Nie wiesz, które urządzenie do depilacji laserowej jest rzeczywiście skuteczne?  Czy zastanawiasz się, jak pozbyć się nadmiernego owłosienia z nóg, pach, strefy bikini lub twarzy? Nie czekaj ani chwili dłużej! Przeczytaj nasz wywiad z ekspertem w dziedzinie trwałej depilacji, który wyjaśni Ci wszystkie rodzaje zabiegów laseroterapii.

Przyjrzyjmy się bliżej zabiegowi depilacji laserowej. Dlaczego większość klientów wybiera tę formę depilacji? Jest wiele innych rozwiązań: depilacja woskiem pod różną postacią, depilacja pastą cukrową, itp. Dlaczego to akurat depilacja laserowa cieszy się największym zainteresowaniem?

Mgr A. Sz.: Depilacja laserowa to nowoczesna metoda trwałego usuwania owłosienia. Zaznaczam trwałego, ponieważ wskutek fototermolizy korzeń włosa zostaje uszkodzony, wskutek czego po kilku dniach wypada. Niestety inne metody nie usuną włosów na stałe. Poza tym zapewniam, że depilacja woskiem lub pastą cukrową nie są mniej bolesnymi metodami pozbywania się włosów, tym bardziej że wykonuje się je stale. Natomiast w przypadku depilacji laserowej wystarczy około 6 do 8 zabiegów, by raz na zawsze cieszyć się gładką skórą.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty depilacji laserowej?

Mgr A. Sz.: Już po pierwszym zabiegu można zauważyć znaczne osłabienie, powolny wzrost i przede wszystkim ubytek około 30% występujących włosów. Odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić od 5 do 8 tygodni w zależności od partii ciała.

Czy można przewidzieć, ile razy trzeba powtarzać zabieg dla osiągnięcia trwałych efektów? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Mgr A. Sz.: Najlepsze i najszybciej widoczne efekty można uzyskać, kiedy osoba poddająca się zabiegowi posiada jasną skórę i ciemne włosy. Wówczas, gdy kontrast jest duży, cała energia lasera diodowego jest kierowana na melaninę włosów – a nie pigment skóry. Jednak nic straconego dla osób borykających się z nadmiernym owłosieniem włosów jasnych. Sprzęt, na którym obecnie pracuję (Soprano ICE przyp.red.) posiada program SHR, który niszczy włosy jasne, siwe i rude.

Zabiegi depilacji laserowej należy powtarzać co ok 5 do 8 tyg.”

Bazując na Pani doświadczeniu: jaka była najmniejsza liczba zabiegów, których efekt usatysfakcjonował klientkę?

Mgr A. Sz.: Każdy pacjent reaguje inaczej, każda z osób poddająca się zabiegowi ma inny odcień skóry, grubość włosa, albo występują inne czynniki decydujące o ilości zabiegów. Doświadczenie pokazało mi, że minimalna ilość zabiegów konieczna, by całkowicie zredukować owłosienie to 6 zabiegów. Jest to najbardziej optymalna i najczęściej występująca ilość zabiegów.

Od niedawna ma Pani możliwość pracować na najlepszym z najlepszych w zakresie depilacji laserowej – laserze diodowym Soprano ICE. Co takiego wyróżnia ten laser spośród innych i stawia go w światowej czołówce najlepszych sprzętów do trwałego usuwania owłosienia?

Mgr A. Sz.: Laser Soprano ICE charakteryzuje się bardzo pomocną głowicą chłodzącą, co zmniejsza dyskomfort osoby poddającej się zabiegowi, a także obniża, a nawet eliminuje ryzyko poparzenia skóry. Dodatkowo, dwie funkcje usuwania owłosienia HR i SHR umożliwiają usunięcie ciemnych oraz jasnych włosów. Ponadto szybkość wydawania impulsów przez laser dochodzi nawet do 3Hz, co w porównaniu do innych laserów, maksymalnie skraca czas wykonywania zabiegu.

Czy po wykonaniu serii zabiegów i upływie dłuższego czasu (np. kilku lat) trzeba powtórzyć cały cykl depilacji?

Mgr A. Sz.: Po wykonaniu serii zabiegów istnieje zalecenie wykonania zabiegu przypominającego raz na pół roku / raz na rok. Ponieważ nie wszystkie włosy są w fazie wzrostu w tym samym czasie, zabiegi wykonujemy w odstępie 5-8 tygodni. Niektóre włosy są w fazie spoczynku znacznie dłużej, lecz zapewniam, że jest to minimalna, prawie niezauważalna ilość.

„W depilacji laserowej ważna jest regularność – najlepsze rezultaty daje seria zabiegów”

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

Mgr A. Sz.: Istnieje cała lista przeciwwskazań. Najważniejszym jest zażywanie preparatów fotouczulających doustnych oraz miejscowych. Dlatego, jeżeli osoba chcąca poddać się zabiegowi zażywa jakiekolwiek leki bądź suplementy powinna sprawdzić na ulotce, bądź skonsultować się z lekarzem, czy dany preparat nie posiada fotouczulających właściwości. Depilacja jest zabroniona dla kobiet w ciąży, dla osób chorujących na nowotwór lub choroby skóry. Lista ta jest obszerna, także zapraszam do bezpłatnych konsultacji lub odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie zawarte są wszystkie potrzebne informacje.

