Kobiety na całym świecie stosują różne sposoby, aby uzyskać gładką, delikatną i elastyczną skórę. Sięgają po specjalne kremy, a czasem nawet myślą o skorzystaniu z usług chirurga plastyka. Dobra wiadomość jest taka, że można uniknąć skalpela, a jednocześnie osiągnąć pożądany efekt. W tym wpisie przedstawiamy jedną z najskuteczniejszych metod – ultradźwięki.

W kosmetyce i medycynie estetycznej bardzo często korzysta się z właściwości ultradźwięków. Jednak zanim omówimy korzyści jakie przynoszą, warto zastanowić się, czym one właściwie są.

Ultradźwięki to drgania mechaniczne o takiej częstotliwości, która nie jest słyszalna dla naszego ucha. Mogą być produkowane przez specjalne urządzenia, ale występują też w środowisku naturalnym.

Ultradźwięki w kosmetyce wykorzystywane są głównie w celu odświeżenia, pobudzenia i odmłodzenia skóry. Skuteczność ich działania jest bardzo wysoka. Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo stosowania ultradźwięków. Brak jakichkolwiek powikłań, a także uniknięcie uczucia dyskomfortu czy bólu podczas zabiegu to ich główne zalety, które przekonują kobiety do wybrania właśnie tej metody pielęgnacyjnej.

Jak przebiega zabieg?

Po dokładnym oczyszczeniu naskórka następuje wykonanie właściwego działania. Skóra zostaje zwilżona wodą, a następnie przykłada się do niej metalową końcówkę urządzenia, wyglądającą jak szpatułka. Wystarczy przejechać nią po naskórku, by doprowadzić do powstania wibracji, które zmiękczają naskórek, rozszerzają pory i rozbijają martwą warstwę rogową, a także usuwają wszelkie zanieczyszczenia i uboczne produkty metaboliczne. Cera odzyskuje promienny wygląd, jest doskonale nawilżona, gładka, odżywiona i elastyczna.

Ultradźwięki oddziałują nie tylko na warstwę rogową skóry, ale również na głębsze warstwy naskórka, pobudzając fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. W rezultacie otrzymujemy efekt silnego liftingu skóry.

Do wykonania zabiegu potrzebne jest nowoczesne urządzenie, emitujące ultradźwięki. Działanie drgań o częstotliwości ultradźwiękowej na skórę nie byłoby możliwe, gdyby nie specjalna szpatułka, która przyłożona do skóry wysyła wibracje, poprawiające metabolizm komórkowy i cyrkulację krwi. Dzięki temu dochodzi do kompleksowej odbudowy skóry.

Fale ultradźwiękowe – właściwości zabiegu

Podczas kontaktu szpatułki ze skórą dochodzi do powstania fal ultradźwiękowych, które działają nie tylko na sam naskórek, ale również na wszystkie cząsteczki, z którymi mają kontakt. W ten sposób zarówno zrogowaciała skóra, jak i zanieczyszczenia, łój i zaskórniki, zostają „wybijane” na zewnątrz. W związku z tym do głównych kosmetycznych właściwości fal ultradźwiękowych zaliczamy:

– Oczyszczenie porów skóry

– Przyspieszenie procesów wymiany jonów

– Dotlenienie naskórka

– Pobudzenie krążenia

– Zwiększenie możliwości wchłaniania składników aktywnych z kremów i innych specjalnych preparatów stosowanych włącznie z ultradźwiękami

– Zmniejszenie poziomu melaniny – usuwanie przebarwień

– Stymulacja odnowy komórkowej

ultradźwięki

Jak często należy stosować ultradźwięki?

Wpływ ultradźwięków na zdrowie skóry jest bardzo korzystny. Nie ma przeciwskazań do częstego wykonywania zabiegu. Zazwyczaj wystarcza stosowanie go raz w miesiącu.

Ultradźwięki można także stosować razem ze specjalnym serum lub innymi aktywnymi preparatami o konsystencji żelowej, które są przeznaczone właśnie do tego zabiegu. Wtedy częstotliwość wizyt w gabinecie kosmetycznym należy dostosować zarówno do właściwości preparatu, potrzeb skóry, jak i efektu, który zamierzamy osiągnąć.

Używanie preparatów odżywczych z ultradźwiękami jest bardzo zalecane, ponieważ właściwości fal wpływają na poprawę procesu przenikania substancji aktywnych do skóry, więc w efekcie nasza cera jest w stanie skorzystać z nich w niemal stu procentach.

Ultradźwięki – zastosowanie na ciało

Większość pań kojarzy ultradźwięki z kosmetyką twarzy, nie wiedząc o tym, że można je wykorzystać również w wielu terapiach stosowanych na ciało. Ultradźwięki bardzo dobrze wpływają na cellulit i rozstępy. Doskonale wygładzają skórę, działają jak terapia oczyszczająca, odżywiają i nawilżają całe ciało. Sylwetka wygląda zdecydowanie lepiej, ponieważ skóra jest znów elastyczna i jędrna.

Ultradźwięki – wskazania do zabiegu:

– Zanieczyszczona cera

– Cellulit

– Rozstępy i zmarszczki

– Brak jędrności skóry

– Przebarwienia (szczególnie potrądzikowe i posłoneczne)

Przeciwwskazania do zabiegu

Stosowanie ultradźwięków na twarz i ciało jest skuteczne i bezpieczne, ale nie w każdym przypadku można zdecydować się na wykonanie zabiegu. Jeżeli nie jesteś pewna, czy w Twoim wypadku można zastosować terapię ultradźwiękami, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Na pewno nie jest to terapia dla osób posiadających rozrusznik serca lub inne implanty elektroniczne, walczących z nowotworem, zmagających się z ostrym procesem zapalnym, cierpiących na zaburzenia rytmu serca. Również niewydolność krążenia i zakrzepowe zapalenie żył jest ważnym przeciwwskazaniem. Nie zaleca się również stosowania w przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią. Warto połączyć zabieg ultradźwięków z innymi technologiami np. peelingami medycznymi, mikrodermabrazją, peelingiem kawitacyjnym czy oczyszczaniem twarzy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

Pakiet odnowa twarzy

ultradźwięki

Umów się na wizytę w naszym salonie medycyny estetycznej i kosmetologii w Krakowie