Wygląd naszej cery jest uzależniony od wielu czynników. Przesuszony, zrogowaciały naskórek oraz towarzyszące mu stany zapalne i trądzik, szczególnie pogarszają jej stan. Co w takim razie zrobić, gdy skóra naszej twarzy jest ziemista, szara, miejscami przebarwiona i posiadająca wiele wyprysków oraz zaskórników? Recepta jest prosta: mikrodermabrazja diamentowa.

Mikrodermabrazja diamentowa – co to właściwie jest?

Mikrodermabrazja diamentowa to profesjonalny zabieg polegający na złuszczaniu naskórka przy pomocy specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę z diamentowymi końcówkami. Należy do jednych z najbardziej skutecznych zabiegów, mających na celu złuszczenie zrogowaciałego naskórka, wygładzenie cery, odblokowanie porów, usunięcie nagromadzonych zanieczyszczeń, likwidację przebarwień i nadmiernego przesuszenia. Co ważne, mikrodermabrazja jest bezbolesna i przynosi szybkie efekty.

Jak przebiega zabieg?

W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych zazwyczaj nie wykonuje się samodzielnej mikrodermabrazji, ponieważ najlepsze efekty możemy uzyskać wtedy, gdy połączymy ją np. z manualnym oczyszczaniem skóry, maskami algowymi, terapiami nawilżającymi. Warto jednak wiedzieć, że to właśnie mikrodermabrazja jest najefektywniejszym i głównym zabiegiem.

W przypadku skóry trądzikowej i mocno zanieczyszczonej, najczęściej zaleca się wykonanie podczas jednej wizyty: mikrodermabrazji, punktowego manualnego oczyszczenia skóry, maski algowej (np. zielonej, przeznaczonej do skóry trądzikowej). Tak rozbudowany zabieg działa na cerę kompleksowo, ponieważ oczyszcza naskórek, usuwa zbędną zrogowaciałą tkankę, dezynfekuje i uspokaja cerę.

Przed zabiegiem mikrodermabrazji można dodatkowo zastosować wapozon. O konieczności wykonania tej czynności decyduje specjalista kosmetolog, po przeprowadzeniu dokładnej analizy stanu skóry.

W przypadku cery przesuszonej lub dojrzałej, zazwyczaj rezygnuje się z wykonania oczyszczania manualnego. Maskę nakładaną na zakończenie zabiegu można wtedy zastąpić innym rodzajem alg, o właściwościach odpowiadających potrzebom skóry. Czasami warto zdecydować się na wykonanie dodatkowej pielęgnacji nawilżającej, przy pomocy profesjonalnych preparatów, jak: serum nawilżające, maska, płaty kolagenowe itp.

Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zabiegu kosmetycznego, specjalista najpierw wykonuje dokładny demakijaż, po czym oczyszcza i tonizuje skórę. Następnie może użyć wapozonu, który dodatkowo rozpulchni naskórek. Dopiero po wykonaniu tych czynności zaczyna się właściwy zabieg, czyli mikrodermabrazja.

Urządzenie do mikrodermabrazji ustawia się na określone parametry. Następnie przykłada się głowicę do naskórka i ruchem manualnym wykonuje zabieg złuszczania. Kierunek prowadzenia głowicy, a także kolejność złuszczania konkretnych partii cery są bardzo istotne.

Mikrodermabrazja – jak często należy przeprowadzać zabieg?

Przywrócenie dobrej kondycji skóry, usunięcie zrogowaciałego naskórka z zanieczyszczeniami, wyleczenie trądziku, pobudzenie skóry do produkcji nowych komórek, zwiększenie ilości kolagenu i elastyny, to tylko kilka efektów, jakie daje profesjonalna mikrodermabrazja. Pytanie brzmi: ile zabiegów trzeba wykonać, by uzyskać zadowalającą poprawę?

Wszystko zależy od stanu cery i potrzeb danej skóry. Pierwsze widoczne efekty otrzymujemy już po jednym zabiegu. Doskonałego odbudowania stanu naskórka możemy spodziewać się po wykonaniu mniej więcej 4-5 zabiegów.

