W dzisiejszych czasach depilacja to popularny zabieg higieniczny (zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn), który pozwala na zlikwidowanie zbędnego owłosienia, zazwyczaj w domowym zaciszu. Wśród licznych dostępnych na rynku produktów możemy wybierać maszynki do golenia, depilatory i kosmetyki, które ułatwią nam to zadanie. Żadna z domowych metod nie daje jednak możliwości pozbycia się owłosienia na zawsze. Zabiegi trzeba często powtarzać, a to pochłania nasz czas i energię.

Rozwiązaniem jest depilacja laserowa dającą możliwość pozbycia się nieestetycznego owłosienia raz na zawsze. W tym celu w Instytucie J’adore wykorzystywany jest nowoczesny laser diodowy Alma Soprano Ice, który daje możliwość dopasowania depilacji do indywidualnych potrzeb. Laser można zaprogramować odpowiednio do wymagań skóry i włosów, co oznacza w praktyce, że laser jest skuteczny zarówno dla włosów jasnych jak i ciemnych, a także do różnych fototypów skóry.

Alma Soprano Ice – laser inny niż wszystkie

W zabiegach estetycznych lasery używane są od kilkudziesięciu lat, a prowadzone badania pozwalają na wprowadzanie coraz to nowszych rozwiązań. Do najbardziej skutecznych zaliczany jest laser Alma Soprano Ice, który przeznaczony jest do depilacji włosów zarówno ciemnych jak i jasnych. Nie działa jedynie na włosy bardzo jasne oraz siwe, które pozbawione są melaniny.

skuteczna depilacja laserowa

Jak wygląda zabieg depilacji laserem Alma Soprano Ice?

Ten nowoczesny laser łączy w sobie dwie techniki: działanie lasera diodowego i technikę pulsującego światła. W trakcie zabiegu laser w ogóle nie jest odrywany od skóry, a pacjent odczuwa lekkie ciepło. W ten sposób podgrzewane są tkanki, ale przez zastosowanie chłodzącej końcówki nie ma ryzyka oparzeń. Równomiernie rozkładane w tkankach ciepło niszczy mieszki włosowe, krótkimi, powtarzającymi się impulsami. Za pomocą lasera Alma Soprano Ice można usunąć włosy nawet z trudno dostępnych miejsc.

Przygotowanie do zabiegu.

Aby zabieg przyniósł jak najlepsze efekty trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Bezpośrednio przed zabiegiem skórę należy ogolić i umyć, na tak przygotowaną skórę nie stosujemy żadnych balsamów ani kremów. Na jeden tydzień przed zabiegiem nie stosujemy kremów depilujących, a minimum cztery tygodnie przed zabiegiem nie należy usuwać włosów za pomocą wyrywania. Odpada więc depilacja za pomocą wosku, depilatora, czy też usuwanie włosów pęsetą.

Jak często powtarzać depilację?

Liczba zabiegów uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta i od depilowanego miejsca. Najbardziej optymalny efekt można uzyskać po około 6 – 10 zabiegach (minimum jest 6 sesji) w odstępach 6 – 8 tygodniowych.

Jak dbać o skórę w trakcie kuracji?

Aby depilacja laserowa przyniosła upragnione efekty trzeba wykonać serię kilku zabiegów. W tym czasie nie wolno wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, czyli opalanie czy to na słońcu, czy też w solarium jest całkowicie zabronione. Nie wolno także stosować leków z retinolem, kremów z witaminą A i C, a także nie można wyrywać włosków za pomocą wosku albo pęsety.

skuteczna depilacja laserowa

Zalecenia po zabiegu

Bardzo ważne są również zalecenia do stosowania po zabiegu, których nie powinno się lekceważyć. Przez okres minimum trzech tygodni po przeprowadzonej depilacji nie można się opalać ani wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. W tym czasie należy używać kremu z wysokim filtrem UV. Po zabiegu skóra musi być systematycznie nawilżana i natłuszczana. Przez kilka dni po zabiegu nie można korzystać ze środków drażniących i wysuszających, takich jak dezodoranty, perfumy, czy też peelingi. Należy również unikać przegrzewania skóry, trzeba więc zrezygnować z gorących kąpieli i korzystania z sauny przez okres minimum 7 dni. Minimum 4 tygodnie od zabiegu nie wolno stosować leków uczulających na słońce, ziół dziurawca i nagietka, a także złuszczających kosmetyków i leków. Musimy też zrezygnować z wysiłku fizycznego, który może narazić skórę na urazy. Przez całą sesję zabiegów laserowych nie wolno wykonywać depilacji woskiem. Chociaż lista zaleceń po zabiegowych jest dość długa, zdecydowanie warto się do niej zastosować. Dzięki temu skóra po depilacji laserowej szybko się zregeneruje i będziemy mogli cieszyć się gładkim ciałem bardzo długo.

Czy każdy może skorzystać z depilacji laserowej?

Chociaż depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna i bezbolesna, to jednak istnieje kilka uwarunkowań, które nie pozwolą z niej skorzystać. Przede wszystkim z zabiegów wykluczają wszelkie choroby skóry i choroby nowotworowe. Również kobiety będące w ciąży i karmiące piersią przez ten okres nie mogą poddać się depilacji. Poza tym depilacja nie jest odpowiednia dla osób silnie opalonych, stosujących leki światło uczulające i niektóre hormonalne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:


Depilacja laserowa – obalamy mity

Depilacja laserowa w Krakowie