fbpx

Wybierz miasto:

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą i najszybszą metodą trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę i nie wymaga zastosowania żadnego znieczulenia. Przed pierwszym zabiegiem należy wykonać konsultację kwalifikującą do depilacji. Sprawdź, co powinieneś o niej wiedzieć.

Konsultacje przed depilacja laserową

Przed pierwszym zabiegiem należy wykonać jednorazową konsultację specjalistyczną, która zapewnia bezpieczeństwo później przeprowadzanych depilacji. Podczas takiego spotkania ze specjalistą, następuje ocena rodzaju owłosienia klienta, przeprowadzenie krótkiego wywiadu dotyczącego przede wszystkim występowania ewentualnych przeciwwskazań oraz wykonuje się próbę, czyli tzw. jednorazowy strzał laserem (usunięcie jednego włosa), która pokazuje, czy reakcja skóry jest prawidłowa.

Przygotowując się do konsultacji przed depilacją, należy przede wszystkim zadbać o to, by specjalista miał szansę ocenić rodzaj włosa – trzeba po prostu przyjść nieogolonym, z widocznym, kilkumilimetrowym owłosieniem. Należy zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie stosowaliśmy doustnej terapii retinoidami, przypomnieć sobie, jakie zioła pijemy i jakich preparatów kosmetycznych używamy na ten obszar skóry, który ma być docelowo wydepilowany.

Prawidłowe przygotowanie do depilacji laserowej

Jeżeli konsultacja przebiegnie pomyślnie i otrzymamy tzw. zielone światło, to możemy zacząć przygotowywać się do właściwego zabiegu. Co konkretnie powinniśmy zrobić?

  • Na pół roku przed zabiegiem: zakończyć doustną terapię retinoidami
  • Na 4 tygodnie przed zabiegiem: odstawić maści z retinoidami i kwasami owocowymi, zrezygnować z wykonywania tych rodzajów depilacji, które polegają na wyrywaniu włosów (pęseta, depilator, wosk), zrezygnować ze stosowania samoopalaczy.
  • Na 2 tygodnie przed zabiegiem: odstawić kremy z retinolem (np. na trądzik), jeśli używamy ich w miejscu, które poddamy zabiegowi. Należy odstawić zioła światłouczulające (np. dziurawiec, nagietek, mieszanki ziół typu Figura 1,2), zrezygnować z opalania się w solarium i na słońcu, wyleczyć aktywne infekcje skóry.
  • Na tydzień przed zabiegiem: odstawić preparaty o działaniu złuszczającym, a w razie występowania przesuszonej skóry – dokonać jej dobrego nawilżenia, np. przy pomocy aptecznych emolientów, zakończyć kurację antybiotykami
  • Na dzień przed zabiegiem: zrezygnować ze stosowania jakichkolwiek balsamów, kremów i maści w miejscu, które będzie poddane zabiegowi

O czym trzeba pamiętać przed zabiegiem usuwania nadmiernego owłosienia?

W dniu poprzedzającym pierwszy zabieg należy wykonać samodzielną depilację tego obszaru skóry, który będzie poddawany działaniu lasera. Do tego celu używamy zwykłej maszynki jednorazowej. Skórę golimy dokładnie, pozostawiając tylko niewielki owłosiony fragment, który pozwoli specjaliście na ocenę rodzaju włosów.

Zapraszamy do naszej rezerwacji online interesującego Cię terminu wizyty. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dokonania rezerwacji oraz celach marketingowych
Pokaż klauzule informacyjną

Administratorem Twoich danych osobowych jest J’adore Instytut, Karmelicka 45, 31-128 Kraków NIP 672 200 14 43
• Twoje dane osobowe podawane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane, wyłącznie do podjęcia określonych działań na Twoje żądanie, np. w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie wysłane drogą elektroniczną poprzez zapis na stronie Administratora.
• Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania odpowiedzi na Twoją wiadomość.
• Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres niezbędny do udzielania odpowiedzi, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
• Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej itp. jeśli okaże się to konieczne.

Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
• Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.
• Twoje dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

captcha

Zobacz
inne zabiegi

J’adore world
Nasz salon kosmetyczny mieści się w ścisłym centrum Krakowa. Studio urody J`adore Instytut zostało stworzonę z myślą właśnie o Tobie! Zapraszamy do skorzystania z szeregu zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Nasz gabinet urody w Krakowie to połączenie profesjonalizmu i wyjątkowej atmosfery. Dzięki bogatej ofercie produktów i najnowocześniejszemu sprzętowi nasz salon kosmetyczny oferuje szeroką gamę usług laserowych, zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej. Oprócz najnowocześniejszej technologii, na wysoką jakość naszego Instytutu Urody wpływają przede wszystkim wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści. Zapraszamy!
Sprawdź