Czy do zabiegu trzeba się w jakiś sposób przygotować?

Mgr A. Sz.: Najważniejszym warunkiem jest w zakresie trwałego i skutecznego usuwanie owłosienia to to, że skóra powinna być gładka, ogolona, nieposmarowana żadnym balsamem, antyperspirantem. Przed każdym zabiegiem włosów nie wolno wyrywać. Bardzo pomocne jest także nieopalanie skóry w okresie około 3 tygodni przed rozpoczęciem zabiegu, a także podczas trwania serii zabiegów.

W jakim okresie najlepiej rozpocząć serię zabiegów?

Mgr A. Sz.: Najlepszą porą roku na pierwszy zabieg jest jesień / zima, wówczas najrzadziej korzystamy z opalania słonecznego. Tak jak wspomniałam wcześniej, najlepsza jest skóra nieopalona. Także niewskazane jest również korzystanie z solarium.

„Podczas wyboru gabinetu ważne jest to, aby zwrócić uwagę na jakość i certyfikaty sprzętów”

Czy oprócz depilacji laserowej wykonuje Pani jeszcze inne zabiegi z zakresu laseroterapii?

Mgr A. Sz.: Tak, wykonuję również zabiegi laserowego usuwania przebarwień, rumienia, teleangiektazji, laserowego usuwania rozstępów, fotoodmładzania. Zabiegi te, wykonuję za pomocą lasera Fotona, a także Harmony XL Alma Laser, Accent XL Alma Laser, Pixel ERB, RF. Z zabiegów wyszczuplających polecam również kuracje przy użyciu endermologii czy Maximusa.

depilacji laserowej

Czy zabiegi laserowego usuwania naczynek, rumienia zawsze są skuteczne? Czy istnieją wyjątkowe przypadki, kiedy spodziewane efekty się nie pojawiają?

Mgr A. Sz.: Zabiegi laserowego usuwania naczynek, rumienia są skuteczne , lecz jeśli osoba poddająca się zabiegowi nie stosuje się do wskazań po zabiegu, lub jeśli prowadzi tryb życia narażający na uszkodzenia naczyń – problem powróci.

Z informacji na stronie internetowej wynika, że laser Fotona jest laserem wielofunkcyjnym: wspomniane zamykanie naczynek, ale też inne zabiegi. Czy mogłaby Pani przybliżyć ten temat?

Mgr A. Sz.: Laser Fotona przeznaczony jest do usuwania zmian naczyniowych, usuwania włosów, można również stosować go do leczenia trądziku różowatego oraz zabiegów fotoodmładzania. To idealne, nowoczesne rozwiązanie, umożliwiające szerokie spektrum działania.

„Zabiegi laserowe stanowią najskuteczniejszą metodę w walce z naczynkami czy przebarwieniami”

Czy laserowe zabiegi liftingujące, odmładzające skórę (laser Fotona / Accent XL/ Termolifting Soprano) mogą przynieść równie zachwycające efekty co zabiegi medycyny estetycznej? Czy można wyjaśnić w kilku słowach na czym polegają wymienione zabiegi?

Mgr A. Sz.: Wspomniane przez Panią zabiegi, wykonywane są przy użyciu nowoczesnych technologii, które przede wszystkim mają na celu pobudzenie komórek skóry do pracy. Jest to bardzo istotne, ponieważ wraz z wiekiem, procesy regeneracyjne naszej skóry ulegają spowolnieniu. Dlatego zastosowanie laserów jest idealnym skutecznym rozwiązaniem problemów starzenia się skóry takich jak: nierównomierna pigmentacja, wiotkość skóry, znacznie rozszerzone naczynia krwionośne oraz zmarszczki.

Należy jednak pamiętać, że w odróżnieniu od zabiegów medycyny estetycznej, na pełnowymiarowe efekty zabiegów laserowych trzeba czekać. W niektórych przypadkach nawet do kilku miesięcy.

Jednak efekt jest długotrwały, satysfakcjonujący i przy prawidłowej pielęgnacji po zabiegu – niewymagający nieskończonej ilości zabiegów. Medycyna estetyczna efekty przynosi niemal natychmiast, lecz nie są one długotrwałe, ponieważ efekt zanika i co kilka miesięcy zabiegi należy powtarzać. Genialną propozycją dla osób borykających się z problemem starzenia jest połączenie zabiegów laserowych z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Wówczas możliwy jest pełnowymiarowy efekt pozbycia się tak bardzo niepożądanych przez nas cech starzenia się naszej skóry.

Bardzo dziękuję za rozmowę, życzę wielu sukcesów w pracy!

Zarezerwuj-zabieg-depilacji-laserowej

Zapraszamy na zabiegi depilacji laserowej jak i innych zabiegów przy użyciu zaawansowanej technologii.