Depilacja laserowa jest to zabieg coraz częściej wybieranym ze względu na swoją skuteczność i długotrwałe, zadowalające efekty. Depilacja laserowa jest zabiegiem nowoczesnym, który posiada swoich zwolenników zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Zabieg tego typu można stosować praktycznie na wszystkie partie ciała. Do najczęściej wybieranych części ciała, które podlegają depilacji należą: pachy, ręce, twarz, nogi, strefa bikini, czy też pośladki. Z roku na rok rozrasta się grono zwolenników depilacji laserowej. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to skuteczniejszych laserów służących do depilacji niechcianego owłosienia.

Depilacja laserowa jak się przygotować do zabiegu?

Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności niezbędna jest wizyta u specjalisty, który przeprowadzi niezbędny wywiad i dobierze odpowiednie parametry lasera. Dodatkowo dzień przed depilacją należy ogolić maszynką miejsca, które będą poddane zabiegowi. Na dwa miesiące przed planowanym zabiegiem, nie należy korzystać z solarium, samoopalaczy oraz kąpieli słonecznych, głównie ze względu na melatoninę, która w znaczny sposób przyciąga wiązkę lasera. Miesiąc przed depilacja laserową nie powinniśmy używać wosków do depilacji. Przed depilacją należy również odstawić leki i zaprzestać picia herbat ziołowych. Pamiętać należy także o odpowiednim nawilżeniu skóry i o tym aby nie była podrażniona. W dniu zabiegu nie używamy żadnych kosmetyków do makijażu oraz dezodorantów.

Depilacja laserowa wskazania do zabiegu

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który można wykonać ze względu na takie wskazania jak np. nadmierne owłosienie typu męskiego. Wygląda nieestetycznie szczególnie u Pań, które maja problemy z hormonami. Dodatkowo warto zastanowić się nad wykonaniem tego typu zabiegu przy skłonnościach do wrastających włosków. Włoski wrastając pod skórę często doprowadzają do stanów zapalnych. Zapalenie mieszków włosowych jest kolejnym wskazaniem do zabiegu. Pacjenci często również wskazują, że zabieg przeprowadzają ze względów higienicznych. Kolejnym powodem jest fakt, że ze względu na to, że mają mało czasu – zapominają o usunięciu nadmiernego owłosienia.

depilacja laserowa

Częstotliwość wykonywania zabiegu

Przede wszystkim częstotliwość wykonania zabiegu depilacji laserowej zależy od miejsca na naszym ciele. Jeśli decydujemy się na depilację ciała, zabiegi powinny być wykonywane co 6 lub 8 tygodni. Jeśli mówimy o depilacji twarzy wówczas odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami nie powinien być dłuższy niż 4 do 6 tygodni. Pamiętajmy, że pozbędziemy się niechcianego owłosienia, tylko wtedy jeśli będziemy systematyczni, czyli wykonamy powtórzenia i odpowiedni ilość serii.

IPL a laser czym się różnią?

Pierwszą i najważniejsza różnicą pomiędzy tymi dwiema metodami jest okres ich działania. W pierwszym przypadku metodzie IPL mówimy o czasowym uśpieniu włosa. W przypadku depilacji laserowej mówi się o pozbyciu się owłosienia na dobre. Kolejna różnica pomiędzy tymi dwoma metodami jest rodzaj wykorzystywanego światła. Metoda IPL wykorzystuje światło pulsujące, które niestety nie działa na wszystkie włosy, dlatego nie jest dość skuteczną metodą pozbycia się niechcianego owłosienia. Natomiast depilacja laserowa wykorzystuje spójną wiązkę promieniowania, która działa na wszystkie włosy, dzięki czemu skutecznie je usuwa na zawsze. Różnicą jest też ilość zabiegów, które powinny zostać wykonane w celu całkowitego pozbycia się owłosienia.

Alma Soprano – bezpieczny laser

Alma Soprano jest najczęściej wybieranym laserem od kilku lat. Głównie ze względu na swoją skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania. Alma Soprano jest laserem, który działa na wszystkie rodzaje włosów. Dzięki temu, że laser wykorzystuje dwie techniki, zarówno laser diodowy oraz światło pulsujące, równomiernie rozkłada wytwarzane ciepło na ciele pacjenta, co prowadzi do skutecznego usunięcia owłosienia. Dodatkową zaletą lasera Alma Soprano jest możliwość usunięcia owłosienia z nawet najbardziej niedostępnych miejsc na ciele. Liczba zabiegów z wykorzystaniem tego typu lasera zależy w szczególności od ciała pacjenta. Aby efekt był zadowalający zaleca się stosowanie od 6 do nawet 10 zabiegów, które powinny zostać wykonane w odstępach 6 lub 8 tygodniowych. Po wykonaniu całej serii zabiegu będzie można zobaczyć długotrwałe efekty.

depilacja laserowa

Przeciwwskazania

Depilacja laserowa to nie tylko skuteczność i długotrwały efekt, to również oszczędność czasu. Należy jednak pamiętać, że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na tego typu zabieg. Do głównych przeciwwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu należy przede wszystkim: ciąża i karmienie piersią, świeża opalenizna, czy też picie dużych ilości herbatek ziołowych. Dodatkowo zabiegu nie przeprowadza się u osób, które chorują na łuszczycę, cukrzycę czy też padaczkę i nowotwory skóry, a także mają widoczną opryszczkę. Dodatkowo zabieg depilacji laserowej nie będzie mógł być wykonany u osób, które mają wszczepiony rozrusznik serca, przebyły w krótkim odstępie czasu zabiegi chirurgiczne, mają widoczne infekcje skórne, czy też przerwaną ciągłość skóry oraz posiadają skłonności do powstawania blizn na skórze.

Jeśli występują u Ciebie któreś z ww. przeciwwskazań – alternatywnym zabiegim gabinetowym jest depilacja woskiem.

Dokonaj rezerwacji w naszym salonie w centrum Krakowa