Stresujący tryb życia i ciągły pośpiech to dzisiaj codzienność. To dlatego coraz więcej osób leczy się z powodu nerwicy, a nawet depresji. Większość osób boryka się też z przewlekłymi bólami głowy, które nierzadko uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Jak zwalczyć napięcie, złagodzić nerwy, zlikwidować ból głowy? Farmakoterapia to niejedyne rozwiązanie. Warto stawiać na naturalne rozwiązania, a jednym z takich jest masaż. Poznaj najlepsze techniki masażu relaksacyjnego, które uspokajają ciało i duszę już od tysiącleci. Zdecyduj się na terapię masażami i odzyskaj pełny spokój. 

Masaż jako naturalna terapia 

Czy wiesz, że masaż to jedna z najstarszych metod leczniczych? Tego rodzaju terapia pochodzi z Indii i Chin, gdzie początkowo stosowana była jako element religijnych rytuałów. Dopiero po jakimś czasie odkryto lecznicze, a potem relaksacyjne właściwości masażu. Dzisiaj to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, który korzystnie działa nie tylko na ciało, ale również duszę. Techniki masażu są rozmaite i można nimi niwelować szereg dysfunkcji. Masaż sprawdza się w ramach profilaktyki przeciwbólowej, ale nie tylko mięśni, stawów czy napięcia całego ciała. Odpowiedni rodzaj wpłynie też dobroczynnie na zwalczenie bólu głowy, złego samopoczucia, stanów depresyjnych, przewlekłego stresu bądź apatii. 

massage techniques, techniki masażu

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Aby jednak całkowicie zwalczyć daną dolegliwość, należy wykonać całą serię. Gabinet masażu to miejsca, w których na takie zabiegi warto się zapisywać. To w nich pracują doświadczeni profesjonaliści, którzy dobiorą odpowiednią technikę masażu, biorąc pod uwagę schorzenie, które trzeba zwalczyć, ale też ogólny stan zdrowia czy też partię ciała. Warto wziąć pod uwagę, że chociaż w najpopularniejszej formie wykonuje się masaż pleców, to tak naprawdę takiej formie pielęgnacji ciała i duszy oraz ich leczenia mogą podlegać różne partie ciała, w tym głowa, dłonie, stopy bądź kończyny dolne. 

 Techniki masażu relaksacyjnego 

 Czy wiesz, że z dobrodziejstw masażu relaksacyjnego można korzystać nawet codziennie? To technika, która ma przede wszystkim działanie lecznicze na duszę oraz na ciało, bezwzględnie odpręża i rozluźnia. 

Techniki masażu, który ma działać relaksująco, są rozmaite. Wykorzystuje się w tym przypadku delikatny dotyk, ale też ugniatanie skóry, wałkowanie, głaskanie, nacieranie. Ruchy są zazwyczaj spokojne i powolne, taki masaż z całą pewnością nie sprawia bólu ani żadnego dyskomfortu. Jest wręcz odwrotnie, a gabinet masażu może stać się doskonałą strefą odpoczynku i ukojenia, tak fizycznego, jak i psychicznego. 

Co ważne, chociaż masaż relaksacyjny jest niezwykle delikatny, to musi go wykonywać specjalista. Nawet tak łagodny zabieg może przyczynić się do powstania urazu czy kontuzji, jeśli tylko przeprowadzony będzie przez osobę niedoświadczoną. 

massage techniques, techniki masażu

 Masaż z wykorzystaniem olejków eterycznych 

Masaż będzie jeszcze lepiej wpływał na relaks i rozluźnienie, jeśli zostanie wykonany z zastosowaniem olejków eterycznych. Te można rozprowadzić w gabinecie masażu w ramach aromaterapii albo zastosować je jako bazę preparatu, który masażem zostaje wcierany w skórę. Odpowiedni dobór naturalnych olejków może dodatkowo wpływać na nasz nastrój i odprężenie, ale też niwelować różnego typu dolegliwości. 

Olejek geraniowy doskonale zwalcza stany depresyjne, przewlekłe napięcie, stres, zmęczenie. Pobudza do działania, daje energię. Co więcej, wykorzystany w ramach masażu wesprze też organizm do szybszego procesu spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. Jest idealny w ramach masażu modelującego sylwetkę. 

Olejek eukaliptusowy złagodzi za to bóle mięśni i stawów, zregeneruje skórę i będzie działać przeciwzapalnie. Jego orzeźwiający zapach doda energii i zniweluje senność. 

Olejek lawendowy uspokoi i złagodzi stres. Do tego posiada doskonałe właściwości wygładzające skórę. Będzie też pozytywnie wpływał na jej jędrność i napięcie.

Czy wiesz, że niemal każdą wizytę możesz umówić za pomocą naszego formularza internetowego