Wybierz miasto:

Osocze bogatopłytkowe – zabieg, który Cię zachwyci

Osocze bogatopłytkowe – zabieg, który Cię zachwyci

Wampirzy lifting, bo tak potocznie nazywany jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, jest hitem ostatnich lat. Korzystają z niego kobiety takie jak Ty, ale i gwiazdy telewizji, świata polityki czy muzyki. Gwarantuje rewelacyjne efekty i szybką regenerację skóry. Gdy raz z niego skorzystasz, uzależnisz się!

Choć z pozoru, wampirzy lifting wydaje się bolesnym i trudnym zabiegiem, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Osocze bogatopłytkowe, które pozyskiwane jest z krwi samej pacjentki jest w 100% bezpieczne i potrafi zdziałać cuda. Zabieg silnie regeneruje, wypełniając zmarszczki i gwarantując naturalny efekt. Jest to świetna alternatywa dla botoksu czy innych bardziej ingerujących zabiegów.

wampirzy lifting

osocze bogatoplytkowe

Czym tak właściwie jest osocze bogatopłytkowe i dlaczego jest tak korzystne dla naszej skóry?

Dr Lidia Majewska, która wykonuje w J’adore Instytut zabiegi z zakresu osocza bogatopłytkowego tłumaczy, że jest to niechirurgiczna metoda redukcji zmarszczek i odmładzania skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny bez ryzyka alergii czy komplikacji. Jak wiadomo, wszystko co pochodzi od natury jest.. najlepsze!

Osocze bogatopłytkowe jest pozyskiwane z krwi pacjentki. Po pobraniu próbki krwi, dr Majewska umieszcza je w specjalnej wirówce, która oddziela osoczę, które bogate jest w czynniki wzrostu – tak zwane peptydy. Są one eliksirem młodości, ponieważ naturalnie, ale i skutecznie pobudzają komórki do regeneracji, odnowy i podziałów, aby tkanki skóry zaczęły się samoistnie naprawiać.

 

Czy wampirzy lifting boli? Jak przebiega cały zabieg?

Powstało błędne przekonanie, że zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego musi być bolesne. Jest zupełnie inaczej – faktem jest, że odczuwa się pobranie krwi, jak w typowym laboratorium, a następnie wprowadzanie koktajlu rewitalizującego w głąb skóry. Jak mocno będziemy to odczuwać zależy od dwóch czynników – progu bólu oraz partii ciała, na które stosujemy wampirzy lifting.

Przed każdym zabiegiem Dr Majewska wykonuje dokładny wywiad z pacjentami, aby mieć pewność, że nie powstają żadne przeciwwskazania do jego wykonania. Do takich należą m.in. ciąża, okres laktacyjny, choroby nowotworowe czy krwi, a także przyjmowanie na stałe antykoagulantów. Następnie przechodzi się do działania. Początkowo pobierana jest krew – jedna próbka (do 8 ml), która zostaje umieszczona w wirówce. Amorficzny żel, który się w niej znajduje pozwala na oddzielenie się osocza bogatopłytkowego od czerwonych krwinek.

Gdy preparat jest już gotowy, rozpoczyna się wstrzykiwanie go w wybrane partie ciała – skóra twarzy, szyja, ręce, kolana. Komórki macierzyste zaczynają się rozmnażać, regenerować i rewitalizować skórę. Widocznie można ją odmłodzić i głęboko nawilżyć. Cały proces trwa około 60 minut.wampirzy lifting

 

Na jakie partie ciała można stosować osocze bogatopłytkowe

Choć najczęściej zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest stosowany na skórę twarzy oraz szyję, to dr Lidia Majewska poleca go stosować również w innych miejscach, w których widać upływający czas. Jako, że zabieg ma na celu zniwelowaniu zmarszczek, świetnie sprawdzi się na te, które powstały po uśmiechaniu się – mimiczne. Czoło, kąciki oczu, wokół ust. To jednak nie koniec – poleca się także na szyję, dekolt czy nawet dłonie!

Nowością w wykorzystaniu wampirzego liftingu jest hamowanie procesu łysienia! Mogą go stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni – tutaj nie ma żadnego ograniczenia. Po wykonaniu serii zabiegów, włosy zaczynają odrastać i można zauważyć ich zagęszczenie.

wampirzy lifting

Wystarczy jeden zabieg czy niezbędna będzie seria?

Jak wspominaliśmy, pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym zastosowaniu osocza bogatopłytkowego. Jednakże najkorzystniej jest zapisać się na serię, która będzie rozłożona w czasie. Wówczas osiągnie się rewelacyjne efekty, ale i spowolni się naturalny proces starzenia się skóry. Dr Majewska zawsze indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta, układając mu spersonalizowany plan odnowy biologicznej, za pomocą jego własnej krwi.

Wróć do listy
Powrót