. Dodatkowe podrażnienie, mniejsza odporność na ból mogą sprawić, że będzie Ci trudniej przetrwać depilację, która w standardowych warunkach jest absolutnie do zniesienia. Podaruj sobie trochę komfortu i umów się na wizytę w najdogodniejszym terminie. Jesteśmy przecież dla Ciebie dostępni 6 dni w tygodniu, a Twoja wygoda i komfort to nasz priorytet!

Oceń długość włosków

Zabieg depilacji woskiem najlepiej przeprowadzić na włosach o długości min. 0,5 centymetra. Jeśli mamy krótsze włoski, to niektóre mogą zostać nieusunięte, a przecież chodzi nam o 100%-ową gładkość naszego ciała. Nie warto też przesadzać z długością włoska, ponieważ depilacja woskiem przy długości powyżej centymetra będzie bardziej bolesna. Daj sobie kilka dni wolności oraz odpoczynku od golarki czy depilatora i przyjdź na zabieg, gdy włoski będą odpowiedniej długości.

Zabieg depilacji woskiem – zadbaj o ciało przed

Pamiętaj, by Twoje ciało dobrze zareagowało na depilację woskiem w Instytucie Urody, musisz o nie zadbać przed udaniem się na zabieg. Nie należy narażać skóry na poparzenie czy choćby intensywne opalenie. Tuż przed depilacją warto powstrzymać się od niektórych kremów z kwasami owocowymi, a także nie poddawać się peelingom czy zabiegom kosmetycznym, które mogłyby podrażnić Twoją skórę. Odpuść sobie saunę i solarium. Przed przyjściem do specjalistki nie warto również dodatkowo nawilżać skóry, bo wosk nie zechce się przykleić do tłustej powłoki. Oczyść ciało z martwego naskórka, zadbaj o skórę i przyjdź do naszego Instytutu Urody!

Pozbądź się lub zakryj niedoskonałości

Twoje ciało przed depilacją powinno być nieskazitelne. Im mniej strupków, siniaków, zadrapań, tym łagodniej przejdziesz przez odrywanie wosku. Każdy kosmetolog przyzna, że tylko zdrowe ciało pozwoli na przyjemny i efektywny zabieg depilacji. Jeśli masz miejsca, w których są trwałe zmiany, np. pieprzyk, blizna etc. warto zabezpieczyć je przed woskiem, przyklejając malutki plasterek. W razie podrażnienia, może dojść do zaczerwienienia, które utrzyma się nawet kilka dni. Zaplanuj zabieg depilacji woskiem co najmniej na kilka dni przed ważną uroczystością, imprezą czy weselem, by ewentualne podrażnienia zdążyły zniknąć z Twojego ciała. Dzięki temu Twoja skóra w najważniejszych dla Ciebie chwilach będzie w pełni gładka i idealna.

Zwróć uwagę na bieliznę 🙂

Nie chodzi oczywiście o markę majtek czy ich krój. Najważniejszy jest materiał, z którego zostały wykonane. Przy depilacji miejsc intymnych zaleca się delikatną, bawełnianą bieliznę, która nie podrażni skóry i będzie przewiewna. Wpłynie to na Twój komfort po zabiegu. Przygotowując się do wizyty w Instytucie, załóż ubrania, w których poczujesz się dobrze i wygodnie. Pożegnaj stres czy dodatkowy dyskomfort. To ma być Twój dzień i Twój zabieg, po którym na długo będziesz miała spokój z odrastającymi włoskami.

 

zabieg depilacia woskiem jak się przygotować do zabiegu

Rezerwacja 24/7? Skorzystaj z najnowszego formularza