Wybierz miasto:

Depilacja – sprawdzone sposoby na niechciane owłosienie – co wybrać?

Depilacja – sprawdzone sposoby na niechciane owłosienie – co wybrać?

Są różne sposoby na pozbywanie się niechcianego owłosienia. Jednak każda z metod ma swoje wady i zalety, dlatego warto przetestować wszystkie, by znaleźć idealny środek na swój problem. Choć w J’adore Instytut najczęściej umawiamy nasze klientki na depilację laserową, to dużą popularnością cieszą się też inne, skuteczne i bezpieczne metody. Poznaj je bliżej!

W depilacji najważniejszy jest tak naprawdę efekt końcowy. Ważne jest, aby nogi były gładkie, pozbawione brzydkich i nieestetycznych zaczerwień. Depilacja pomaga usunąć stany zapalne i co chyba najistotniejsze – aby ten stan utrzymywał się jak najdłużej! Przecież nie chcemy co chwilę upewniać się, czy to ten czas, aby ponownie walczyć z owłosieniem to tu, to tam..

Depilacja woskiem – co warto o niej wiedzieć

depilacja

Wydawać by się mogło, że do depilacji woskiem nie trzeba się przygotowywać, a to błąd! Niestety, ale zdarzyło się w naszej historii, że nie byliśmy w stanie przeprowadzić tego zabiegu ze względu na.. zbyt krótkie włosy na ciele. Nie jest to nic dziwnego.

Aby wosk idealnie skleił włosy na ciele oraz papierek do depilacji, trzeba mieć od 0,5 – 1 cm włos. Pamiętajmy, że włosy nie powinny być również za długie. To gwarantuje nam, że cały zabieg będzie przebiegać płynnie, nie trzeba będzie poprawiać daną partię, a całość minie szybko i praktycznie bez bólu. Zalecamy również, aby przestrzegać odstępów między kolejnymi spotkaniami z woskiem. Minimalny okres wynosi 3 tygodnie, choć powinno się go bez problemu osiągnąć. Zwykle właśnie po takim czasie, włosy zaczynają odrastać i coraz gęściej pojawiać się na powierzchni ciała.

Depilacja woskiem jest możliwa cały rok i na każdej partii ciała – nogi, pachy, okolice bikini, twarz. Zaraz po usuwaniu niechcianego owłosienia, należy przez chociaż kilka dni unikać mocnego słońca. Powinno się stosować zalecenia kosmetologa w pielęgnacji tych partii ciała, nad którymi pracowaliście. Między innymi peelingi, które pozwalają unikać wrastających się włosów.

Trwała kuracja na pozbycie się zbędnego owłosienia

depilacja

Zdecydowanie trwalszą metodą jest skorzystanie z lasera w celu pozbycia się zbędnego owłosienia. Choć cały proces trwa – nawet do kilku miesięcy, to efekt końcowy jest warty takiego „poświęcenia”. Przede wszystkim należy rozpocząć od tego, na czym właściwie polega taka metoda depilacji.

Światło lasera ma na celu uszkodzenie korzenia włosa, aby rozpadł się i nie był w stanie ponownie się zregenerować i wyrosnąć na nowo. Aby to osiągnąć, niezbędne będą serie (6-8), a także w późniejszym czasie – zabiegi przypominające. Te ostatnie mają na celu zredukowanie tych włosów. Część włosów mogła być do tej pory „uśpiona” i kosmetolog nie był w stanie ich zauważyć. A tym samym skierować w ich stronę wiązkę lasera. Między każdą serią należy odczekać od 4 do 6 tygodni, aby włosy, które nie zostały dostatecznie uszkodzone, miały szansę pojawić się na powierzchni skóry, by ponownie nad nimi popracować.

Czy depilacja laserowa może być przeprowadzona na każdej osobie?

Z depilacji laserowej powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz podczas karmienia piersią.

Także osoby, które borykają się z poważnymi chorobami skórnymi. Osoby przyjmującymi na stałe preparaty z retinoidami czy leki światłoczułe, nie powinny korzystać z zabiegu od zakończenia kuracji. W przypadku retinoidów zaleca się półroczny okres, natomiast leki światłoczułe – tydzień / dwa.

Czy laser zadziała na każdy typ włosów?

Depilacja laserowa obecnie pozwala na usuwanie nawet cienkich i jasnych włosów. Do tej pory było to wręcz niemożliwe, jednakże najwyższej klasy laser Soprano Ice, który stosowany jest w J’adore Instytut pozwala na redukowanie nawet najjaśniejszego owłosienia. Zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Często zabieg usuwania włosów laserem było kojarzone z bólem, delikatnym, acz można było odczuć dyskomfort. Laser Soprano Ice ma nasadkę chłodzącą, która zwiększa komfort podczas zabiegu, ale też niweluje ryzyko poparzenia skóry do.. zera!

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Medycyna estetyczna

Masaże dla kobiet i mężczyzn

Czy depilacja laserem jest dozwolona o każdej porze roku?

Jak depilacja woskiem możliwa jest przez cały rok, to metodę laserem idealnie rozpocząć właśnie w okresie jesiennym. Skóra nie jest narażona na promienie słoneczne, które nie są wskazane podczas zabiegów (należy też zrezygnować z solarium). Biorąc pod uwagę, że całość będzie trwać około 6 serii, które odbywać się będą co 4-6 tygodni, to akurat przed okresem wakacyjnym powinniśmy zakończyć kurację usuwania zbędnego owłosienia!

Wróć do listy
Powrót