Każda metoda, która ma na celu usunięcie niechcianych włosów z powierzchni ciała ma swoje wady i zalety. Szukając trwałych efektów, coraz więcej osób (zarówno kobiet, jak i mężczyzn) sięga po laser, który po kilku seansach pozwala osiągnąć zadowalające efekty. Jednak pojawia się podstawowe pytanie – czy wiązki światła są dozwolone dla każdego?

Depilacja laserowa jest wskazana dla osób, które chcą trwale usunąć zbędne owłosienie. Pozwala na osiągnięcie rewelacyjnych efektów i jeżeli będzie się wykonywać zabiegi „przypominające”, efekty będą stale się utrzymywać. Bez wrastających włosów, stanów zapalnych czy po prostu straconego czasu i bólu.

Depilacji laserowej

Na czym polega zabieg depilacji laserowej ?

Depilacja za pomocą lasera Soprano ICE Alma Harmony to nowoczesna i bardzo wygodna metoda trwałego usuwania włosów. Cała istota sukcesu polega na uszkodzeniu cebulek włosów fototermolizą. W efekcie włosy zaczynają wypadać i.. więcej nie odrastać. Jednak, by osiągnąć sukces potrzebna jest seria zabiegów, aby utrwalić skutek zabiegu. Ile razy powinno się spotkać z kosmetologiem? Prawdę mówiąc, wszystko zależy od rodzaju skóry, koloru włosów i ich grubości, jednak najczęściej jest to od 6 do 8 spotkań, a przerwy między nimi wynoszą minimum 5 tygodni (by skóra odpoczęła, a „uśpione” włosy były w stanie pojawić się na powierzchni).

Czy należy się jakoś przygotować do depilacji laserowej ?

Przed zabiegiem można podczas osobnej wizyty spotkać się z kosmetologiem na konsultacji, podczas której specjalista dokładnie wytłumaczy na czym polega cały zabieg, czy nie powstają przeciwwskazania i przede wszystkim, aby odpowiednio przygotować skórę. Taka konsultacja może również mieć miejsce w dniu samego zabiegu.

Oprócz tego zaleca się zaprzestać korzystania z solarium bądź opalaniu na słońcu nawet na miesiąc przed. Należy też odstawić różnego rodzaju leki, m.in. światłoczułe (różnego typu antybiotyki), retinoidy (w tabletkach, maściach). Nie wolno też korzystać z innych metod depilacji poza tradycyjną maszynką. Do samego zabiegu nie trzeba mieć „tygodniowego” odrostu, dzień przed zabiegiem należy skrócić włoski zwykłą maszynką do golenia (włoski mogą być nawet niewidoczne, ponieważ energia lasera skupia się na cebulce włosa a nie zewnętrznej części).  Zabieg depilacji laserowej powtarza się co ok. 6-8 tygodni.

Depilacji laserowej

Czy depilacja laserowa jest wskazana dla każdego?

Niestety nie każdy będzie mógł skorzystać z trwałego usuwania owłosienia za pomocą depilacji laserowej. Czerwone światło będzie świecić przede wszystkim dla kobiet w ciąży. Nie zaleca się także korzystania z tej metody przez mamy w okresie laktacji – do tej pory nie przeprowadzono odpowiednich badań, które dałyby jednoznaczną odpowiedź, czy jest to bezpieczna metoda czy nie. Osoby, które mają problemy z kondycją skóry (różnego typu schorzenia dermatologiczne, a także rak) także nie skorzystają z lasera.

Każdy, kto przyjmuje leki światłoczułe (bądź pije zioła), czy stosuje preparaty z retinoidami, powinny albo odstawić je, lub wybrać inną metodę depilacji ciała. Choć efekty depilacji są rewelacyjne, to w przypadku silnych przeciwwskazań nie warto ryzykować swojego zdrowia dla walorów estetycznych.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej ?

W J’adore Instytut stosujemy nowoczesny i bardzo bezpieczny laser Soprano ICE Alma Harmony oraz laser Soprano Accord  z głowicą ICE. W odróżnieniu od tych, które są stosowane w innych salonach, ten bezpieczniejszy, szybszy i jeszcze bardziej skuteczny. Laser posiada głowicę, która po uwolnieniu światła, chłodzi skórę. Tym samym, cały proces jest jeszcze bardziej komfortowy i w newralgicznych miejscach praktycznie w ogóle nie czuć bólu. Można z sukcesem stosować go nie tylko dla ciemnym, ale i jasnym owłosieniu. Samo światło uszkadzające korzeń włosa jest szybciej uwalniany, czym proces staje się jeszcze krótszy.

Przed przystąpieniem do procesu, kosmetolog upewnia się, że nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej. Następnie wystarczy wygodnie ułożyć się na przygotowanym łóżku, odsłonić części ciała, nad którymi będzie się pracować. Początkowo wykonuje się jedną próbę, aby sprawdzić, jak reaguje skóra na wiązki światła lasera, jeżeli przebiegnie bez problemów.. trzeba teraz oczekiwać na koniec. Depilacja przebiega płynnie i bardzo szybko, dlatego w dosłownie chwilę będzie już po wszystkim. Podczas przykładania głowicy, można odczuwać delikatne mrowienie, jednak laser Soprano ICE Alma Harmony ma chłodzącą nasadkę, która minimalizuje odczuwanie bólu. Zabiegi depilacji laserowej są wyjątkowo skuteczne.

Depilacji laserowej

Zabiegi przypominające – czy koniecznie trzeba je wykonać?

Wiele się mówi o zabiegach przypominających. Nie można je łączyć z serią tych 6-8 seansach na początku kuracji. Raz na rok (w niektórych sytuacjach co pół roku), należy wykonać jeden zabieg, aby utrwalić efekt. Prawda jest taka, że podczas pierwszych seriach, kosmetolog nie jest w stanie pozbyć się 100% włosów. Niektóre z włosów są w tzw. fazie spoczynku. Pojawiają się tym samym z dużym opóźnieniem. Najczęściej w ogóle tego nie widać, jednak mogą powodować dyskomfort.

 

Depilacji laserowej