Dwa tygodnie przed ślubem emocje sięgają już zenitu, stres jest coraz większy, a lista spraw do załatwienia wcale nie wydaje się krótsza. Jednak te ostatnie tygodnie Panna Młoda powinna już poświęcić tylko dla siebie. Jest to najlepszy czas na ostatnie przymiarki sukni ślubnej. Figura już się nie zmieni a zawsze zostaje jeszcze kilka dni na ewentualne poprawki krawieckie. Jest to też ostatni moment na próbne upięcie włosów i wykonanie makijażu, aby w ten wyjątkowy dzień wszystko wyglądało perfekcyjnie.

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń kobiety, dlatego wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

 

 

przed ślubem

Próbna fryzura ślubna – co warto wiedzieć?

Fryzura ślubna powinna być dobrana do urody Panny Młodej i oczywiście do kroju sukni. Warto wybrać taki salon fryzjerski w którym profesjonaliści zaproponują kilka upięć, aby Panna Młoda przed ślubem mogła wybrać to najbardziej komfortowe. Przed wizytą w salonie można poszukać inspiracji w internecie, a następnie skonsultować je z fryzjerem. Dzięki temu fryzjer będzie wiedział czego klientka oczekuje i jakie fryzury podobają jej się najbardziej. Dobry stylista będzie potrafił dopasować fryzurę do rodzaju włosów, do urody i oczywiście do ślubnej sukni. Dlatego też zdjęcie sukni będzie dla niego cenną wskazówką. Jeśli Panna Młoda planuje założenie welonu, koniecznie musi wziąć go do salonu fryzjerskiego. Upięcie trzeba przetestować pod kątem ułożenia welonu tak, aby podczas ślubu i przyjęcia weselnego pozostał w stanie nienaruszonym. Równocześnie musi być upięty komfortowo i trwale.

Jeśli Panna Młoda wybierze już odpowiednią fryzurę, koniecznie musi sprawdzić jej wytrzymałość. Warto wyjść od fryzjera w gotowej stylizacji i nie oszczędzać jej. Można wybrać się na spacer, na zakupy, a w domu sprawdzić jak fryzura zachowa się podczas tańca. W dniu ślubu fryzura wykonywana jest przeważnie rano. Musi przetrwać w nienaruszonym stanie przynajmniej do północy, a najlepiej żeby pięknie wyglądała do samego końca przyjęcia weselnego. Jeśli okaże się, że coś jest nie tak, jest jeszcze czas na poinformowanie fryzjera
i dopracowanie szczegółów, lub ewentualnie na całkowitą zmianę koncepcji.

Panna Młoda musi pamiętać, że to jej ma się podobać fryzura i to ona ma w tym dniu czuć się wyjątkowo, pięknie i komfortowo. Dlatego też na próbną fryzurę lepiej wybrać się samej. Im więcej doradców, tym trudniej się zdecydować. Mama, siostra czy przyjaciółka na pewno będą dużym wsparciem w tym najważniejszym dniu życia, ale pewne decyzje lepiej podejmować samodzielnie. Jeśli Panna Młoda zaufa swojemu styliście, będzie z nim rozmawiać o swoich oczekiwaniach i komentować jego bieżącą pracę, to na pewno dojdą do porozumienia i znajdą odpowiednią fryzurę na ten wyjątkowy dzień.

panna młoda

Makijaż próbny – od czego zacząć?

Makijaż ślubny jest niezwykle istotnym elementem ślubnej stylizacji. Każda Panna Młoda chce wyglądać pięknie, a odpowiednio dobrany makijaż podkreśli jej atuty i zakamufluje niedoskonałości. Makijaż ślubny powinien być trwały, wodoodporny i przede wszystkim dopasowany do Panny Młodej, jej fryzury i sukni ślubnej. Problem może pojawić się już przy wyborze specjalistki, więc nie należy zostawiać tego na ostatnią chwilę. Lepiej wcześniej popytać znajomych, sprawdzić opinie w internecie, dowiedzieć się na jakich kosmetykach pracuje wybrana specjalistka, a dwa tygodnie przed ślubem umówić się na makijaż próbny.

Próba makijażu jest o tyle ważna, że pozwala dobrać odpowiednią kolorystykę i styl makijażu. Podczas próby przetestowane na twarzy Panny Młodej zostaną także kosmetyki, których używa wizażystka. Ten ważny element pozwoli sprawdzić, czy nie występuje na przykład uczulenie na któryś z kosmetyków. Trzeba tu zaznaczyć, że makijaż próbny to zarys makijażu ślubnego i zazwyczaj nie jest tak dopracowany jak w dniu ślubu. Panna Młoda może całkowicie zaufać wizażyście, albo też zaproponować swoją koncepcję makijażu. Najlepszym rozwiązaniem zazwyczaj okazuje się połączenie tych dwóch pomysłów tak, aby klientka była zadowolona,
a wizażysta mógł profesjonalnie dobrać makijaż do typu urody Panny Młodej.Jeśli już makijaż jest odpowiednio dobrany, warto zakupić szminkę w kolorze proponowanym przez makijażystę. Jest to kosmetyk najmniej trwały i na pewno przyda się do szybkiej poprawy makijażu w trakcie przyjęcia weselnego.

 

Najlepiej aby fryzurę i makijaż próbny ustalić na ten sam dzień co przymiarka sukni ślubnej. Wtedy Panna Młoda będzie mieć pogląd na całościowy wizerunek, a to da jej na pewno dużo spokoju i oszczędzi niepotrzebnych nerwów. Jeśli z przyczyn organizacyjnych nie jest to możliwe, to warto zrobić zdjęcie zarówno fryzury jak i makijażu, a potem tylko uruchomić wyobraźnię
i wyobrazić sobie efekt końcowy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

TEN WYMARZONY DZIEŃ – ŚLUB – JAK SIĘ DO NIEGO PRZYGOTOWAĆ?

PRZYGOTOWANA DO ŚLUBU? PORADNIK PRZYSZŁEJ PANNY MŁODEJ