Ich częstotliwość również ustala się indywidualnie. Jest ona zależna od tego, czy razem z mikrodermabrazją stosujemy też inną terapię, np. peelingi chemiczne.

mikrodermabrazja diamentowa

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Mikrodermabrazję diamentową można stosować w przypadku prawie wszystkich typów skóry, z wyłączeniem bardzo wrażliwej i skłonnej do teleangiektazji (tj. pękania naczynek). Nie wykonuje się jej również wtedy, gdy cera jest zakażona grzybicznie, wirusowo i bakteryjnie, a także posiada otwarte rany.

Ogólnie, przyjmuje się, że u osób walczących z trądzikiem zapalnym w stanie aktywnym, czyli z występującymi zmianami ropnymi, zabiegu się nie wykonuje. Jednak, jeśli owych zmian jest niewiele i kosmetolog ma możliwość ominięcia ich, to zazwyczaj kwalifikacja do zabiegu będzie pomyślna.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej zalecany jest wszystkim osobom, które potrzebują odświeżyć i zregenerować swoją cerę. Bez względu na to, czy jest ona ziemista, przebarwiona, wysuszona, czy posiada drobne zmarszczki. W tych wszystkich przypadkach mikrodermabrazja będzie skuteczna, ponieważ doprowadza nie tylko do złuszczenia martwego naskórka, ale przede wszystkim do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny, wzmożenia powstawania nowych, zdrowych komórek. Dodatkowym efektem zabiegu jest silne oczyszczenie i dotlenienie skóry, a tym samym przywrócenie twarzy świeżości i promiennego wyglądu.

Często w sieci pojawiają się pytania: czy mikrodermabrazja jest zalecana w ciąży? Owszem, należy do zabiegów bezpiecznych i bezbolesnych, możliwych do wykonania również w ciąży i podczas karmienia piersią.

Mikrodermabrazja a solarium

Każdy, bardziej zaawansowany zabieg kosmetyczny wykonywany na skórze twarzy powinien być przeciwskazaniem do korzystania z solarium. Zaleca się, aby przez dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po mikrodermabrazji, nie korzystać z solarium. Podrażniona i świeżo opalona skóra mogłaby niekorzystnie zareagować na zabieg, dlatego należy tego unikać.

Mikrodermabrazja – efekty

Mikrodermabrazja daje bardzo dobre efekty pielęgnacyjne i lecznicze. Doskonale walczy zarówno z przebarwieniami i trądzikiem, zmniejsza widoczność blizn i rozstępów, usuwa drobne zmarszczki oraz odmładza skórę. Najlepsze rezultaty otrzymujemy wtedy, gdy łączymy ją z innymi zabiegami, jak peelingi chemiczne, oczyszczanie manualne, terapie nawilżające i odżywcze. W związku z powyższym, rewelacyjnych efektów możesz się spodziewać, jeśli zabieg wykonuje profesjonalista, który potrafi ustalić skuteczne, indywidualne postępowanie w każdym przypadku.

Jak pielęgnować ciało i skórę po zabiegu?

Bezpieczeństwo zabiegu mikrodermabrazji przekłada się również na to, że skóra poddana działaniu urządzenia, nie wymaga szczególnego traktowania. Przez pierwszą godzinę czy dwie może być lekko zaczerwieniona i wrażliwa. Jedyne, czego należy unikać to wystawianie skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub opalanie się w solarium.

Mikrodermabrazja diamentowa łączy w sobie dobroczynne właściwości kryształków naturalnego diamentu i funkcji Vacuum. Jest niezwykle popularna, ze względu na doskonałe efekty kosmetyczne.

Podsumowując, mikrodermabrazja diamentowa jest bardzo efektywnym zabiegiem, który przynosi szybkie i widoczne rezultaty. Jednak jak każda profesjonalna terapia kosmetyczna, musi być wykonywana dobrym sprzętem i przez wykwalifikowanego kosmetologa. Odpowiednia wiedza z zakresu budowy i funkcji skóry, doświadczenie w wykonywaniu zabiegu, znajomość sprzętu, a także umiejętność komponowania zestawu zabiegów kosmetycznych tak, by otrzymać jak najlepsze efekty na danej skórze, jest czymś bezcennym, czym mogą pochwalić się tylko najlepsze gabinety.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Cennik i wskazania do zabiegu

5 ARGUMENTÓW ZA LASEROTERAPIĄ. POZNAJ JEJ IMPONUJĄCE EFEKTY!

mikrodermabrazja-diamentowa-krakow

Umów się na wizytę w naszym salonie medycyny estetycznej i kosmetologii w Krakowie