Marzysz o tym, żeby na długo pozbyć się niechcianego owłosienia? Na pewno idealnym wyborem będzie depilacja woskiem. Żeby jednak zabieg był skuteczny, należy odpowiednio się do niego przygotować. Sprawdź nasze wskazówki.

Depilacja woskiem a idealnie gładka skóra przez miesiąc

Owłosione nogi i ręce, a nawet wąsik to dość krępująca sprawa w przypadku kobiet. Nie mówiąc już nawet o okolicach bikini... Pozbywanie się owłosienia w zaciszu własnego domu jest niestety mało skuteczne i musi być wykonywane stosunkowo często. W przypadku zwykłej maszynki, nawet co 2-3 dni, jednak odrastające włoski można często wyczuć już następnego dnia. Środki chemiczne i wosk, nieumiejętnie użyte mogą z kolei wywołać silne podrażnienia, jak też samodzielne ich wykonanie może być niedokładne. Coraz częściej na usuwanie zbędnego owłosienia decydują się też panowie, którzy czują się niekomfortowo z owłosionymi plecami czy też klatką piersiową. Decydując się na zabieg depilacji woskiem w gabinecie kosmetycznym masz pewność, że pozbędziesz się każdego niechcianego włoska szybko i perfekcyjnie. Można być też spokojnym o bezpieczeństwo, a Depilacja woskiem pomoże ci utrzymać gładką skórę przez około 4 tygodnie.

depilacja woskiem

Ekonomicznie i skutecznie

Wosk jest jedną z najchętniej wybieranych metod depilacji. Dlaczego? Przede wszystkim jest bardzo skuteczny, a jednocześnie zabieg nie jest kosztowny. Jest to też wydatek, który ponosisz raz na kilka tygodni, więc łatwo można wygospodarować taką sumę w swoim domowym budżecie. Istnieje też niewiele przeciwwskazań do zabiegu – o tym poniżej – większość osób, może spokojnie sobie na to pozwolić. Sprawą, która często martwi jest oczywiście bolesność zabiegu. Spokojnie, wcale nie jest tak źle. Odczuwanie bólu jest indywidualną sprawą. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację szybko i profesjonalnie. Sprawia, że odczuwany dyskomfort jest jak najmniejszy.

Poza tym, depilacja woskiem, powtarzana regularnie sprawia, że włoski odrastają coraz słabsze, dlatego każdy kolejny zabieg jest mniej bolesny. Dla skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu należy odpowiednio się do niego przygotować. Dzięki temu skóra będzie jedwabiście gładka i bez podrażnień. Na początek należy ocenić długość włosków, najlepiej żeby mieściła się w przedziale 0,5 – 1 cm. Wówczas masz pewność, że specjalista usunie każdy włosek.

Zadbaj o higienę – bezpieczeństwo to podstawa

Podstawową sprawą przed zabiegiem jest zadbanie o higienę miejsca, które ma zostać poddane zabiegowi. Warto tydzień przed planowaną depilacją przeprowadzić peeling, który wygładzi skórę i pomoże w skutecznym usunięciu owłosienia. Pamiętaj przy tym o zachowaniu tygodniowego odstępu pomiędzy peelingiem a woskiem – na podrażnionej skórze nie można wykonać depilacji. Z tego samego powodu, warto w dniach poprzedzających umówioną wizytę powstrzymać się od opalania, korzystania z sauny oraz stosowania kosmetyków zawierających kwasy owocowe. Nie jest dobrym pomysłem decydowanie się na depilację bezpośrednio po profesjonalnych zabiegach kosmetycznych. Zasada jest bardzo prosta – skóra poddawana depilacji woskiem powinna być oczyszczona z martwego naskórka, gładka i zdrowa. Zrezygnuj też z tłustych kremów, będą one utrudniać przyklejenie się wosku do ciała. Depilacja woskiem będzie skuteczniejsza i szybsza.

depilacja woskiem

Kiedy należy zrezygnować z zabiegu?

Umawiając się na zabieg depilacji woskiem warto sprawdzić swój kalendarz cyklu miesiączkowego. Unikaj wykonania depilacji w trakcie miesiączki lub na kilka dni przed. Skóra jest wówczas delikatniejsza i bardziej skłonna do powstania podrażnień, jak też odczuwany ból może być znacznie większy. Najlepiej jest zdecydować się na zabieg już po zakończeniu krwawienia i maksymalnie na 3 dni przed rozpoczęciem kolejnego. Przeciwwskazaniem do depilacji są też infekcje intymne oraz jakiekolwiek rany i skaleczenia występujące na części ciała, która być poddana działaniu wosku. Jeśli posiadasz na skórze pieprzyki lub inne znamiona, warto zabezpieczyć je przez przyklejenie plasterka – unikniesz podrażnienia. Planując zaś depilację przed ważnym wydarzeniem, zaplanuj ją na kilka dni przed. Ewentualne zaczerwienienia zdążą zniknąć, a skóra nadal będzie jedwabiście gładka. Jeśli zastanawiasz się nad trwałą depilacją laserową przeczytaj więcej na temat tego zabiegu.

Artykuł przygotowany przez specjalistów J’adore Instytut w Krakowie i Warszawie.